Sağlık Sen Başkanından Kısır Partisi İddialarına Açıklama

Sağlık Sen Başkanından Kısır Partisi İddialarına Açıklama

Kahramanmaraş Sağlıksen İl başkanı Bünyamin Mutlu Demirci, bazı haber sitelerinde  ve sosyal medya paylaşım sitelereinde yer alan Sağlık Çalışanlarımızın öğle yemeğinde yedikleri yemek üzerinden Kısır Partisi Yapıyorlar algısı oluşturmaya çalışılmakta ve Sağlık Çalışanlarımıza psikolojik şiddet uygulanmaktadır dedi. 

Demirci yaptığı  basın açıklamasında; "Bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada son bir aydır Kahramanmaraş Sağlık Camiasıyla alakalı asılsız yıpratmaya yönelik haberler peş peşe pompalanmakta ve sağlık çalışanları toplumun gözünde itibarsızlaştırılarak sağlık kurumlarında kargaşa oluşturulmaya çalışılmaktadır.

Son olarak Necip Fazıl Şehir Hastanesi Onkoloji Servisinde fedakarca görev yapan, hastalarının dertleriyle dertlenen, en sıkıntılı zamanlarında onlara bir anne bir kardeş şefkatiyle hizmet eden Sağlık Çalışanlarımızın öğle yemeğinde yedikleri yemek üzerinden Kısır Partisi Yapıyorlar algısı oluşturmaya çalışılmakta ve Sağlık Çalışanlarımıza psikolojik şiddet uygulanmaktadır. Sağlık Çalışanlarımız Yedi gün 24 Saat hastalara fedakârca hizmet sunmaktadırlar. 

 İnsanın en doğal hakkı olan yemek yeme hakkını dahi Sağlık Çalışanlarımıza çok gören ve onları yıpratarak itibarsızlaştırmaya çalışan tüm kesimleri esefle kınıyoruz. Gece-gündüz demeden hastalarına ve hasta yakınlarına hizmet eden Fedakâr Sağlık Teşkilatımızın asil kadrolarını kirletme çabalarına asla seyirci kalmayacağımızı bu bağlamda Sağlık Çalışanlarımıza yönelik iftiralara karşı hukuki girişimler başta olmak üzere, bu sürecin sonuna kadar da takipçisi olacağımızın bilinmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur..." dedi.

Onkoloji servisinde aylardır yatan hastalar ise yine yaptıkları açıklamalarda hemşirelerden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Hemşireler, Doktorlar burada gerçekten çok güzel çalışıyorlar diyen hasta yakını Dilber Göçmen, ‘’Biz burada bir aile gibiyiz. O gün çocuğun babası, oğluna sakin olmasını söyledi. Ancak o hemşirelerin üzerine yürüdü. Biz memnusunuz çalışanlardan’’ dedi.

 

Kaynak:Maraşgündem

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2019, 16:23

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

ÜLKEMİZİN ŞU HASSAS ORTAMINDA,HERKES KENDİSİNE DİKKAT ETMELİDİR.SAYGILARIMLA.

angaralı
angaralı @SELİMCAN - 4 ay Önce

selimcan yorumuna aynen katılıyorum.bakma sen,seni eleştiren angutlara,iyi ki varsın kardeşim.

CAN SELİM
CAN SELİM @SELİMCAN - 4 ay Önce

HER ŞEYE MAYDENOZSUN MAŞALLAH

MEMUR
MEMUR @SELİMCAN - 4 ay Önce

BİR SUS BOŞ ADAM GEREKSİZ

SELİMCANER
SELİMCANER - 4 ay Önce

SİZ ÖNCE MAAŞLARINIZ NE ONU AÇIKLAYIN YETKİLİ ETKİLİ SENDİKA SAYGILAR MAYGILAR

MEMUR
MEMUR - 4 ay Önce

SİZ MAAŞLAR HAKKINDA BİLGİ VERİN ŞU BORDROLARINIZI BİR GÖRELİM SENDİKA YÖNETİMİ

Abuzer Ökkeş
Abuzer Ökkeş - 4 ay Önce

K.Maraş sağlık sen personele siddet uyguluyor.hasta ve yakınları yapmış çokmu?size üye olanlarda olmayanlarda sizin gazabiniza uğramıştır mutlaka.

Sağlık
Sağlık - 4 ay Önce

Yavvv he he

MEHMET 02
MEHMET 02 - 4 ay Önce

EY SENDİKA NE ZAMAN ÇÖZECEKSİNİZ
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ON DÖRT YIL l oldu ne zaman çözeceksiniz

attci
attci - 4 ay Önce

İnandım say

MEHMET02
MEHMET02 - 4 ay Önce

2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ


SIRADAKİ HABER