Sağlık Çalışanları Robot Değildir

Sağlık Çalışanları Robot Değildir

Covid-19 kapsamında kamu çalışanlarına yönelik yeni tedbirler konulu Cumhurbaşkanlığı genelgesi yayınlanmıştır.

Söz konusu genelge ile kamu çalışanlarına yönelik esnek mesai ve idari izinler düzenlenmiştir.

Ne yazık ki 1 yılı aşkın bir süredir kahramanca ve fedakârca covid-19 salgını ile mücadele eden sağlık çalışanları, MİT personeli ile aynı konumlandırılarak kronik hastalığı ve 10 yaş altı çocuğu olan kadın çalışanlar idari izinli sayılmamışlardır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık çalışanlarına “Sürekli çalışın hiç dinlenmeyin, izin hakkınız olmasın. Aileniz ve sağlığınız önemsizdir” denilerek tuhaf bir çalışma düzeni dayatılmıştır. Sağlık çalışanlarının sadece kendileri değil çocuklarının bile cezalandırıldığı bir hal ortaya çıkmıştır.

Dünün alkışlayanları, bugünün unutanlarına bir kez daha söylüyoruz Sağlık çalışanları robot değildir, onlarda insandır. İhtiyaçları vardır. Okullar kapalıysa onlarında çocukları bakıma muhtaçtır.

Sağlık çalışanlarının yanında çocuklarından da fedakarlık istemek kabul edilebilir bir durum değildir. Bu çalışma düzenin böyle gitmeyeceği açıktır. Çünkü tüm sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonu sıfırlanmış, tükenmişlik sendromu yaşamaktadırlar. Hala ısrarla sağlık çalışanlarına ayrımcılık uygulamak sorunları içinden çıkılamaz bir hale sokmaktadır.

Sağlık çalışanlarının özverili mücadelesi olmadan virüsü yenmek imkansız iken sağlık çalışanlarını sürekli mağdur etme gayreti içerisinde olmak herkese kaybettirecektir. Bu nedenle söz konusu idari izinler ve esnek mesailerden sağlık çalışanlarının faydalanması sağlanmalı, izinlerden mahrum kalmayacakları bir şekilde bir çalışma düzeni planlanmalıdır.

Önder Kahveci

Genel Başkan

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN - 4 hafta Önce

SAYIN BAŞKAN SİZ NE YAPARSANIZ YAPIN ARTIK KİMSE SİZE İNANMIYOR.HELE HELE SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ.ALLAH SORSUN 8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZ VERİLMEDİ.SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE YANDAŞLARINIZI MÜDÜR YAPIP DİĞER ÇALIŞANLARA MOBİNG UYGULATIYORSUNUZ.KIZALYADAN SAĞLIĞA GEÇENLER,İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİ,MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADİ BİZ 2351 VHKİ SINAVLA KADROMUZU ALAMADIK.ALLAH SORSUN BAŞKAN. ARTIK KİMSE SİZE İNANMIYOR HELE HELE YARDIMCI HİZMETLER HİÇ İNANMIYOR. - EVET YİNE GELDİ YETKİ AYI NE YAPARSIN UMUTTA FAKİRİN EKMEĞİ LAKİN HERKES ARTIK UYANDI BUNLARI YEMİYOR ARTIK.SİZ ÖNCE 2351 VHKİNİN VEBALİNDEN KURTULUN.ÇOK AĞIR VEBAL BU.SİZLERİ ARTIK HERKES TANIDI SAMİMİYETSİZLİNİZİ BİLİYOR ZALİM FUKARA DÜŞMANISINIZ.ALLAH HAKKIMIZI İCRA ETSİN SİZ SALTANAT İÇİNDE YAŞAYIN BİZDE KURU EKMEĞE TALİM.ALLAH İCRA ETSİN.

VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN @VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN - 3 hafta Önce

ÇALIŞMA BARIŞINI BOZUP İNSANLARI KAMPLARA BÖLDÜLER
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YARDIMCI HİZMETLER SINIFIDIR.BU İNSANLAR ÜNİVERSİTEDE BİTİRSE SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ HİÇ BİR EKONOMİK VE SOSYAL HAKKA KAVUŞAMAMAKTADIR.TEK TARAFLI ACIMASIZ BİR SÖMÜRÜYE MARUZ KALMAKTADIR.ANAYASANIN EŞİTLİK İLKESİNİN VAR OLDUĞUNA İNANMIYORUZ.KIZILAYCILAY,MÜBAŞİRLER,İTFAİYE ERLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.2351 VHKİ SINAVLA 8 YILDIR MAĞDUR.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR BU NASIL BİR ADALETSİZLİKTİR NEDEN GÖRÜLMÜYOR VE GEÇİŞTİRİLİYOR.BİZ VE ÇOCUKLARIMIZIN ARASINDA DUVAR VAR NEDEN EN MASUM TALEPLERİNE DAHİ CEVAP VEREMİYORUZ BİZ AÇ AÇINA OKUL BİTİRDİK SADECE HAKKIMIZ OLANI İSTEDİK SINAV KAZANDIK VHKİ OLAMADIK MAĞDURUZ SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOK ADİL ANAYASA SADECE BAŞKA BAKANLIKLARDA FARKLI SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE DAYIN VARSA MÜDÜR OLURSUN TAŞERONSAN KADRO ALIRSIN YOKSA GEBER BELEDİYE KÖFTESİ. SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

