Referans olmak beş dakika ama vebali bir ömürdür

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal Aile Hekimliği sisteminde kullanılmaya başlayan veri tabanı ile ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda" Referans olmak beş dakika ama vebali bir ömür dür . Şehri tanımayan siyasetçilerin çalışanların sahadaki performanslarını bilmeden kendilerine uzak veya yakın önceliğinin malesef bizim bakanlıktaki son hali budur " dedi.

Referans olmak beş dakika ama vebali bir ömürdür

Eskişehir Sağlık Sen Şube Başkanı Hüseyin Köksal' ın Sağlık Bakanı Dr. Fahreetin Koca ve Bakan Yardımcısı Halil Eldemir etiketlediği paylaşımı;

"Sayın Bakanım sahanın durumu !

Aile Hekimlerine ait tüm kişisel ve hizmet veri tabanını içeren yazılım X personel tarafından yazılıp müdürlüğün kullanımına sunulmuş. Buraya kadar herşey normal.

Ücret, hizmet, kişisel verileri içeren bu yazılım Personel görevden ayrıldıktan sonra da kullanılıyor. Yazılımın geliştiricisi Personel yazılıma ve kullanımına ilişkin hakları il müdürlüğüne devretmiyor ya da hiç kimseye kullanıcı tanımlamıyor.

Hala içeriksel olmayan yani yazılım güncelleme ya da yazılımdaki değişiklikler dışındaki herhangi bir değişikliği de müdürlüğün hiç bir personeli yapamıyor. Yazılımın veri tabanına da yalnızca X personel ulaşabiliyor .Daha önce Fetö döneminde yaşandığı gibi X personel ileride bu veri tabanına ait her veriyi istediği her şekilde kullanabilir. Ticari firmalara bu bilgileri satabilir.

Verilerle oynayarak değişiklik yapıp farklı kazanç ve kayıplara sebep olabilir. Yapar diye söylemiyoruz ama yazılım ve veri tabanı bilgi bankası gibi çağın gereklerine ayak uyduramamış yöneticiler hangi sonuçlara sebep olacaklarının farkında bile değil.

Fax makinesi döneminden kalmış idareciler birilerinin kontenjanı ve referansı ile işgal ettikleri koltuklarda devleti zaafiyete uğratmaya devam ediyor.

Sağlık Bakanlığı olarak ya bu çağa ayak uyduramayan bu çağın tehlike ve fırsatlarını göremeyen jenerasyonun son durumu budur.

Dün fetö Bügün çeto başka gün keto isminin önemi yok .Bilinmesi gereken mesleğinin dışında sadede maaş çarpanı İçin görev talep edilen yerlerde ne yazıkki son durum bu .

Referans olmak beş dakika ama vebali bir ömür dür . Şehri tanımayan siyasetçilerin çalışanların sahadaki performanslarını bilmeden kendilerine uzak veya yakın önceliğinin malesef bizim bakanlıktaki son hali budur ."

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil_26
Kamil_26 - 7 gün Önce

Sayın Başkan
bu yönetmeliğin vebali Sayın Akdağ ve Sayın Metin Memiş dir. İlk çıktığında dedik ki sözleşmeli bile olsa SINAV esaslı olmalıdır o zaman ses çıkarmayanlar bu gün haksızlıkları görünce gerçekleri anladılar nihayet...

.
. - 1 hafta Önce

Peki bu referansla işlerin yürümesine sessiz kalan güç odakları sivil toplum örgütlerine vebal yok mu?

teo
teo - 7 gün Önce

Bunu sizden duymak şaşırtıcı..

sema
sema - 1 hafta Önce

Hayırdır

istanbul61
istanbul61 - 7 gün Önce

başkan diyoki kısaca ATAMALARI BİZ YAPIYOZ ZATEN SİZ KARIŞMAYIN

2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM.
2351 VHKİ 8 YILDIR MAĞDUR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANMAYA DEVAM. - 3 gün Önce

CANI ÇOK YANAN İNSANIN BED DUASI TUTAR BİLİN İSTEDİK SAYIN BAŞKAN.

Saglikci
Saglikci - 2 gün Önce

Başgan ne ictiysen bende istiyom.uyanda balığa gidelim...hatta günaydın.kimi kandırıyor..referans olmadın insan makama oturabiliyormuki....dalgamı geçiyor emmiiiiiii

SIRADAKİ HABER