Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı " Bu da böyle biline.!”

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca'yı da etiketlediği paylaşımda, Çünkü pandemi sürecinin başından bu yana, tüm sorunlarımızla yalnız bırakılan bizler “İşimizi kusursuz yaparken, artık karar alıcı, iş bilmez bürokrasinin kusuruna çok fena bakıyoruz. Bu da böyle biline.!” dedi.

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı " Bu da böyle biline.!”
Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Şemsettin Karadoğan  paylaşımında;
“İŞİMİZİ KUSURSUZ YAPARKEN, ARTIK KARAR ALICI, İŞ BİLMEZ BÜROKRASİNİN KUSURUNA BAKIYORUZ.!”
Kamu sağlık sisteminin ülkemizde ki neredeyse tek finansörü SGK yani devletin kasasıdır.
Bugün o kasaya giren, yarın o kasadan alınıp, sağlık sisteminin giderlerinde kullanılır.
Alacaklının da vereceklinin de devlet olduğu bir düzen de 2020 Mart ayından bu yana Covit nedeniyle diğer vakaların durması hastanelerin, diğer sağlık kurumlarının gelirlerinin ciddi oranlarda düşmesine ve yine SGK’nın Covit’li hastalar için fatura ödemesi yapmaması nedeniyle gelinen son nokta ; Zaten kokuşmuş, çürümüş sistemi Pandemiyle gece-gündüz boğuşan Sağlık Çalışanlarına üçüncü dalganın mutant virüsle tırmanışa geçtiği, yine ülkece kapanma kararlarının alındığı 2021 in ilk üç ayında (0) sıfır döner sermaye hayal kırıklığı yaşatarak sonuçlanmasına yol açmıştır.
Söylemekten dilimizde tüy bitti.! Artık kabak tadı verdi.! Bu düzen böyle gitmez.! Bu sorun denenmiş eski yöntemlerle çözülemez.!
Daha gerçekçi, tek bir branşa en büyük payın verildiği değil. Tüm branşlara pastadan kabul edilebilir, adil bir dilimin pay edildiği, hakkaniyetli bir çalışma ve uygulama bekliyoruz.
Bugünler de yeni bir çalışmanın olduğu duyumları umut verici olmakla birlikte yeni bir hayal kırıklığı yaşatmaması en büyük temennimizdir.
Bu sefer lütfen dersinizi iyi çalışın. Bütün imkanları zorlayın. Sorumluların tamamını sisteme, alınacak bu vebale ortak edin.
Ne yapın edin artık bu işi çözün.!
Yıllardır kangren olmuş adaletsiz döner sermaye konusu Pandemiyle birlikte yok olsun gitsin. Sağlık Çalışanlarına, bu şer de ki hayır da buymuş ama değdi, dedirtin.
Çünkü pandemi sürecinin başından bu yana, tüm sorunlarımızla yalnız bırakılan bizler “İşimizi kusursuz yaparken, artık karar alıcı, iş bilmez bürokrasinin kusuruna çok fena bakıyoruz. Bu da böyle biline.!”" ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2021, 16:12

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr.Hasan AK
Dr.Hasan AK - 3 ay Önce

Helal olsun Başkan. Çok doğru konuşmuş, yazmış. Yeter artık. Halka Ek ödeme diye sunulan 2009 dan beri verilmeyen maaş zamlarının kandırma şekli. tüm çalışanlar içinde bazı hastanelerde(şehir hastaneleri) sadece bir iki bölüme verip sonra tüm sağlık çalışanları alıyormuş, tüm doktorlar tüm hemşireler alıyormuş gibi yaoılan afedersiniz sahtekarlık. Biz doktorların %99.9 u bu sistemi istemiyoruz. kendi çalışma arkadaşlarımızın bile yanlış bildiği bu algı operasyonu bitsin. Herkes eğitimine aldığı risk ve sorumluluğuna göre Tek maaşını alsın. Ek ödeme bir hakimin aldığı kadar olsun. saygılar

Tuzu kuru sözleşmeli ballı yönetici maaşı alan bürokratlara söz yok
Tuzu kuru sözleşmeli ballı yönetici maaşı alan bürokratlara söz yok @Dr.Hasan AK - 3 ay Önce

Siz kendinize bakın!

Ankara
Ankara - 3 ay Önce

İş bilmez bürokraside sendikanın suçu yok mu? Özelikle Urfalı olsun, hemşehrim olsun, bir de sendikadan olsun? Kaçar ın adamları mı olsun? Diğer boyutu da dün Menzili eleştirenlere bugünkü koltuk sahipleribe sormalı, bugün ise Taşhiye Nurcu mu olmalı? İskenderpaşa mı olmalı? Ah sendika ah

Hanifi
Hanifi - 3 ay Önce

Valla başkan ciger yemiş. 15 Mayıs yaklaşıyor ondandır herhalde.

Personel
Personel - 3 ay Önce

İş bilmez dedigin insanlarin enaz yarisi sizin arkadaşlarınız...başgan ne içiyosan ..bizede gonder..personel olarak covit lilerle halay çekmekten yorulduk VALLAHİ..bide ne olur yaziyi okursan ne kadar maaş aldigini bibyaz..20000 mi 25 binmiiii...AGAM BİZİMLE EĞLENİYİİİİ..

BULENT
BULENT - 3 ay Önce

VAAAY TEPKİYE BAK BU TEPKİYE BÜROKRATLAR KIRK KURŞUN YER VE ÖLÜR KLASİK TÜRK FİLMİ İŞTE BÖLE BİLİNE.

BEN
BEN - 3 ay Önce

SIZE ÖYLE KÜFÜRLER EDIYORUM Kİ BU DA BÖYLE BILINSIN

mehmet02
mehmet02 - 3 ay Önce

SAĞLIK SEN YETKİLİ AMA ETKİSİZ SENDİKA

SIRADAKİ HABER