ROBOT OLAN KİM ACABA YARDIMCI HİZMETLER SINIFIMI SAYIN BAŞKAN.DAHA NE KADAR AYRIMCILIK YAPIP İNSANLARI BİR BİRİNE DÜŞMAN EDECEKSİNİZ.
ROBOT OLAN KİM ACABA YARDIMCI HİZMETLER SINIFIMI SAYIN BAŞKAN.DAHA NE KADAR AYRIMCILIK YAPIP İNSANLARI BİR BİRİNE DÜŞMAN EDECEKSİNİZ. - 4 hafta Önce

EDEP YAHU EDEP YAHU EDEP YAHU SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN AHI GÜNAHI NE OLACAK HİÇ DÜŞÜNDÜNMÜ ALLAH AŞKINA AYIP YA AYIP YAZIK GÜNAH BU İNSANLAR APTAL DEĞİLKİ.KENDİ SÖYLEDİKLERİNİZE KENDİNİZ İNANIYORMUSUNUZKİ BİZLERDE İNANALIM.

VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN
VUR VUR İNLESİN ÖNDER BEY DİNLESİN - 4 hafta Önce

AMMA VE LAKİN ŞUAN NE ACIDIRKİ TAM YOL İLERİ OLAN GEMİNİN KAPTANI DEĞİŞİNCE GEMİMİZ SIĞ YERLERDE İLERLEDİ VE KARAYA OTURDU İLERLİYEMİYORUZ.GEMİMİZİN ACİLEN BİLGİLİ DONANIMLI VE ADİL UFKU GENİŞ HAKSIZLIĞI SEVMEYEN ZULME GEÇİT VERMEYEN BİR KAPTANA İHTİYACI VAR.YOKSA ALLAHA ŞÜKÜR BİZİM ROTAMIZ DÜZ TAM YOL İLERİ.ALLAHA EMANET OLSUN SAMİMİLER,GAYRİ SAMİMİLERİDE ALLAH İÇİMİZDEN SÖKSÜN ATSIN AMİN....

umut
umut - 3 hafta Önce

bırakın bu ayakları devleti parsalamış keyfinize bakıyorsunuz sağlıksen türksağlıksen vb hepiniz aynı çaçıksınız bir iki sendika dışında hepiniz teneke..

KAMUSEN TAM YOL İLERİ GİDEN BÜYÜK BİR DONANMAYDI KAPTAN DEĞİŞİNCE KARAYA OTURDU.ACİLEN TAM YOL İLERİ ALMAK İÇİN ACİLEN KAPTAN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.BİZ BU GÜNLER İÇİN EMEK VERMEDİK.
KAMUSEN TAM YOL İLERİ GİDEN BÜYÜK BİR DONANMAYDI KAPTAN DEĞİŞİNCE KARAYA OTURDU.ACİLEN TAM YOL İLERİ ALMAK İÇİN ACİLEN KAPTAN DEĞİŞMESİ GEREKİYOR.BİZ BU GÜNLER İÇİN EMEK VERMEDİK. - 4 hafta Önce

AMMA VE LAKİN ŞUAN NE ACIDIRKİ TAM YOL İLERİ OLAN GEMİNİN KAPTANI DEĞİŞİNCE GEMİMİZ SIĞ YERLERDE İLERLEDİ VE KARAYA OTURDU İLERLİYEMİYORUZ.GEMİMİZİN ACİLEN BİLGİLİ DONANIMLI VE ADİL UFKU GENİŞ HAKSIZLIĞI SEVMEYEN ZULME GEÇİT VERMEYEN BİR KAPTANA İHTİYACI VAR.YOKSA ALLAHA ŞÜKÜR BİZİM ROTAMIZ DÜZ TAM YOL İLERİ.ALLAHA EMANET OLSUN SAMİMİLER,GAYRİ SAMİMİLERİDE ALLAH İÇİMİZDEN SÖKSÜN ATSIN AMİN......

Hemşire sağlık memuru
Hemşire sağlık memuru - 3 hafta Önce

Aynen başkan biz robotuz.Dolayısıyla çocuklarımızda robot.biz hastalanmayız,zarar görmeyiz,ölmeyiz ihtiyaçlarımız olmaz.birde düşük maaliyetle 7/24 saat bizi her yerde çalıştırabilirler.sesimiz çıkmaz.hakkınız hiç bir zaman ödenmez,yine destan yazdınız derler gıkımız çıkmaz.seçimlere bir kaç ay kala 3200 derler,seyanen maaş derler,eşit işe eşit ücret derler.ve istediklerini yine alırlar.ama birazcık ayıktık gibi gün ola hayr ola.2023 yakın bu sefer o papaz o pilavı YEMEYECEK GİBİ.saygılar..

PERSONEL
PERSONEL - 3 hafta Önce

VAROL AĞAMMMMM VAROL...KAÇ YILDIR BAŞKANSIN AĞAMMMMMMM..HEPİNİZ AYNISINIZ.ARADA Bİ BÖYLE ÇIKIŞ SONRA OTEL OTEL GEZMEYE DEVAMMMMMM......MAKAM ARABAN HANGİ MARKA.....TÜM BAŞKANLAR 5 YILDAN SONRA DEĞİŞMELİ.MEMLEKET MAKAM CENNETİNE DÖNDÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜÜ.HİÇBİRİNİZİN SAMİMİYETİNE İNANMIYORUM GÜVENMİYORUM.25 YILLIK SAĞLIK PERSONELİYİM...HER YER ARPALIK OLMUŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ..YİYİN AĞM YİYİNNNNNNNN AFİYET OLSUNNNNNNNNNN.....SUYUNDANDA KOYYYYYYYYYYYYYYY

MEHMET02
MEHMET02 - 3 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ


SIRADAKİ HABER