Sağlık Sen'den Müdürlüğe % 46 Başvurusu

Sağlık Sen'den Müdürlüğe % 46 Başvurusu

Döner Sermayelerin % 46 Üzerinden Dağıtılması İçin Müdürlüğe Başvurduk

 Sağlık-Sen 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, sendika İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne, bakanlığın yayınlamış olduğu döner sermaye tablosu neticesinde dağıtım oranının yüzde 46 üzerinden sağlık çalışanlarına dağıtılması için başvuruda bulundu. 

Sağlık-Sen İzmir 2 No'lu Şube Başkanı Ekrem Özdemir, bilindiği gibi, Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Ek Ödemeleri Daire Başkanlığı tarafından 2020 Ocak ayından itibaren döner sermayenin dağıtım usulüne ilişkin döner sermaye komisyon karar tutanağı yayınlandığını duyurdu
"Bu karar ile hazine payının yüzde 15 yerine yüzde 1 kesileceği belirtilerek, Sağlık-Sen olarak açmış olduğumuz ve kazandığımız mahkeme kararının gereği yerine getirilmiş oldu. Ocak ayı itibariyle sağlık tesislerinde döner sermayeden yapılacak hazine payı kesintisi yüzde 1 olup, dağıtılacak döner sermaye de yüzde 46'ya kadar olabilecektir. 
Bakanlığın yayınlamış olduğu döner sermaye komisyonu tablosu neticesinde İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne başvuruda bulunarak, hastanelerin ve kurumların Ocak ayı döner sermaye dağıtım oranının % 46 üzerinden çalışanlara dağıtılması noktasında yazılı başvuruda bulunduk.  
Başkan Özdemir; Sağlık-Sen olarak mücadelemiz sağlık çalışanlarının ekonomik ve özlük haklarının daha iyi seviyeye çıkarılması için mücadeleye devam edeceğiz diye konuştu.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağlıkçı
sağlıkçı - 8 ay Önce

Sizin torpiliniz ile kadrosu İzmirdeki hastanelerde olupta geçici görevle İl ve İlçe Sağlık Müdürlüklerinde kaç üyeniz çalışmaktadır ve hangi birimlerde onu da açıkla başkan bey

%46 OLUNCA DÖNER SERMAYE KAÇ LİRA ARTIYOR?
%46 OLUNCA DÖNER SERMAYE KAÇ LİRA ARTIYOR? - 8 ay Önce

5 TL Mİ?

BUNCA ŞOV 5 TL İÇİN Mİ?

YAZIKLAR OLSUN SİZE!

SAĞLIKÇILARI SALAK SANIYORSUNUZ ;)))

ağam eylenir bizle!
ağam eylenir bizle! @%46 OLUNCA DÖNER SERMAYE KAÇ LİRA ARTIYOR? - 7 ay Önce

yalanın biri bi para sizde!

hayatınız yalan, sizin

SIRADAKİ HABER