Sağlık-Sen: Bakanlık adaleti tesis etmeli

Sağlık-Sen: Bakanlık adaleti tesis etmeli

Pandemi sürecinde büyük emek sarf eden sağlık çalışanları, adaletli davranılmasını istiyor…
Salgın döneminde büyük zorluklar yaşayan sağlık çalışanları, ek ödemeler konusunda sorunlar yaşıyor. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Yeniden yapılacak 3 aylık tavandan ödemede bakanlık adaleti tesis etmeli. Daha önce yapılan yanlışlardan ders çıkartmalı” uyarısında bulundu.

Pandemi sürecinin kahramanları olarak bilinen sağlık çalışanları arasındaki ek ödemeler büyük sorun çıkarmıştı. Sağlık çalışanlarına ödenecek olan ek ödemeler de aile sağlığı merkezinde çalışanlara haksızlık yapıldığı belirtiliyor. Bu konuda açıklamalarda bulunan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarına yönelik yapılacak ek ödemelerle ilgili adaletsizlik olduğuna vurgu yaptı. Aile sağlığı merkezlerinde çalışanlara yönelik yayınlanan yönetmeliğin eksik olduğuna vurgu yapan Durmuş, “Düzenleme geçtiğimiz ayları kapsamadığı için eksik kalmıştır. Ücret politikalarında hakkaniyet tesis edilmeli, çalışma barışı sağlanmalıdır” diye konuştu.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Doktor Mustafa
Doktor Mustafa - 2 hafta Önce

Adaleti temsil etmek demek doktordan alıp diğer sağlık çalışanlarına vermek değil kivirmayin erkekseniz saglikcilari özlük haklarını ve maaşlarına adam akıllı zam yaptırın sağlık çalışanlarını doktorlarla biribirine düşürmeye calisiyorsunuz

Adalet ve sağlıksen ne kadar da alakalı değil mi?
Adalet ve sağlıksen ne kadar da alakalı değil mi? @Doktor Mustafa - 2 hafta Önce

İnananlar el kaldırsın.

Biz sağlık çalışanlarının özlük hakları Allah a kaldı.

Saglikci
Saglikci - 2 hafta Önce

Siz dediniz bakanlik ta hemen yapti

aha
aha - 2 hafta Önce

habu adamı gördükçe yalancı çoban hikayesi aklıma geliyor. bu hikaye aklıma geldikçe gülesim geliyor. güldükçe de yılların emeklerini nasıl yok ettiğini düşünüp duygulanıyorum.

İyiki varsınız
İyiki varsınız - 2 hafta Önce

Tşkler başkanım siz olmasaydınız biz maaş bile alamazdık.

lab.tek
lab.tek - 2 hafta Önce

görevde yükselme sınavından elinizi,ayağınız çekin,lütfen!!!!!!!!!

Hakan
Hakan - 2 hafta Önce

Havalimanında çalışan Türkiye Hudut Ve Sahiller Sağlık Personelinden hiç bahseden yok,ilk dönemde buraya geçici görevle gelene ek ödeme verildi ama hakkaniyet bu ya burada çalışanlar hiç düşünülmüyor.

mehmet02
mehmet02 - 11 saat Önce

KORONA VİRÜSÜ NEDENİYLE HERKESİ KAPSAYACAK ŞEKİLDE YENİDEN DÜZENLENMELİ ÜNVAN DEĞİŞİKLİĞİ HAKKI.
27.03.2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan
7103 Sayılı Kanunun 25.Maddesine istinaden 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında istihdamları sağlanmış personellere statüleri korunarak ve sınavsız olarak mezuniyet unvanlarına atanma imkanı verilmiştir. 7103 Sayılı Kanunun hazırlığı aşamasında yayımlanan Kanun Tasarısı Gerekçeleri 25.Maddesinde; Lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olanlardan öğrenim durumları dikkate alınmadan memur kadrosuna atananlar, kamudaki unvan değişikliği sınavlarının kurumdan kuruma göre değişiklik göstermesi, uzun süreler boyunca sınav açılmaması gibi nedenlerle mağdur olmaktadırlar? ifadeleri yer almakta olup benzer durumda bulunan diğer kamu çalışanları açısından hayati önemde bir tespitte bulunulmuştur. Halen kamuda eğitim durumları ve mesleki unvanlarına uygun olmayan kadrolarda çalışmak zorunda kalarak mağdur olan önemli sayıda personel bulunmakta olup, 2828 Sayılı Sosyal Hizmetler kapsamında istihdamları sağlanan personellere tanınan mezuniyet unvanlarına sınavsız atanma hakkının, bir defaya mahsus tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde genişletilmesinin mağdur durumda bulunan binlerce kamu personelinin mağduriyetini gidereceği hususunu bilgilerinize arz ederim.

SIRADAKİ HABER