Sağlık çalışanına şiddet uygulamaya çalışandan, hastaneye Müdür olur mu?

Türk Sağlık Sen İzmir-1 Nolu Şube Başkanı Barış KOÇAK yaptığı açıklamada, Sağlık çalışanı arkadaşının burnunu kıran, kadın mesai arkadaşı sağlık çalışanına şiddet uygulamaya çalışandan, hastaneye Müdür olur mu dedi?

Sağlık çalışanına şiddet uygulamaya çalışandan, hastaneye Müdür olur mu?

Türk Sağlık Sen İzmir-1 Nolu Şube Başkanı Barış KOÇAK'ın açıklaması;
Duyumlarımıza göre bir süredir yeni açılacak olan Beydağ Entegre Devlet Hastanesi müdürlüğüne kadın mesai arkadaşı tarafından sadece "nöbeti sen mi devrettin" diye sorulmasından dolayı, küfür ve hakaretler ile üstüne  yürüyerek darp etmeye kalkan, araya giren kendi mesai arkadaşına kafa atmak sureti ile burnunu kıran ve açılan soruşturma ve suç duyurusu nedeniyle mağdurların can güvenliğinin sağlanması amacı ile Ödemiş Savcılığının 23/10/2018 Tarih ve 2018/6285 Sayılı soruşturma kararına göre uzaklaşma tedbiri konulan T.S. nin adının Beydağ Entegre Devlet Hastanesi müdürlüğü için geçmesi sağlık camiasını rahatsız etmiştir.


                Düşünün ki bizler sağlık çalışanı olarak en çok şikayet ettiğimiz konuların başında gelen "Sağlıkta Şiddet" bir hastane çalışanı tarafından diğer bir mesai arkadaşına uygulaması bizleri ziyadesiyle üzmektedir ve böyle bir insanın hastaneye müdür olarak atanacağı bilgisini öğrenmek bizleri üzmüş ve hayal kırıklığı yaratmıştır. Kadın sağlık çalışanına dahi  şiddet uygulamaktan geri durmayan, mesai arkadaşlarına dahi saygı göstermeyen T.S. adlı şahsın adının hastane müdürlüğü için geçmesi dahi sağlık çalışanlarını huzursuz ve tedirgin etmiştir.
Çünkü biliyoruz ki tüm çalışanları sevgi ve sabır ile kucaklaması gereken bir makamda, hiçbir idari tecrübesi olmayan, kavgacı, çabuk sinirlenen ve sabrı olmayan birinin atanması, çalışanlar arasında kaygı ve korku ile karşılanıp eksik liyakat mesleki tecrübesizlikten dolayı vatandaşa hizmet sunumu, hastane işleyişi gibi konularda hezimet getirecektir.


                   Eminiz ki T.S. adlı kişi için referans olan, ister siyasi, ister bürokrasi anlamında  bu kişinin bu yaptığı olaylardan ne haberdardır ne de bilgileri vardır. Çünkü referans olan iradeler bilirler ki liyakatsız kişilerin göreve gelmesi başarısızlığa, huzursuzluğa, iş barışının bozulmasına, 15 Temmuz gibi kalkışmaların alt yapısının hazırlanmasına giden yolda en büyük etkendir.


                  Biz Türk Sağlık-Sen olarak sorumlu sendikacılığın gereği  uyaramızı yapmak siyasi ve bürokratik iradeyi bilgilendirmek zorundayız. Kadına şiddet uygulamaya kalkan, kendi mesai arkadaşına şiddet uygulayan birinden hastaneye müdür olmaz. Eğer bu atama gerçekleşirse tüm demokratik alanlarda ve yasal çerçevede tepkimizi koyacağımızı belirtmek istiyorum. Çünkü bugüne kadar liyakat ve adaletten yana olan Türk Sağlık Sen bu ilkelerinden asla taviz vermeyecektir. (Türkiye Günlüğü)

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Bdthn krtk
Bdthn krtk - 8 ay Önce

Olur olur
Bu yönetmelikle her şey olur
Sağlık personeli olmayandan müdür, müdür yardımcısı olursa hersey olur hatta daha kötüleri bile olur....

sağlıkçı3207
sağlıkçı3207 @Bdthn krtk - 8 ay Önce

Pimapencıden Müdür oluyorsa bundanda olur

SEN GEÇ ONU BAŞKAN
SEN GEÇ ONU BAŞKAN - 8 ay Önce

SİYASİ İRADE DE BÜROKRASİDE REFERANS OLANDA AYNI. ÖLE ORAYA HOŞ GÖRÜNEYİM BURAYA DOKUNMAYIM AMAN İL TEŞKİLATI NE DER .... VS.
BAHSETTİĞİN İRADELER, DAHA SEN ŞUBEDE YOKKEN KAMUSENİN YENİ BİNASININ YANİ TÜRK SAĞLIK SENİN DE İÇİNDE BULUNDUĞU BİNANIN AÇILIŞININ YAPTIRILDIĞI İRADEDİR...

Serap eren
Serap eren - 8 ay Önce

Orman mühendisinden bile hastane müdürü oluyor. Bknz: Manisa Merkezefendi Devlet hastanesi

SIRADAKİ HABER