Sağlık-Sen'den Çalışanların Sorunlarına Dair Cumhurbaşkanlığı’na Sunum

Sağlık-Sen'den Çalışanların Sorunlarına Dair Cumhurbaşkanlığı’na Sunum

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu’na, sağlık çalışanlarının sorunlarının ve çözüm önerilerinin yer aldığı bir sunum yaptı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşen toplantıda, Serkan Topaloğlu başkanlığındaki Cumhurbaşkanlığı Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyelerine, “Sağlık Çalışanlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu sunum gerçekleştirildi.

Toplantıda Genel Başkan Durmuş'a Genel Sekreter Durali Baki de eşlik etti.

Sunumda Genel Başkan Durmuş; ücret adaletsizliği, sözleşmeli istihdam, aile bütünlüğünün önündeki tayin engelleri, yetersiz istihdam ve tıbbi malpraktis tazminatları başlığında 5 ana soruna yer verdi.

Durmuş ayrıca, Sağlık-Sen tarafından sağlık çalışanlarının ekonomik ve sosyal açıdan durumlarının tespit edildiği “COVID-19 ile Mücadele Sürecinde Sağlık Çalışanları Araştırması”nın sonuçlarını da kurul üyeleriyle paylaştı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Aslan
Aslan - 3 hafta Önce

3600 her unvana verilmeli, yıpranma verilmeyen unvanlara yıpranma verilmeli, sabitler sigortaya yansımalı, performans sistemi kalkmalı, taban maaşa 2000 tl iyleştirme yapılmalı... tek çözüm bu.

ARTIK SAĞLIKSEN VAR
ARTIK SAĞLIKSEN VAR @Aslan - 3 hafta Önce

3600 DE ÇÖZÜLÜR


2000 TL SEYYANEN ZAM DA GELİR

sağlıkçı
sağlıkçı @Aslan - 3 hafta Önce

mesai arkadaşım emekli oldu 120bin küsür TL ikramiye aldı.
Bir dairenin tek odasını ancak alabiliyor bu miktar.
Kendisi iki büyük sendikadan birine üyeydi.
Fazla söze de gerek yok. İşimize bakalım.

SORU(N)!
SORU(N)! - 3 hafta Önce

Pandemi de canla başla çalışan sağlık personelinden bahsediyorsunuz, 2 yıldır Gys/uds sınavını yaptınız, yapamadınız ertelediniz, tekrar ertelediniz sonra sınav yaptınız, kovid ve temaslıları sınava almadınız onlara 3-4 ay sonra ek sınav yaptınız. Araştırın 15 e yakın aynı sorular sordunuz. Kadro sayılarını artırmadınız ilk sınava girenlerin hakkını gasp ettiniz. Mülakat aşkınız ile mülakata çağırdınız 45-50 puan vererek elleme yaptınız. Şimdi sıra uds ye geldi halen mülakat aşkınız devam etmekte, kadro sayılarını artırmıyorsunuz. Barajı geçen personelimize kadroyu vermiyorsunuz. Oysa ki, müdür, başkan bşk yrd, uzman, başhekim, bşhkm yrd, sağlık bakm md, ilçe sğ md, md yrd, genel md, daire bşk, vb gibi kadrolara sınav yok, mülakat yok... Yapılan gys ile uds sınavını kazanan bütün personelinize unvanı vermek haksızlıkları gidermiş olacaktır aksi takdirde personelinizin kuruma karşı güven duygusu hiç bir şekilde oluşmaya aktır. Anlatılacak çooook şey var kulak veren yokk..!

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ - 3 hafta Önce

Sağlık çalışanlarının talebi bu!

MEMET
MEMET @3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI S - 3 hafta Önce

BİRDE BU SÖZLEŞMELİ İDARECİLİK SİSTEMİNE SON VERİLMELİ.

Azrail
Azrail - 3 hafta Önce

Haramzadeler yine piyasaya indi.. Cumhurbaşkanının ve sizin çok umurunda mı sağlık çalışanları..Ölen ölür kalan sağların da canını okuyacağız düşüncenize aynen devam... ALKIŞLIYORUZ

mehmet02
mehmet02 - 3 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

Hizmetli
Hizmetli - 3 hafta Önce

Ya bizi memur yapın ,ya da temizlik işçisi.

ANKARA
ANKARA - 3 hafta Önce

Bunlar gönüllerini eğliyorlar arkadaşlar. Tüm Sendikalar için bu geçerli. Hepsinden istifa edin lütfen...

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 3 hafta Önce

hepsi görüntü var ses yok kendi koltuğunu koruma resmi, şunu diye biliyormusun şu şu maddeleri istedik şu projeleri sunduk şunlar kabul edildi şunlarda kabul edilmedi. diye bilir misin hayır. ne yaptığınızı söyleyeyim size hocam basına görüntü vermemiz gerekiyor düşüncesiyle randevu ayarladınız hediyeleştiniz yediniz içtiniz şakalaştınız ve finalde de bir birinize püskevit ısmaladınız. biz bu numaranızı yedi eyvAllah


SIRADAKİ HABER