Sağlık Sen: Sözleşmeli İstihdamı Kanayan Yaramız

Sağlık Sen: Sözleşmeli İstihdamı Kanayan Yaramız

Sözleşmeli personel sisteminin doğurduğu farklılıkların ortadan kaldırılması gerektiğini dile getiren Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Farklı sözleşme modelleriyle istihdam sağlanması sağlık ve sosyal hizmet çalışanları arasında maaş, özlük, hak ve hukuk açısından adaletsiz farklılıklar doğurmuştur. Tüm bu farklılıklar ortadan kalkmalı, aynı kurumda aynı işi yapan insanlar tüm haklar açısından eşit olmalıdır. Bu uygulama ülkemizin kanayan yarası” dedi.

Sağlık-Sen Çankırı Şubesi tarafından düzenlenen Teşkilat toplantısına Genel Başkan Semih Durmuş katıldı. Toplantıda teşkilat mensuplarına hitap eden Durmuş, önemli değerlendirmelerde bulundu. Sözleşmeli istihdam ve kadrolu istihdam türü arasında özlük ve sosyal haklar bakımından farklılıklar olduğunu dile getiren Durmuş, “Aynı işi yapan insanlar arasında ücret farkı söz konusu. Bunun nedeni sözleşmeli ve kadrolu istihdamdan kaynaklanıyor.  Sözleşmeli personel statüsü kaldırılarak bütün kamu görevlilerinin kadrolu olması sağlanmalı. Devlet çalışanları arasında ayrımcılığı yol açacak bir istihdam türünü benimsemesi kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

“Bu Fedakar İnsanlar Alın Terinin Karşılığını İstiyor”

Sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının her koşulda milletimiz ve memleketimiz için mücadele etmekten geri durmadığını ifade eden Durmuş, “Sağlık çalışanlarımız bunu Elazığ depreminde de, Van’da çığ düşmesinde de gösterdi. Her zaman önce insan felsefesiyle hareket eden sağlık çalışanları ülkemizin umudu ve guru kaynağı. Kimse bunu görmezden gelmesin. Bu fedakar insanlar sadece alın terinin karşılığını istiyor. İşte bizde bu inanç ve gayretle onlar için mücadele ediyoruz” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Şube Başkanı Dinç: Kutsal Görevlerinden Taviz Vermiyorlar

Çankırı Şube Başkanı Tuna Dinç’de, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının kutsal bir görev yaptıklarını ifade etti. Dinç, “Sağlık çalışanlarımız önce insan sıhhati şuuruyla hareket ediyor. Her türlü zorluğu ve zorbalığa rağmen kutsal görevlerinden asla taviz vermiyor” dedi.

Toplantıya Sağlık-Sen Genel Sekreteri Durali Baki’nin yanı sıra Ak Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Çelik ve çok sayıda teşkilat mensubu katıldı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

sözleşmeli yöneticiliğede karşıyız dediğiniz bir günüde görürüz inşAllah

SAĞLIKÇILARIN ÖZLÜK HAKLARI NOLDU?
SAĞLIKÇILARIN ÖZLÜK HAKLARI NOLDU? @sağlıkçı - 4 hafta Önce

(*) 3600 EK GÖSTERGE NE OLDU?

YALANDAN OLDU!

(*) DÖNER SERMAYE SABİT ÖDEMESİNİN EMEKLİ MAAŞLARIMIZA YANSIMASI NE OLDU?

YALANNNNNN OLDU!

(*) SAĞLIKTA YIPRANMA PAYININ GEÇMİŞTEKİ ÇALIŞMALARI DA KAPSAMASI NE OLDU?

YALANNNNNN OLDU!

NİYE BİLİYOR MUSUNUZ?

BU ADAMLARIN İŞİ GÜCÜ YALANNNNNN!

SAĞLIKSEN SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLERE ÇALIŞIR
SAĞLIKSEN SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLERE ÇALIŞIR @sağlıkçı - 1 ay Önce

SAĞLIKÇILAR , SEMİH DURMUŞ UN UMRUNDA BİLE DEĞİL

SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

BAŞKAN DOĞRU SÖYLÜYOR BEYLER,DAĞILIN:))))))))) SAYGILARIMLA.

sarı selim
sarı selim - 2 ay Önce

Allah senin gibi sağlığın wampirligini yapanları bildigi gibi cezalandirsin.. gercekleri goremeyen saf uyelerinide ıslah etsin....

SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK NEYİNİZ?
SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLİK NEYİNİZ? @sarı selim - 2 ay Önce

HADİ SÖYLE

Hasan
Hasan @sarı selim - 2 ay Önce

Herkes her şeyi görüyor dostum, herkes her şeyin farkında. Elde ettikleri veya edebileceklerine inandıkları küçük çıkarlar için bu sendikadalar, başka bir sebebi yok.

Ahmet
Ahmet - 2 ay Önce

8 yıldır umut verdiğiniz Kamu Dışı ASE ler var ya, onlar hakkında Bakanlıkta çalışma yok ama siz ısrarla hayal satıyorsunuz, insanları gelecek planlarını bozuyorsunuz. Elbet yalanın, dolanın hesap verileceği zaman olacak. Ama burada ama öte tarafta.

By
By - 2 ay Önce

Sayın başkan sözleşmelilerin yanına birde yardımcı hizmetlerin kanamasınıda ekleseydin..

ali
ali - 2 ay Önce

yaptıgın acıklamalar ıle sizi yapdıgınız bagdaşmıyor

hemşire
hemşire - 2 ay Önce

Polis memuru: 6/1 eş çalışmıyor, 1 çocuk, bes yok, Polsan yok, doğu terör full 6222 maaş, 1104 terör, 85 promosyon 7410

10/2 zabıta memuru 5915 tl Öğretmen 7/2 Maaş 4200 Ekders ( hafta içi ders + H sonu kurs ) 2386 Toplam : 6580 TL

jandarma komando asb. 9975 evli 1 çocuk doğu tazminatı astsubay kd.ucvs. 4/2 7360 ek tazminat operasyon yok

Yeni işe başlayan bir bekçi evli 5140 tl

imam evli 2 çocuklu eş çalışmıyor 5320 tl

ŞU MAAŞLARA BAKIN 15 YILLIK HEMŞİREYİM SAĞLIK MEMURUYUM ERKEK HEMŞİREYİM HERSEY DAHİL ELİME GEÇEN 4640 TL NE GECEMİZ NE HAFTA SONUMUZ NE BAYARAMIMIZ NE YAZ TATİLİ NE KIŞ TATİLİ NE RESMİTATİLİMİZ NE KAR TATİLİMİZ VAR HER ZAMAN GÖREVE ÇAĞRILAN (DOĞAL AFETLER DEPREM ÇIG,SEL SALGIN HASTALIKLAR BULAŞICI HASTALIKLAR KIRIM KONGO ŞİDDET OLAYLARI SURİYE GÖREV VB VB HASTANIN ALTINI TEMİZLE BANYOSUNU YAPTIR ENFEKSİYONUYLA UĞRAŞ TEDAVİLERİNİ YAP AMA ALGIĞIMIZ MAAŞA BAKIN BİZ SAĞLIK ÇALIŞANLARI BUNU HAK ETMİYORUZ bu kişilerden daha mı degersiz bir iş yapıyoruz daha mı az çalışıyoruz ki maaşlarımız bu kadar düşük

Sarı
Sarı - 2 ay Önce

Bu teşkilatın kanayan yarası sensin


SIRADAKİ HABER