Sağlık Sen Şube Başkanı , 'Bir an önce başhekimin atanması gerekiyor'

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz'in, geçtiğimiz günlerde görevinden ayrılmasıyla birlikte hastane yönetiminde bir boşluğun oluştuğunu savunarak, 'Bir an önce işin ehli olan bir başhekimin atanması gerekiyor' dedi.

Sağlık Sen Şube Başkanı , 'Bir an önce  başhekimin atanması gerekiyor'

Geçtiğimiz günlerde Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz görevinden ayrıldığını duyurmuştu. Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, yaklaşık 20 gün geçmesine rağmen Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne başhekim atamasının yapılmaması hastanede bir boşluk oluşturduğunu, başta sağlık hizmetleri olmak üzere idari ve teknik hizmetlerde ciddi aksamaların yaşandığını savundu. 

Sıkıntılar gün yüzüne çıktı

Bingöl, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Serdar Deniz’in, istifası sonrasında hastanedeki hem çalışanlar hem de hastalar açısından sıkıntılar gün yüzüne çıktığını belirterek, “Bununla ilgili çalışmaların ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini düşünüyoruz. Başhekim yokluğundan dolayı hastanede bir boşluk oluşmuş durumda. Bayram öncesi başhekimin istifası sonrasında işin ehli, kaliteli bir yöneticinin atanmasını bekliyoruz. Sadece başhekimin değişmesi değil bir ekip olması gerekiyor. Vatandaşı ve personeli memnun edecek, kurumun menfaatini düşünecek başhekim ve idarecilerin atanması gerektiğini düşünüyorum. Aksi takdirde 3 yıldır devam eden şikayetler devam edecek. Başhekim atadık mantığıyla bakmamak lazım işin ehli ve mesai kavramı gözetmemesi gerekiyor. Ekip ruhuyla çalışılmalı. Devasa bir hastane her türlü imkan var. Ama içerisi doldurulmadığı taktirde sahadaki sorun ve sıkıntılar çözülmüyor. Sağlık Bakanlığının Malatya’daki en büyük hastanesi ama randevu sisteminde yaşanan sıkıntılardan dolayı vatandaşlar ciddi bir şekilde mağdur hangi kapıyı çalalım durumuna gelmiş. Özellikle yaşlı insanlarımız büyük sıkıntı içerisinde. Randevu sistemi devam edecekse boşluk bırakılmalı gelen hastalar mağdur olmasın. Bir diğer sıkıntı da, ek ödemeden kaynaklı. Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde çalışanlar ek ödemeden ciddi şekilde yararlanmıyor. Üniversite hastanesinde çalışanlar istediğimiz şekilde olmasa da alıyor. Performans sisteminden yararlanıyor. Ama burada hekimler yararlanıyor diğer çalışanlar yararlanmıyor. Sahada çalışanlar gerçekten mutsuz. Mutsuz bir şekilde çalışmaya çalışıyorlar. Yeni gelen başhekim ve ekibin bu sorunların bilince olması gerekiyor. Herkes sorumluluğunun bilincinde olması gerekiyor. İstişare içerisinde olmalı. İşin ehli olan bir başhekimin atanması gerekiyor” diye konuştu. (Malatya Net Haber)

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2022, 07:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
yaaa az kaldı
yaaa az kaldı - 1 ay Önce

gerekiyor demiş siz kimsiniz be adam röntgen çalışmasa derhal yapılmalı demezsiniz sizi gidi sarı sendika adamını atayamadın mı size müdürlük koltuğu verecek değil mi ulan sizin alayınaz üçkağıtçı hadi ordan

Hüseyin
Hüseyin - 1 ay Önce

Bakanlık artık atamalarda sağlıksenlileri almıyor diye sıkıntı mı oldu. bir meslek grubuna açıktan düşmanlık yaparsanız tabiki bakanlıkta artık lafınızı dinlemez

SIRADAKİ HABER