Sağlık Sen Yönetimi Bakan Yanık'I Ziayaret Etti

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, ziyarette sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve talepleri hakkında bilgi vererek bazı proje önerileri sundu.

Sağlık Sen Yönetimi Bakan Yanık'I Ziayaret Etti

Bakanlıkta gerçekleşen ziyarette Genel Başkan Durmuş'a, Genel Başkan Yardımcıları İdris Baykan, Mahmut Faruk Doğan, Şemsettin Karadoğan, Yusuf Dural ve Yasin Barutcu eşlik etti.

Sağlık-Sen heyetine ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yanık, sendikalar ve sivil toplumla birlikte hareket etmenin sorunların çözümüne büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sosyal hizmet çalışanlarının sorun ve taleplerine dikkat çekti.

Durmuş, 10-14 gün kesintisiz karantina mesaisi yapan sosyal hizmet çalışanları başta olmak üzere tüm sosyal hizmet çalışanlarına ilave ödeme verilmesine özellikle vurgu yaparken, çalışanların sorunlarının masaya yatırılacağı idari kurul toplantısının da bir an önce gerçekleştirilmesi gerektiğini söyledi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SOSYAL DESTEK PROJELERİ

Ziyarette, Bakan Yanık'a sosyal proje önerisinde de bulunun Semih Durmuş, şiddet gören ya da şiddete tanık olan sağlık çalışanlarına psikososyal destek sunulmasına Sağlık-Sen olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık çalışanlarının mesaide oldukları zaman bakmakla yükümlü oldukları yakınlarına da sosyal destek olunması gerektiğini ifade eden Durmuş, bu projelerin hayat bulması halinde sağlık çalışanlarının yükünün hafifleyeceğini kaydetti.

Durmuş'un proje önerilerini sıcak karşılayan Bakan Yanık, sorunların çözümünün yanısıra projelerin hayata geçmesi noktasında da kollektif hareket edeceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2021, 01:59

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM LAZIM!
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM LAZIM! - 2 hafta Önce

Nokta!

attci
attci - 2 hafta Önce

projeler ne acaba :)

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

EN İYİ YAPTIĞINIZ ŞEY FOTOĞRAF ÇEKMEK HELAL OLSUN

HEMŞİR
HEMŞİR - 2 hafta Önce

İŞİMİZ ZİYARET,DOSTLAR ALIŞVERİŞDE GORSUN..
Görüntüleme ve laboratuvar çalışanlarına geçmişe dönük acil farkı BORCU çıkarıldı...bu gibi sorunları çözmeyin.çay kahve içinn..tebrikler

ali
ali - 2 hafta Önce

gezin yiyin için resim çektirin başkada bir şey yok ortada

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER