Sağlık Bakanı Olsam

Rize Sağlık Sen Başkanı İsmail Yılmaz Sağlık Bakanı Olsam Kişiye makam değil, makama en iyi kişiyi seçerdim dedi.

Sağlık Bakanı Olsam
Rize Sağlık Sen Başkanı İsmail Yılmaz,
"Devasa bir bakanlık binamız var maşallah, dışardan baktığınızda o binada görev yapanların çok marifetli olduğunu düşünürsünüz.
Bu binaya layık olan bakanlık çalışanları saha koordinasyonları ile sahanın sorunlarını çözmüş olmaları gerekirdi.
Sağlık Bakanı Olsam, bu binanın katlarında, odalarında, sayıları belli olmayan, sayısız bürokratların her birini mülakata alır gün içerisinde neler yaptıkları, toplum ve çalışanlar lehine ne kanunun alt yapısını hazırladılar, sorgularken imkânlara rağmen imkânsızlıklar çeken sağlık çalışanlarının hâk mücadelesini yapacak bürokratların önünü açardım.
Sağlık Bakanlığı binası sağlık çalışanlarına kapalıdır, onların temsilcileri olarak bizler bürokratlardan randevu alacağız x-ray cihazlarından geçecek, kapıda randevu almış olmama rağmen sekreterin biri aranacak, teyit edilecek ondan sonra bir kaç güvenlik şeridinden sonra katlara çıkabilecek, dışarda saatlerce bekleyip makama (huzura) gideceksiniz, ceket ilikli, saygı da kusur etmeden...
Randevu vermeyen bürokratın işi çoktur mutlaka, servisle gelirken servis yorucudur, özel aracı olmayanlar şikayet edebilir... İlk iş kahvaltı yapmak, olmasa olmaz, işe geçmeden havadan sudan, tâbi toplantı yapmaz mi? İş olsun yapacak tabiî... Gün içerisinde çok yorulduklarını kendi kendilerine itiraf etseler de, bir başka arkadaşlarını eleştirmeye gelince, aynı zamanda kendilerini, bürokrasiyi şikayet ederler, arkadaş gün akşama kadar yatıyorlar, topluma bir hayrı yoklar de yi verirler...
Sağlık bakanı olsam, branşların taleplerini, branşları dinleyerek alırdım. Kişiye makam değil, makama en iyi kişiyi seçerdim.
Sağlık bakanı olamayacağıma göre, bu dediklerimi iyi niyetli birer temenni olarak ta görebilirsiniz. Dediklerimin fazlası var, eksiği yoktur. " ifadelerine yer verdi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kader özister
Kader özister - 2 hafta Önce

Trump 70 yaşında başkan oldu Rabbim hayırlısını nasip etsin başkanım önce bulunduğun yerde düşün en iyi sen biliyorsun ????

SAĞLIKSEN GÜÇ KAYBEDİYOR!
SAĞLIKSEN GÜÇ KAYBEDİYOR! @Kader özister - 2 hafta Önce

ÜYELER PATIR PATIR İSTİFA EDİYOR!

LAF DEĞİL İCRAAT BEKLİYORUZ BAŞKAN!

YOKSA HALİMİZ HARAP BİLMİŞ OL!

Ferhat
Ferhat @Kader özister - 2 hafta Önce

Sendika, stk ve cemaat grupları kendinden başkasına yaşama hakkı tanımıyor. Alınlar yere geliyor ama her türlü haksızlık adam kayırma bunlarda...Din tebliğ ediyoz diyenler bugün görülüyorki din ticareti yapıyorlar; Kendi adamları için dinini satıyorlar, hak adalet tanımıyorlar kendinden olmayanları dışlıyorlar özelikle Ankarada...

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Sendikanın tek işi kendi adamlarını korumak.asli işi bu.ama bişeyleri yanlış anlamışlarki sadece yönetime aldıkları kişileri veya yönetime herzaman itaat edecek az düşünecek,asla rakip olmayacak kişileri korur oldular.bir bakın sendikanin idari yönetiminde olup koltuğu olmayan varmı.eger saglık bakanı olsam diye başlayan cümlelerin arkasını doldurda doldur.sağlıkçı arkadaşlarım özellikle hekim dışı herkes başının çaresine baksın.

Ankara
Ankara - 2 hafta Önce

Gaziler FTR Askeriyede iken dünyanın en iyi hastanesi idi lojmanı ve sosyal alanı ile...Bu lojmanlar hastane personelinin hakkı iken İl Sağlıktan Başkan, Başkan Yardımcıları oturuyor, hakkaları var mı buna? Nu nasıl iş???

Recai
Recai - 2 hafta Önce

Başkan geç bunları
Bu günkü torpil ile yönetici atamayı getiren sisteme göz yuman Sayın Metin Memiş dir o dönem düşünce bizim üyeler olurdu idi sonra siyasiler dışardan iş bilmez kişileri getirince b... çıktı.
Şindi günah çıkarmanın anlamı yok madem rahatsızsunız çıkın açılama yapın sonuçda yetkili Sendika sizsiniz...

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI ON BEŞ YIL OLDU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK BU SORUN
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER