Sağlık Sen Şube Başkanından İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe

Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu Adana İl Sağlık Müdürlüğü'ne yazdığı Dilekçeyi sosyal medya hesabından yayımladı.

Sağlık Sen Şube Başkanından İl Sağlık Müdürlüğüne Dilekçe
İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜNE
ADANA
İlgi: 20.01.2020 tarihli yazimiz ve sifai taleplerimiz.
19/11/1986 tarihli resmi gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliği; Devlet Memurlarının yiyecek yardımından hangi hallerde, ne şekilde faydalanacaklarını ve bu yardımın uygulanması ile ilgili esasları belirler. İlgili Yönetmelik, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi memurlar hakkında uygulanır.
Mezkûr yönetmelikte, yiyecek yardımının gerektirdiği giderler, yemek maliyetlerinin Ankara, İstanbul ve İzmir illeri için üçte ikisini, diğer iller için yarısını aşmamak üzere, bu Yönetmelik kapsamına dâhil memur kadrosu adedine göre kurum bütçelerine konulacak ödeneklerle karşılanır ve ödenek dağıtımı yemek servisi kurulacak kurumdaki memur sayısı dikkate alınmak suretiyle yapılır, şeklindedir.
30.12.2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliği genel tebliğine göre, memurlardan 1.59 TL ile 6.42TL arası yemek ücreti alınmaktadır.
İl Sağlık Müdürlüğünün Pınar mahallesinde bulunan ek hizmet biriminde İl Sağlık Müdürlüğünün bazı birimleri, Seyhan ve Çukurova İlçe Sağlık Müdürlükleri bulunmaktadır. Bu ek hizmet binasında bulunan İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına 30.12.2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliği genel tebliğine göre ücret alınmakta olup, İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından 10 TL ücret alınmaktadır.
Bu durum Anayasanın eşitlik ilkesine, 19/11/1986 tarihli resmi gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliğine ve 30.12.2020 tarihli resmi gazetede yayınlanan Devlet Memurlarının yiyecek yardımı yönetmeliği genel tebliğine aykırıdır.
Yönetmelik ve tebliğe göre Bakanlıktan ödenek istenerek Pınar mahallesinde bulunan İlçe Sağlık Müdürlükleri çalışanlarına aynı ücretten faydalanması hususunda gerekli işlemin yapılmasını arz ederiz.
Bekir Nennioğlu
Sağlık-sen Adana Şube Başkanı

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

BİR DİLEKÇEDE BİZİM İÇİN VERİN
MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM
1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM @mehmet02 - 6 gün Önce

GAYRISI YALAN

mehmet02
mehmet02 - 1 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

SIRADAKİ HABER