Sağlık-Sen: Her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı istihdam edilmeli

Sağlık-Sen: Her yıl 60-70 bin sağlık çalışanı istihdam edilmeli

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, 8. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinde teşkilatları ile bütün çalışmaları yaptıklarını ve toplu sözleşme masasına hazır olduklarını bildirdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Muğla’da sendika temsilcileri ile bir araya gelen Durmuş, teşkilatı ile toplu sözleşme sürecinin değerlendirmesini yapacaklarını söyledi.

Tüm kamu çalışanları adına önemli bir sürecin ağustos ayı içerisinde gerçekleşeceğini belirten Durmuş, “Biz de orada çalışanların temel sorunlarını masaya yatırarak çözüme kavuşturulması için mücadele edeceğiz.” dedi.

Bu dönem yapılacak toplu sözleşmede kamu çalışanlarının kazanım elde edilmesi gereken önemli bir süreci yaşadıklarını anlatan Durmuş, bu dönem yapılacak toplu sözleşmenin mali bir toplu sözleşme olduğunu ama bir o kadar da stratejik bir toplu sözleşme olduğunu anlatarak, siyaset ve sendikal açıdan iyi değerlendirilmesi gereken bir toplu sözleşme olacağını kaydetti.

Teşkilatları ile bütün çalışmaları yaptıklarını ve toplu sözleşme masasına hazır olduklarını anlatan Durmuş, şöyle konuştu:

“Sağlık çalışanları salgınla mücadele döneminde üzerlerine düşen görevi hakkıyla yerine getiriyor. Arkadaşlarımız pandeminin tüm olumsuz şartlarına rağmen bu mücadeleye kendilerini adadılar. Şu an Türkiye’de salgınla mücadele de bir başarıdan söz ediyorsak bunda sağlık çalışanlarının her birinin alın teri, emeği ve göz nuru söz konusu. Bu noktada Muğla sağlık çalışanları gerçekten büyük bir başarının altına imza attı. Aşılamada birinci olarak bir şeyin öncülüğünü gerçekleştirdiler ama şunu söylemeliyiz ki; tüm Türkiye’de sağlık çalışanlarımız bu mücadeleyi 7 gün 24 saat veriyor. Bütün sağlık çalışanları tarafından sahiplenilmiş aşı çalışmasının ben mutlak suretle başarıya ulaşacağına inanıyorum.”

Muğla’nın bir turizm bölgesi olduğunu anlatan Durmuş, buralarda nüfus planlamasına göre sağlık çalışanlarının istihdam edildiğini ancak turizm sezonu başladığında nüfusun 4-5 kat arttığını, bu nedenle sağlık çalışanlarının çok yoğun bir ortamda çalıştığını dile getirdi.

Bu süre içinde sağlık çalışanlarının istihdam olarak ve madden desteklenmesi gerektiğini savunan Durmuş, her yıl 60-70 bin sağlık çalışanını istihdam edilmesi gerektiğini ifade etti.

Programda Genel Başkan Durmuş’a Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ile Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek ve sendika yetkilileri de eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2021, 01:44

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 3 hafta Önce

başkan haklı, dağılın beyler

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ @ali veli - 3 hafta Önce

İCRAAT İSTİYORUZ İCRAAT

2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM.
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. - 3 hafta Önce

HADİ BE SENDE FUKARA DÜŞMANI SENİN SÖZÜNE KİM İTİBAR EDER BE.2351 VHKİ 8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMADI.ALLAH İCRA ETSİN BAK 19 BAYRAMI BİZ BAYRAM GİBİ KUTLUYAMIYORUZ.ALLAH SENİ İNŞALLAH BİZDEN BETER ETSİN.SÖZLEŞMEYLE YANDAŞ MÜDÜR ATATIYORSUNYA YETER.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR.
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YHS ÇALIŞANLAR. - 3 hafta Önce

2351 VHKİ SINAV KAZANIĞINDA NEDEN ATANMASINI TALEP ETMEDİN SAYIN DURMUŞ - ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH - ZALİM FAKİR FUKARA GARİP GURABA DÜŞMAN TOPLULUĞU YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI DIŞLAYAN HUSUMET BESLEYEN ZAVALLI FUKARA DÜŞMANLARI ZALİMSİNİZ.ALLAH ZALİMLERİ SEVMEZ VE SİZDENDE BİRŞEY OLMAZ YUMUŞAK KARNINIZ SÖZLEŞMEYLE ATATIĞINIZ MÜDÜRLER ONUN İÇİN YAPTIRIM UYGULAYAMAZSINIZ. TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN YARDIMCI HİZMETLER SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNA ATANMAYAN 2351 VHKİ SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP ZULM EDEN SENDİKACILAR SİZ DEĞİLMİYDİNİZ ALLAH VAR ÖLÜM VAR AHRET VAR. BİZDE ALLAH RAZI OLMASIN DİYORUZ VE HAKKIMIZIDA HELAL ETMİYORUZ.2351 VHKİ 8 YILDIR SINAVLA KAZANILMIŞ KADROMUZU ALAMADIK ALLAH İCRA ETSİN BEYAZ ÖNLÜKLÜLERİN BAŞKANINDAN DAVACIYIZ..BİZ 2351 VHKİ İÇİN KILINI KIPIRDATMADI.İŞTE BÖYLE ZALİM AYRIMCI VE ACIMASIZ FUKARA DÜŞMANI BİR GENEL BAŞKANA NE DİYEBİLİRİZKİ.TUTTURMUŞ SÖZLEŞMEDE SÖZLEŞME YAHU ZATEN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR ALLAHIN ZALİMİ SEN ÖNCELİKLİ MAĞDURİYETLERE MESAİ HARCA.AMA YOK ALLAH BÜYÜK ALLAH TOPUNUNDA HAKKINDAN GELSİN İNŞALLAH.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

ZAM İSTEMİYORUZ
ZAM İSTEMİYORUZ - 3 hafta Önce

Başkan sen önce sağlıkçıların hakkını koru. biz zam istemiyoruz zaten hükumet enflasyon oranında zam veriyor. Siz eğer enflasyon üzerinde yüzde 8 zam alabiliyorsanız, hizmetli sınıfında olanları sınavsız memur kadrosuna alabiliyorsanız, sağlıkçının kullandığı izinlerde performans kesilmesini önleyebiliyorsanız ozaman orturduğunuz yerin hakkını helal ediyorsunuz yok yapamayıp konu mankeninden başka bir şey olamıyorsanız sözleşme masasına oturmayın derim.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 3 hafta Önce

başkan bey muğlalı yardımcısı ile bayram tatilini hangi 5 yıldızlı otelde geçirecek acaba?bayramdaki idari izin mağduriyeti nolcek?boşverrrr,gidin otelinize

hazal
hazal @SAĞLIKÇI - 3 hafta Önce

aynen .sızın altınız kuru degılmı

attci
attci - 3 hafta Önce

şahsi görüşüm biz seni sen de bizi haketmiyorsun..Yani bu işi başaramıyorsun gençlere yada bilenlere bırak makamı da barı biz ve ailemiz gülsün...

bagımsız saglıkcı
bagımsız saglıkcı - 3 hafta Önce

üye kaydetmeye başladı derdi yeni üye elde etmek işe başlarken evrak imzalatmak kolay oluyor derdi başka

hssss
hssss - 3 hafta Önce

teknısyenlere yapılan haksızlık gıderılmelıdır
adalaetlı bır dagılım ısterız


SIRADAKİ HABER