Sağlık Çalışanları Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyor

Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Körfez Devlet Hastanesi önünde gerçekleştirilen basın açıklaması ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın verdiği sözlerin yerine gelmediğini belirtti. Çeker, “Koca sözleri suya yazıyor” dedi.

Sağlık Çalışanları Verilen Sözlerin Tutulmasını İstiyor

Toplu sözleşme yapılmasından bu yana oluşan kayıpları değerlendiren Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker, “Toplu sözleşme masasında 2022-2023 yılları için yapılan maaş ve özlük hakları hakkındaki zam müzakeresinde sabit ek ödemelerin %20 artırılması olumlu gelişme olarak değerlendirmekle birlikte, hekimlerimizin  % 20 artıştan muaf tutulmasına imza atılmıştır” dedi.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

BİR KESİM YOK SAYILMAMALI
Sağlık sektörünün bir bütün olduğunu, ayrım yapılmaması gerektiğini dile getiren Çeker, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“- Özel hastanede görev yapan hekimler ile Kamuda görev yapan hekim arasında yaklaşık 7-8 kat maaş farkı var. Kamuda görev yapan hekimler daha düşük maaş almaktadırlar. Hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın ücretlerinde artışın zaruret olduğu ortada iken Aile Hekimlerini, Adli Tıp’ta ve Üniversite hastanelerinde,  SGK’da görev yapan doktorları kapsam dışı bırakan, ekip hizmeti olarak değerlendirilen sağlık hizmetlerinde görevli diğer tüm sağlık çalışanlarını yok sayan, ek ödemeden mahsuplaşma ile reel bir artış anlamına da gelmeyen bir düzenlemenin beklentileri karşılayacak bir şekilde yeniden düzenlenmesi gerektiğini her platformda Türk Sağlık Sen olarak ifade etmiştik”

Üroloji Uzmanı Dr. Ercan Aydınoğlu, kamu sağlığı ve kamu sigortacılığının tehlike altında olduğunu söyledi, “Eğer yaşananlar bu şekilde ilerlemeye devam ederse kamuda nitelikli çalıştırabilecek ne bir tabip ne bir ebe, ne de bir hemşire bulamayacaksınız. Tabip istifaları, tabiplerin yurtdışına göç etmeleri, kamu otoritesi tarafından sessizce izlenebilecek bir olay değildir” dedi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglık çalışanları
saglık çalışanları - 4 ay Önce

yahu ne diyorsunuz Allah aşkına herşey ortada bu zamanda bir taşeron işçi paspas atan kayıt yapan sekreterlik yapan temzilik yapan hiç bir sorumluğu olmayan torpille işe başlamış hiç zorluk çekmemiş memleketin çalışan bir işçinin maaşı 7932 tl evet evet yanlış yanlış okumadınız bunun üzerine bir de2,5 zam aldılar mı ohh bir doktorun bir hemşirenin maaşını geçiyor böyle bir rezilllk olabilir mi siz daha neyi anlatıyorsunuz.hasta teslim ettiğiniz can teslim ettiğinz gece gündüz tedavileriyle uğraşan en ufak bir yanlışlıkta hesap veren meslekler taşeron işçilerden daha az maaş alır hale geldi sözün bittiği yerdeyiz bir ülke düşünün böyle bir şey olabilir mi

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ACİLEN 2000 TL SEYYANEN ZAM YAPILMALI!
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ACİLEN 2000 TL SEYYANEN ZAM YAPILMALI! @saglık çalışanları - 4 ay Önce

GAYRISI LAF'I GÜZAF!

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 4 ay Önce

yorum yok artık hareket zamanı

saglıkçılar
saglıkçılar - 4 ay Önce

böyle üç beş kişi toplanıp da açıklama yapmakla bu iş olmaz yavru sendika. başta yetkili abiniz sağlık sen ve sizlerin başkanları çıkıp tepki göstermeli bıraktığımız eylemlere tekrar döneriz demeliler ama artık nafile kimse sizlere özellikle sağlık sene güvenipte eylem iş bırakma yapmaz yarı yolda bıraktıız bizleri size güvennen üyelerinizi hiç bir kazanım zam almadan eylemlerden vaz geçtiniz kapalı kapılar ardında ne oldu da böyle bir karar aldınız

Sayın Sendikam
Sayın Sendikam - 4 ay Önce

Bir kezde LÜTFEN 36 saat çalışan ASİTANLARDAN bahsedin. 1) 36 saat çalışma asistanın ruh sağlığını fiziki sağlığını tehlikeye atar. 2) Asistanın yapacağı hatayada kimse sahip çıkmaz. 3) nöbet ertesi izin verilmeli ayda 7 gündenden fazla NÖBET OLAMAZ (çift nöbet listesi olamaz) 4) MOBİNG SUÇTUR. Lütfen Taş devrinden kalan insanlık dışı uygulama olduğundan bahsedin. LÜTFEN ASİSTANLARIN sesine kulak verin. Asistanlar dan biri mutlaka sizin kardeşiniz akrabanız komşunuz arkadaşınızdır. Isteklerimizin hepsi kanuni, insani etik taleplerdir.

Can dog
Can dog - 4 ay Önce

Helal olsun

GENEL HZMETLER SINIFI
GENEL HZMETLER SINIFI - 4 ay Önce

Hastanelerde sadece Doktor,Ebe, Hemşireler görev yapmıyor. Memur,Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni, Şoför,Hizmetli,Teknisyen Vb. Kadrolarda çalışanlarda vardır. Sağlık Teşkikatı bir verilen hizmetler bir bütündür bölünemez

AV.MERT
AV.MERT - 4 ay Önce

-Kamudaki doktorla kamuda ki sağlık personeli arasında 4 kat maaş farkı var
-Özel sektör doktoru ile özel sektör sağlık personeli arasında 10 kat maaş farkı var .....

Hekim
Hekim - 4 ay Önce

Halen daha kamudaki hekimle yardımcı sağlık personelinin maaşı kıyaslanıyor. Tüm dünyada, gelişmiş ya da gelişmemiş ülkelerde ysp ile hekim maaşları arasında 4-5 kat maaş farkı var ki bu standart hekimlerle olan fark. Özellikli birimlerde çalışanlarda maaş da fark da artıyor. Dünya üzerinde hukuk eğitimiyle birlikten en zor eğitim olan hekimliğin kazanımının da bununla orantılı olması doğaldı. Ysp arkadaşlarımızın maaşları ülke şartlarına göre elbetteki düşüktür ve arttırılmalıdır. Ama hekim/ysp maaş oranının minumu. 4-5 olmadığı bir ülkede kamuda nitelikli hekim bulamazsınız


SIRADAKİ HABER