Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Cumhurbaşkanına Seslendi

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk DOĞAN mevcut bürokrasi sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurları olan sağlık çalışanlarını yok saymaktadır. Hiçbir olumlu gelişmeye imza atmadıkları gibi sağlık çalışanlarının gün gün geriye gitmesine göz yummaktadırlar. Tam bir mirasyedi edasıyla sistemin temeline dinamit koymaktadırlar diyerek Cumhurbaşkanına seslendi.

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Cumhurbaşkanına Seslendi
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk DOĞAN sosyal medya hesabından yaptıgı paylaşımda;
"Sendikacı olarak yapmak istediğimiz; en basit anlatımıyla sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sosyal ve ekonomik olarak refah seviyesine ulaşmalarını sağlamak, özlük haklarının düzeltilmesi için gayret göstermek, bu yolda her türlü argümanı kullanarak ilgililere sorunları ve çözüm önerilerini iletmek, sonuca ulaşana kadar da sürecin takipçisi olmak.
Ancak geldiğimiz noktada bahse konu olan sağlık çalışanları olunca gözler görmez, kulaklar duymaz oluyor. Sistemli bir şekilde sağlık çalışanı ve sağlık çalışanının talepleri yok sayılıyor, yapılıyor gibi gösteriliyor ama hiçbir sonuca ulaşılamıyor.
İş böyle olunca insan düşünmeden edemiyor...
Mevcut bürokrasi ile iktidar aynı amaçları mı güdüyor?
Bürokrasinin gözler yaşartan bu çabası (!) iktidarın hedeflerini ne derecede karşılıyor?
Hatta daha net ifadeyle: Bu bürokrasi mevcut iktidara mı çalışıyor?
Aslında tablo bu kadar net!
Bu sebeple sağlık çalışanını duymayan, görmeyen, dinlemeyen bürokrasi bu yazıyı da bu çağrıyı da görmesin, duymasın. Biz onlar olmadan çağrımızı Sayın Cumhurbaşkanımıza yapalım.
Sağlık çalışanı olmak; doktor olmak, hemşire olmak, sağlık teknisyeni olmak unvan ne olursa olsun fedakârlık demektir, özveri demektir. En zor zamanların ön safındaki aktörlerdir sağlık çalışanları. Tıpkı hendekteki kahraman polisimiz, sınır ötesindeki şanlı komandomuz gibi. Göçük altına uzanan şefkatli el de sağlık çalışanıdır, helikoptere atlayıp cephede müdahale eden de sağlık çalışanıdır.
Bu toprakların evlatlarıdır onlar. Bu toprakların askeridir, ordusudur. Ve son dönemde bu şanlı ordu hizmetlisinden şoförüne, hemşiresinden doktoruna savaşın tam ortasında.
Öyle böyle bir savaş değil bu. Toplum sağlığı için hayatını riske atanların savaşı bu. Evladına, anasına babasına sarılamayanların savaşı bu. Canından vazgeçenlerin savaşıdır bu.
Sayın Cumhurbaşkanım;
Sağlıkta geldiğimiz nokta tüm dünyanın dikkatini çekmekte, hayranlık uyandırmakta, takdir toplamaktadır. Yapılan atılımlar ve yatırımlar sayesinde sağlık sistemimiz çağ atlamış durumdadır.
Ancak, mevcut bürokrasi sağlık sisteminin vazgeçilmez unsurları olan sağlık çalışanlarını yok saymaktadır. Hiçbir olumlu gelişmeye imza atmadıkları gibi sağlık çalışanlarının gün gün geriye gitmesine göz yummaktadırlar. Tam bir mirasyedi edasıyla sistemin temeline dinamit koymaktadırlar.
Bugün sağlık sistemimiz artan bu yükün altından kalkıyorsa burada sağlık çalışanlarının rolü inkâr edilmemelidir. Sadece kuru alkış ile geçiştirilmemelidir. Onların haklı taleplerine kulak verilmeli ve bu çığlıkları duyulmalıdır.
Sayın Cumhurbaşkanım;
Sağlık çalışanları ağırlaşan korona virüs tablosuyla birlikte zor günler geçirmektedir. Tüm motivasyonları bitmiş, bedenen ve ruhen tükenmiş durumdadırlar.
Böyle bir ortamda dahi şiddet olaylarının hedefi olmaktan kurtulamamaktadırlar.
Pansuman niteliğinde yapılan ek ödeme düzenlemesi amacına ulaşmamış, sağlık çalışanlarının arasındaki iş barışını bozmaktan öteye gitmemiştir.
Aynı odada, aynı serviste, aynı ameliyathanede farklı istihdam modeliyle çalışan hemşireler adalete olan güvenlerini, geleceğe olan umutlarını yitiriyorlar.
İşi ile eşi arasında tercih yapmaya zorlanan sözleşmeli çalışanların aile bütünlüğü kaybolmuş, anne evlattan ayrılmış, yuvalar yıkılma noktasına gelmiştir.
Memleketin en uç noktalarında vekil olarak görev yapan, bir başına filyasyona karınca misali destek veren vekil ebeler unutulmuş durumdadır.
Aslında çok şey istemiyor sağlık çalışanları. Sahadan bihaber olan bürokratlar onları dinlese, onlarla aynı dili konuşsa çözülmeyecek hiçbir sorunumuz yok güzel ülkemizde." ifadelerine yer verdi.
 
