Sağlık SEN Yerli Aşı Merkezini Ziyaret Etti

Sağlık SEN Yerli Aşı Merkezini Ziyaret Etti

TÜBİTAK’ın yerli koronavirüs aşısı Faz 1 çalışmalarının gerçekleştirildiği Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmalar Merkezi’ni ziyaret eden Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Türkiye, çok büyük işlerin altına imza atıyor. Yerli aşı konusunda da gelinen nokta umut ve güven verici” dedi.

Yerli aşı ziyaretinde, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş’tan Faz 2 çalışmaları hakkında bilgi alan Genel Başkan Durmuş’a, Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan ve Yasin Barutcu eşlik etti.

Sağlık-Sen heyeti, Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Faz 1 Klinik Araştırmalar Merkezi’nin yanı sıra hastanenin çeşitli bölümlerine de ziyaretlerde bulundu. 

TOPLUMUN DESTEĞİ ÖNEMLİ

Başhekim Altuntaş’tan aşı çalışmaları hakkında bilgi alan Semih Durmuş, yerli aşı çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür etti. Durmuş, burada yaptığı konuşmada “Yerli aşı konusunda da gelinen nokta umut ve güven verici. Bundan sonraki süreçte de yaşanabilecek salgın olaylarına karşı Türkiye’nin alt yapısının çok daha sağlam olması gerekiyor. Yapılan çalışmaların toplum tarafından desteklenmesi de önem arz ediyor” dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Aşılama konusunda sağlık çalışanlarının başarısının büyük olduğunu ifade eden Durmuş, “Günde 1,5 milyon civarında aşı yapılıyor. Toplumun aşılanması konusunda büyük bir gayret var. Vatandaşlarımızın duyarlılığı bu noktada üst düzeyde. Virüse karşı bugüne kadar bulunmuş olan en etkin yöntem aşı” şeklinde konuştu.

Aşı konusundaki eleştirilere de değinen Durmuş, “İnsan sağlığı her şeyin önünde. Bilimsel temeli olmayan ifadelerden kaçınmak lazım. İdeolojik yaklaşımlardan özellikle kaçınmak lazım. Toplum sağlığını siyasetin dışında tutmak lazım” tepkisinde bulundu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 ay Önce

SANANE AŞI MERKEZİNDEN ONDAN BUNDAN GİT İŞİNİ YAP GASP EDİLEN HAKLARIMIZI SAVUN İŞİN GÜCÜN ORDA BURDA FOTOĞRAF ÇEKTİRİP HABER YAPTIR PAYLAŞ BOŞ BAŞKAN

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ - 1 ay Önce

SAĞLIKSEN DE BİZİ DUYACAK MI?

MEHMET02
MEHMET02 - 1 ay Önce

EN İYİ YAPTIĞINIZ ŞEY FOTOĞRAF ÇEKMEK

ŞOVU BIRAK SAĞLIKSEN
ŞOVU BIRAK SAĞLIKSEN - 1 ay Önce

BİZ BİTTİK.

DUY BİZİ!

ramazan
ramazan - 1 ay Önce

sağlık sen kemirgen sen buna üye olan mahluklar bitirdiniz bizi..

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK
SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER