Sağlık-Sen Başkanı Yıldırım’dan karşı sendika Başkanına sert sözler: “Aciz, yalancı, müfteri”

Sağlık-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım sağlık alanında faaliyet gösteren Demokratik Sağlık-Sen İzmir Temsilcisi Ahmet Doğruyol’a sert tepki gösterdi. Yıldırım “Sen ekmeğini yediklerine ihanet eden aciz birisin. Allah kimseyi senin durumuna düşürmesin” dedi.

Sağlık-Sen Başkanı Yıldırım’dan karşı sendika Başkanına sert sözler: “Aciz, yalancı, müfteri”

İZMİR/ Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası ( Sağlık-Sen) İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’ndeki kadro düzenlemeleri ve sendika görüşmeleri nedeniyle haklarında açıklama yapan Demokratik Sağlık Sendikası İzmir Temsilcisi Ahmet Doğruyol’a tepki gösterdi. Yıldırım, daha önce farklı sendikalarda görev yapan Doğruyol’un sağlık camiasını karıştırma gayretinde olduğunu söyledi.

Sendikalarına yönelik ağır ithamlara yargı yoluyla yanıt vereceklerini ve hukuki süreci de başlattıklarını anlatan Yıldırım, Sağlık-Sen’e zorla üye yapıldığı, üye olmayanların yerinin değiştirildiği iddialarını hayal ürünü olarak nitelendirdi. Yıldırım, Doğruyol’un Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi’nde görevli memur Fadimeana Demirel üzerinden prim yapmaya çalıştığını belirtti.

ÇALIŞANLAR ŞER İTTİFAKINI GÖRDÜ

Olayın arka planı ve ayrıntıları hakkında bilgi veren Sendika Başkanı Yıldırım, “Sendikaların yetki sürecini tamamladık ve bölgemizde olan tüm kurumlarda sağlık çalışanlarımızın desteği ve güveni ile yetkili sendika unvanını aldık. Alsancak Nevar Salih İşgören Hastanesi’nde türlü iftira, yalan ve düzenbazlıkla haklının hakkını gasp etmeyi amaçlayanlar karanlık emellerine ulaşamadı. Kurdukları şer ittifakını sağlık çalışanları gördü, duydu, bildi. Haklarını savunacak olanın yanında yer aldı. Bu vesile ile Alsancak Nevar Salih İşgörenHastanesindeki tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

DEMOKRATİK DEĞİLSİN!
Yetki alınması sürecinden başarısızlıkla çıkanların sağlık camiasını bozmaya çalıştığını da belirten Yıldırım, “Yenilgiyi hazmedemeyip, hırsı gözlerine perde olan malum sendikanın il başkanı ise engelli sağlık çalışanlarımız üzerinden prim yapmaya, onların duygularıyla oynamaya ve onları bir maşa olarak görüp fitne üretmeye devam etmektedir. “Alsancak Nevar Salih İşgören Hastanesi’nde engelli personele tuvalet temizletiyorlar” iftirasını atan malum-sene buradan sesleniyorum. Mensubu olduğun sendikanın ismi demokratik, sen ise antidemokratiksin. Senin ne sağlık çalışanını düşünecek, haklarını koruyacak, savunacak bir yüreğin var, ne de yenildiğini kabul edebilecek bir olgunluğun var. Sen insanların eksik taraflarını kendine malzeme yapan, onların güçsüzlüğünden bile menfaat uman, hak, hukuk bilmeyen, kendinden başkasını düşünmeyensin. Sendikacılık yapmak menfaat işi değil gönül işi, yürek işidir. Yüreğin yoksa yapmayacaksın” diye konuştu.

AHLAKSIZ BİR YALAN

Bahse konu olan memur personelin durumun ve resmî işlemler üzerinden yürütülen kararları da anlatan Yıldırım, “Kendine malzeme ettiğin engelli çalışan, iki defa hastane yönetimine sterilizasyondan ayrılmak istediğine dair dilekçe vermiş. Kendi isteği üzerine Sağlık-Sen’e olan üyeliği devam ederken 16 sedyeli fizik tedavi salonuna alınmıştır. Kendisinin engelli olması sebebiyle biri erkek olmak üzere üç temizlik personelinin de görevli olduğu 1. katta istihdam edilmiştir. Uzun süre ayakta kalmasını gerektirmeyen ve yorucu olmayan işlerle görevlendirilmiştir. Katta var olan 1 erkek ve 2 bayan personel genel temizlik işleriyle zaten ilgilenmekte, iddia edilen tuvalet temizliği de bu personeller tarafından yapılmaktadır. Hastaların kullandığı tuvalet fizik tedavi yani engelli çalışanın iş alanı dışındadır. Yine iddia ettiğiniz geç saate kadar çalıştırılması, bunun için ek ücret talep edip alamadığı da kocaman ve ahlaksız bir yalandır. Zira kişinin geç kalmasını gerektirecek bir hizmet tanımlaması zaten yoktur. Kişi ücret talebinde hiç bulunmamıştır. Kişi tekrar eski çalıştığı birim olan sterilizasyona geçmek için bir dilekçe vermiş, sendikamızdan istifa ederek Demokratik Sağlık-Sen’e üye olmuştur. Kendisinin mutlu olduğunu söylediği ve yazılı dilekçe ile geçmek istediğini belirttiği birime geçişi de Sağlık-Sen’e üyeliği olmadan gerçekleşmiştir. Tüm bunlar, kişinin verdiği tüm dilekçeler, resmi evraklar mevcut olmakla birlikte, kişinin birlikte görev yaptığı iş arkadaşları da konunun şahididir” dedi.

ALLAH SENİN DURUMUNA DÜŞÜRMESİN

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“Ne acıdır ki sen engelli olan bir çalışanın bu vaziyetinden nemalanmaya kalkmış, onun kanına girmiş ve onu kullanmaya çalışmışsın. Dün yanında olduklarına, ekmeğini yediklerine ihanet etmiş, bugün onların karşısında olmuşsun. Masumlara iftira atarak menfaat elde etme hayalleri kurmuşsun. Kapı kapıdolaşıp şahsi ikbal peşinde koşmaktan insanların hak ve hürriyetini arayamaz hale gelmezsin. Allah kimseyi senin aciziyetine düşürmesin. Sen ki mesleğin diş teknisyenliği olduğu halde, İzmir Diş Hastanesi’nde Hukuk İşleri Biriminde kadro alıyor, mesai saatlerini görevli olduğun hastane dışında fitne fesat üreterek geçiriyor yine bu mesleği icra edeceklerin hakkını gasp ediyor, haksız kazanç elde ediyor ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkını yiyorsun. Senin yalan ve iftiralarını haber haline getirerek, araştırma yapmadan, iftira ettiğin masumlara söz hakkı tanımadan seninle ortak iş tutan, bugüne dek yüzlerce tekzip yayınlamış yine de iflah olmamış sözde gazete Sözcü’yü de kendim, sendikam ve tüm sağlık çalışanları adına kınıyorum.
Son olarak hastanede yapılan kirli şer ittifakının tutmadığını, kendi kazdıkları kuyuya kendilerinin düştüğünü ve Hakkın yerini bulduğunu, hastane idaresine attıkları iftiranın da kendilerinin de yerin dibine gömüldüğünü tüm kamuoyu ile paylaşıyorum”

Kaynak://egepress.net

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 22:57

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sedikacı
Sedikacı - 1 yıl Önce

Yiyin birbirinizi.????????????

Sen sen
Sen sen - 1 yıl Önce

Adamciliktan baska ne halt yaparsınız hepiniz ayni

Özgür sendikasız
Özgür sendikasız - 1 yıl Önce

Ya sanki sagliksen çok demokratik te ötekine lâf söylüyor."hangimiz müdür olsak ,nereye kimi mudur yapsak,yalakalik yapmayani nereye sursek"tek gündemleri bunlar.gerisi hikaye.

Ismail
Ismail - 1 yıl Önce

Saglik-sen isveren sendikasi işcinin memurun yaninda degil ! Trabzonda oyle...

MEHMET02
MEHMET02 - 1 yıl Önce

SENDİKA ÖLÜ TAKLİDİ YAPIYOR
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ......On dört yıl oldu bir gelişme yok

BİRAZ İNSAF!
BİRAZ İNSAF! - 1 yıl Önce

BİLMEYEN DE DERKİ, NEKADAR İLKELİ SENDİKACILIK YAPIYORLAR.
HERŞEY ÜZERİNE YEMİN EDERİMKİ, İLKESİZ OKADAR HAREKETLERİ VARKİ..ARKANIZDAKİ GÜÇ OLMAZSA SİZİNDE SENDİKANIZINDA HİÇBİR HÜKMÜ YOKTUR...
BUNLARI RASTGELE YAZMIYORUM,SENDİKACILIĞI BUNLARDAN DAHA ESKİ BİLDİĞİM VE İZMİRİ ÇOK İYİ BİLDİĞİM İÇİN YAZIYORUM.
SAYGILARIMLA...

MEHMET02
MEHMET02 - 1 yıl Önce

2351 kişi sınavı kazandığı halde ataması yapılmadığı için bir açıklama yapın

SIRADAKİ HABER