Sağlık-Sen, Döner Sermaye Sisteminin Değiştirilmesini İstedi

Sağlık-Sen, Döner Sermaye Sisteminin Değiştirilmesini İstedi

Türkiye'nin 81 ilinden gelen Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) şube başkanları, Sağlık Bakanlığı önünde toplanarak ücret adaletsizliğine neden olduğu gerekçesiyle döner sermaye sisteminin iyileştirilmesini istedi.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, burada yaptığı basın açıklamasında, gece gündüz ter akıtan, can kurtarmak için can vermekten çekinmeyen fedakar sağlık çalışanlarının, döner sermaye sistemine itiraz ettiğini söyledi.

Sistemin yanlış olduğunu yıllardır dile getirdiklerini anlatan Durmuş, sağlık emekçilerinin döner sermaye sistemi yüzünden her gün kan ağladığını belirtti.
Sağlık-Sen Genel Başkanı Durmuş, alın terinin kutsal; mücadelenin hak olduğuna inandıkları için itiraz ettiklerini, itirazlarını her platformda seslendirmeye devam edeceklerini aktardı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Salgınla mücadele sürecinde sağlık çalışanlarına ilave destek ödemesi yapılmasına rağmen, döner sermaye sistemi nedeniyle ücret adaletsizliğinin, hızından bir şey kaybetmediğini savunan Durmuş, "Bu nasıl bir sistem ki bakanlığa bağlı 81 ildeki 934 hastanede görev yapan aynı branştan ve meslekten, aynı işi yapan, aynı eğitime, aynı çalışma yılına sahip hiçbir sağlık çalışanı aynı ücreti alamıyor." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarının, Türk milletinin "hayat sigortası" olduğu kaydeden Durmuş, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere tüm yetkilileri, sorunlarını bir an önce çözmeye ve çözümün parçası olmaya davet etti.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
kartal
kartal - 3 hafta Önce

BIRAKIN BU İŞLERİ YA ŞU PANDEMİ DÖNEMİNDE NE KAZANIM SAĞLADINIZ MİLLET YAPMADIĞI DERSİN PARASINI ALIRKEN PEKİ SİZLER UYUYOR MUYDUNUZ EK ÖDEME DEDİNİZ YILLARDIR 0 TL PERFORMANS ALIYORUZ ŞU YAPTIKLARIMIZI BAŞKA BİR MESLEK GRUBU YAPMIŞ OLSA HER TÜRLÜ HAKKI ELDE ETMİŞLERDİ MİLLET ARTIK SİZE İNANMIYOR..BİZLERİN YAPACAĞI EN İYİ ŞEY SİZİN GİBİ SENDİKALARDAN İSTİFA ETMEK.BENİM PARAM SİZİN GİBİLERE NASIL OLMASIN BİZİM SAYEMİZDE GÜÇ ELDE ETMEYİN ŞU KADAR ÜYEM VAR DİYE

3600 ek gösterge noldu?
3600 ek gösterge noldu? @kartal - 3 hafta Önce

ONU DA SÖYLESENİZ YA..

yazıklar olsun size
yazıklar olsun size @kartal - 3 hafta Önce

Dava için yola çıkan sonrasında kendilerine koltuk devşirenlere yazıklar olsun. bizden kesilen her bir kuruş haram zıkkım olsun.

1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM
1500 TL SEYYANEN MAAŞ ZAMMI ve 3600 EK GÖSTERGE LAZIM @kartal - 3 hafta Önce

GAYRISI YALAN!

ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH @kartal - 3 hafta Önce

VAKTİYLE AFRİKADA ÇOK KURNAZ BİR ADAM VARMIŞ.FİLLERİN GEÇECEĞİ GÜZERGAHA TUZAK KURUP FİLİN TUZAĞA DÜŞMESİNİ BEKLEYE DURMUŞ.GÜN GELMİŞ FİL TUZAĞA DÜŞMÜŞ. FİL TUZAKTA ETKİSİZ HALDEYKEN SİYAH ELBİSELERİ GİYİP BAŞLAR FİLE İŞKENCE EDER.ERTESİ GÜN AYNI ADAM BEYAZ ELBİSELERİ GİYİP İYLİK MELEĞİ OLUP,FİLİ TUZAKTAN KURTARARAK FİLİN KAHRAMANI OLU VERMİŞ.TABİ FİL KENDİSİNE İŞKENCE EDENİ SİYAH ELBİSEYLE,İYİLİK YAPANIDA BEYAZ ELBİSEYLE HATIRLAR,BEYAZ ELBİSEYLE FİLİN GÖZÜNDE KAHRAMAN OLMAYI BAŞARIR.FİLDE BÖYLECE KENDİSİNE İTAAT EDER.BU KURNAZLIK ŞİMDİDE YHS ÇALIŞANLARA YAPILIYOR YERSEN TABİ.BU NE LAHANA NE PEHRİZ TURŞUSU.SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 8 YILDIR ATANMAMIŞ MAĞDUR,SINAVSIZ SINIF ATLATILANLARA SES ÇIKARMA,TAŞERONA KADRO VERİLSİN SES ÇIKARMA,SÖZLEŞMEYLE İDARECİ ATANSIN SES ÇIKARMA.SONRA KENDİNİ KAHRAMAN İLAN ET.YEMEZLER İNSANLAR APTAL DEĞİL.SENDİKAYMIŞ BAŞKANMIŞ HEPSİ KENDİ YAŞAM KALİTESİ,KOLTUĞU VE KONUMUNUN MÜCADELESİNİ VERİYOR.KAFASINDA ÜÇ ŞEY VAR CÜZDANI,MAKAMI VE YAŞAM KALİTESİ.UMRUNDAMI TEK MAAŞLA EK GÖSTERGESİZ YAN ÖDEMESİZ MAAŞLA 8 NÜFUS BİR MUHLİS ALLAH SORSUN.BUNLARIN YATACAK YERİ YOK BENDEN EVVEL ÖLSELER NE ARDINDA SAF TUTAR NEDE HÜSNÜ ŞAADET EDERİM.BU MÜBAREK GECEDE ALLAH TATINI TACINI BAŞINA YIKSIN İNŞALLAH.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ...............