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2020, 09:31

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Komşusu açken tok yatanlar..
Komşusu açken tok yatanlar.. - 4 ay Önce

Sağlık çalışanlarının hakkı için göreve gelenler %85 zammı kime yaptı?

sag mem
sag mem - 4 ay Önce

Ölürüz şehid sayılmayız kimseler ne cenazemize gelir ne taziyede bulunan olur , şiddete uğramış kimse sahip çıkmaz yediğimiz dayakla kalırız yetim öksüz kalan çocuklarımız ne olacak kimse birşey demez, kamuda en düşük maaşı alırız kimse bir çalışma yapmaz.doner sermaye son 10 yıldır sıfır TL ama ne yönetmenlik değişir ne başka birşey,kısaca sağlık personeli olmaktan bu bakanlığın bir çalışanı hemşiresi sağlık memuru olmaktan tiksiniyorum gidin başka meslek seçin hayatınız karartmayin ailenize zulüm etmeyin ömür boyu nöbetlerle uğraşarak böyle bir meslek 4000 TL yapiaz bu parayi şimdilerde herkes alıyor şirket taseron bile alıyor gidin masa başı bir iş seçin gudin bekçi zabıta polis imam olun daha iyidir.

Ne bakanlığın ne bu milletin umurundayiz halen anlamadınız mi.hukumet kamuda en düşük maaşı verir, ölürüz şehid saymazlar,işe gidip gelmeye servis bile ayarlamalar otobüsler sağlık personeli olunca almaz,kalacak yer dahi ayarlamalar resmi olarak ,ne izin var ne istifa ne emeklilik ,son 10 yıldır döner sermaye sıfır TL bir yönetmenliği bile degistiremediler buradan anlayın artık daha çok şey var yazılacak ama kimsenin umrunda değiliz kimse dikkate bile almıyor biz sağlık çalışanlarını bunin en büyük sebebi yetkili sağlık sen dir bizleri bu hale koyan hükümet e ses çıkarmayan tepki göstermeyen koltukları uğruna makamları uğruna sessiz alan sendikadan istifa ederek kurtuldum sıra da seçimleri bekliyoruz seçimlerde de tepkimi gösterip akp oy vermeyeceğim elimden bu geliyor bir sağlık çalışanı olarak bir düşünün öğretmenler 9 aydir işe gitmedikleri halde ek ders ücretleri alirlarken bizler köpek gibi çalışırken ödeme alamıyoruz bir el ders kadar dahi
Maaslarda ki kriterleriniz ney, göre maaşları belirliyorsunuz . fakültesi işe fakülte diploma ise diploma,çalışmaksa herkesten çok çalışıyoruz nöbeti fazla iş yükü nobetlerden anamız ağlıyor,şiddet ise şiddetin alasını yaşıyoruz ölüyoruz,risk ise en büyük risk bizde bulasica hastalıklar covid hepatit yanlış bir tedavide mahkelmelerde Sürünüyoruz işten atiliyoruz vbvbb,görevde görev sınırda darbede savaşta depremde selde salgın hastalıklarda vbvb, hem biz hemsireler sağlık memurları teknisyenleri var daha ne istiyorsunuz söyleyin Allah aşkına bizler bir öğretmen den bir zabıtadan bir imamdan bir polis den bir astsubay dan bir bekciden bir düz memurlardan daha mı değersiz iş yapıyoruz daha mı az çalışıyoruz da bu mesleklerden çok düşük maaşı alıyoruz söyleyin ya bizle 4500 TL ancak alabiliyorken bu meslekler 6000 TL den aşağı almıyor

SAĞLIKSENDEN BİR ŞOV DAHA..
SAĞLIKSENDEN BİR ŞOV DAHA.. @sag mem - 3 ay Önce

LAFA DOYDUK. ŞÜKÜRRRRR..

Yüreğine sağlık
Yüreğine sağlık @sag mem - 3 ay Önce

Sözün bittiği yerdeyiz

le fontenden masallar
le fontenden masallar - 3 ay Önce

şu anki sağlık çalışanlarına en büyük zarar sizlerden geldi Sizler ballı koltuklarda profosyonel sendikacı adı altında restarunlarda yemek yiyip, eşinizi dostunuz arkadaşınızı. müdür,uzman yapmaya çalışarak bizim hakkımıza girdiniz şimdi de masal anlatıyorsunuz İki cihada hakkımız haram olsun

laborant
laborant - 3 ay Önce

Mesleğinize saygınız varsa azıcık,sağlık sen sen istifa edin...

veremli
veremli - 4 ay Önce

sesiniz duyulmuştur,oturunuz yerinize:))))))

troya
troya - 4 ay Önce

memur sen nerede? öğretmenler olunca koşarak gidiyor.

saglıkçı
saglıkçı - 4 ay Önce

benim hakkımı hukukumu yiyen adaletin zerresi olmayan başımızdaki bu zihniyete hakkım haram zehir olsun.inş.ilahi adalet tecelli edecek bu başımızdaki bürokratlara...

mehmet02
mehmet02 - 4 ay Önce

SAĞLIK SEN SESLENİYORUZ NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok


SIRADAKİ HABER