Sağlık Sen "Mobbing Var", Türk Sağlık Sen "Sendika idare üzerinde baskı kurmaya çalışıyor"

Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığı iddialarına Şehit Gazi Sen Sağlık ve Türk Sağlık Sen Malatya Şubesi tepki gösterdi. Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman, iddiayı ortaya atan sendikanın önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabildiğini, usulsüz talepleri karşılık bulamadığı için başhekime çamur atıldığını iddia etti.

Sağlık Sen "Mobbing Var", Türk Sağlık Sen "Sendika idare üzerinde baskı kurmaya çalışıyor"

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekiminin 112 personeline yönelik mobing" iddialarını gündeme getirmişti. İddialar üzerine Şehit Gazi Sen Sağlık ve Türk Sağlık Sen Malatya Şubesi 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi önünde bir araya gelerek, iddiaların asılsız olduğunu savundular. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sendika idare üzerinde baskı kurmaya çalışıyor

Sendika adına basın açıklamasını yapan Şehit Gazi Sen Sağlık Genel Başkanı Ahmet Adıyaman,  haksız bir iftiraya sessiz kalmamak için bir araya geldiklerini belirterek, "Dün yazılı basında yer alan bir haberde, malum sendikanın Malatya 112 başhekimi hakkında gerçeği yansıtmayan, iftira dolu ve mesnetsiz iddiaları" yer almıştır. Bu yalanların arkasındaki kötü amacı görüyoruz ve kınıyoruz. Malatya 112 başhekimi göreve başladıktan sonra yaptığı sistemsel değişimlerle, usulsüz görevlendirmelerin sonlandırılmasıyla, mesai sistemine şeffaflık getirmesiyle, çalışma ortamındaki fiziksel şartların iyileştirilmesiyle ve personelin moral ve motivasyonunu yükseltmesiyle tüm sağlık çalışanlarının takdirini kazanmıştır. Malum sendika önceki dönemlerde idare üzerinde baskı kurarak usulsüz taleplerde bulunup karşılığını alabilmekteydiler. Başhekimimizin dik duruşuyla malum sendikanın baskıları boşa çıkmış, usulsüz talepleri karşılık bulamamıştır. Malum sendika yapmış olduğu yalan açıklamalarla bu sefer baltayı taşa vurmuştur. Personelin takdirini kazanmış olan başhekime atılan çamur tutmamıştır. 112 çalışanları bugün burada başhekimimize atılan iftiralara tepkilerini göstermek için toplanarak haksızlığa karşı birlik ve beraberliklerini en güzel şekilde göstermişlerdir. Personelin hakkını savunduğunu iddia edip arka planda personel üzerinden kendi çıkarları için rant sağlayan malum sendikaya üye olan arkadaşlarımızın istifa ederek tepkilerini ortaya koymalarını temenni etmekteyiz" açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Malatya Net Haber

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2021, 14:02

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 2 hafta Önce

hangi sendikaya üye olursanız olun,onların hepside,müslüman ve mısmıl sendikalardır.

Mithat
Mithat - 2 hafta Önce

Nakliyeci Kemalin organizasyonları bunlar. (Devlet kurumundan özel villalara kum, çimento, alçı, kireç siparişleriniz için Nakliyeci Kemal bir telefon kadar yakınınızda, hemde devletin resmi aracıyla masrafsız, Nakliyeci Kemal her daim emrinizde ::)))) Seni gidi nakliyeci Kemal Ş.

Dilekli seyyah
Dilekli seyyah - 2 hafta Önce

Kimin malını kime jest yapmış bu kemal? Mahşerde sorarlar adama.

FatoşAtt
FatoşAtt - 1 hafta Önce

"Lüks odalarda oturup, bol bol çay kahve içen, imza atmaktan başka bir şey yapmaya yaramayan idareciler süresiz ambulanslarda çalışsın"diyen kaç kişiyiz?

Zeynep dr
Zeynep dr - 1 hafta Önce

Boşuna dememişler "her sakallıyı Abdurrahman Çelebi sanma" diye. Meğer adam hem idareci hem nakliyatçıymış. Şaşırmamak elde değil

İhsan
İhsan - 1 hafta Önce

Sendikalar birbiriyle boğuşacağına şu nakliye işine bir el atsalar kamu yararına daha faydalı bir iş yapmış olurlar. Bizim ülkemizde sendika diye birşey yokturdur. Al birini vur diğerine

Derya
Derya - 2 hafta Önce

Devlet malına hain bakan idarecisinden hizmetlisine kadar kim olursa olsun, o görevde durmamalı. Hz. Ömer efendimiz(R.A), özel misafirleri gelirken devlete ait mumu söndürüp, kendi şahsına ait mumu yakmıştır. Nerde kaldı ki devlete ait inşaat malzemelerini özel şahsa taşımak? Cenabı Allah bizleri fena işlerden muhafaza eylesin. Amin

Şener
Şener - 1 hafta Önce

Umay;umarım duyarsın. Belki biraz sende sıkılırsın. Hep nakliyeci Kemal mi sıkılsın?


SIRADAKİ HABER