sağlıkçı
sağlıkçı @kartal - 3 hafta Önce

SAĞLIK-SEN'in hakkı ödenmez. Akşam 9'da alkışlayalım.

sağlık memuru
sağlık memuru @kartal - 3 hafta Önce

bunların üyelerinin%70 i en çok mağdur olan yardımcı sağlık personeli bize hak beter olalım

doktor bakanlığı
doktor bakanlığı - 3 hafta Önce

Sendika tiyatro oynuyor.Yetki sayımı öncesi hak ararmış gibi rol kesiyor.bizde yedik

YAHU ADAMDAKİ YÜZ DEĞİLKİ BE KARDEŞİM DAVUL DERİSİ TOKMAĞI VURDUKÇA KABARIYOR ALLAH BUNLARI ISLAH ETSİN.EDEP YAHU EDEP YETER ARTIK BUNLARIN SALTANATI YETER.
YAHU ADAMDAKİ YÜZ DEĞİLKİ BE KARDEŞİM DAVUL DERİSİ TOKMAĞI VURDUKÇA KABARIYOR ALLAH BUNLARI ISLAH ETSİN.EDEP YAHU EDEP YETER ARTIK BUNLARIN SALTANATI YETER. @doktor bakanlığı - 3 hafta Önce

VAKTİYLE AFRİKADA ÇOK KURNAZ BİR ADAM VARMIŞ.FİLLERİN GEÇECEĞİ GÜZERGAHA TUZAK KURUP FİLİN TUZAĞA DÜŞMESİNİ BEKLEYE DURMUŞ.GÜN GELMİŞ FİL TUZAĞA DÜŞMÜŞ. FİL TUZAKTA ETKİSİZ HALDEYKEN SİYAH ELBİSELERİ GİYİP BAŞLAR FİLE İŞKENCE EDER.ERTESİ GÜN AYNI ADAM BEYAZ ELBİSELERİ GİYİP İYLİK MELEĞİ OLUP,FİLİ TUZAKTAN KURTARARAK FİLİN KAHRAMANI OLU VERMİŞ.TABİ FİL KENDİSİNE İŞKENCE EDENİ SİYAH ELBİSEYLE,İYİLİK YAPANIDA BEYAZ ELBİSEYLE HATIRLAR,BEYAZ ELBİSEYLE FİLİN GÖZÜNDE KAHRAMAN OLMAYI BAŞARIR.FİLDE BÖYLECE KENDİSİNE İTAAT EDER.BU KURNAZLIK ŞİMDİDE YHS ÇALIŞANLARA YAPILIYOR YERSEN TABİ.BU NE LAHANA NE PEHRİZ TURŞUSU.SINAV KAZANAN 2351 VHKİ 8 YILDIR ATANMAMIŞ MAĞDUR,SINAVSIZ SINIF ATLATILANLARA SES ÇIKARMA,TAŞERONA KADRO VERİLSİN SES ÇIKARMA,SÖZLEŞMEYLE İDARECİ ATANSIN SES ÇIKARMA.SONRA KENDİNİ KAHRAMAN İLAN ET.YEMEZLER İNSANLAR APTAL DEĞİL.SENDİKAYMIŞ BAŞKANMIŞ HEPSİ KENDİ YAŞAM KALİTESİ,KOLTUĞU VE KONUMUNUN MÜCADELESİNİ VERİYOR.KAFASINDA ÜÇ ŞEY VAR CÜZDANI,MAKAMI VE YAŞAM KALİTESİ.UMRUNDAMI TEK MAAŞLA EK GÖSTERGESİZ YAN ÖDEMESİZ MAAŞLA 8 NÜFUS BİR MUHLİS ALLAH SORSUN.

Saim
Saim - 3 hafta Önce

Her sene aynı zamanda yapılan gaz alma faaliyetleri.. Mayıs'ta yetkili sendika seçimi öncesi hareketler bunlar.. sendikacılıkları takvimdeki covid personeli pozları kadar

marasli
marasli - 3 hafta Önce

siz sendikalar bugüne kadar yalakaliktan başka ne yaptınız ye kurkum ye biz ne zaman umrunuzda olduk üye sayımı varya saf insanları üye ederek hükümete şirin görüneceksiniz akliolan sendikaya üye olmaz zaten

Erol
Erol @marasli - 3 hafta Önce

Çok net özetlemişsiniz. Herkes istifa etmeli

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 3 hafta Önce

Bu kadar samimiysen git bakanın peşinden ayrılma bize değil onlara anlatmaya çalış,bize halka 100 kere açıkladın biz anladık gerizekalı değiliz sorunlarımızı biliyoruz .

gemi
gemi - 3 hafta Önce

bakan koca alkış yaparak haledecek

devl hast
devl hast - 3 hafta Önce

aLKIŞ YOKMU

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 hafta Önce

eeeee sonuç yine koca bir hiç


SIRADAKİ HABER