Öztürk "Sağlık Çalışanları Adına Sorularımız Var?"

Sağlık-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur ÖZTÜRK sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Aytekin KAYMAKCI Bey’e Sağlık Çalışanları Adına Sorularımız Var"dedi

Öztürk "Sağlık Çalışanları Adına Sorularımız Var?"
Sağlık-Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Cesur ÖZTÜRK sosyal medya hesabından yaptığı  açıklamasında;
"Tüm dünya ülkelerinde her gün on binlerce vakanın ortaya çıktığı COVID-19 pandemisi nedeniyle ülkemizde de zor günler yaşanmaktadır. Bugüne kadar dünya genelinde 315 bin insan ölmüş, ülkelerin ekonomileri büyük yara almış, hayat neredeyse durmuş, insanlar korku ve panik atmosferine esir olmuş ve bu yüzden de sadece dünyada değil ülkemizde de birçok kural, öncelik, mesele değişmiştir.
Peki, Türkiye bu korkunç salgında nerede duruyor? İstatistikler gösteriyor ki dünyada yüzde 7 ortalamaya çıkan ve hatta bazı batı ülkelerde bile yüzde 15’leri aşan ölüm/tanı oranına rağmen Türkiye’de bu oran yüzde 2,7 seviyelerindedir. Yani Türkiye, iyi durumda yer alıyor. Mücadele başarılı gidiyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, hükümetimizin ciddiyetinde ve Sayın Sağlık Bakanımızın da üstün çabaları ile bugün mücadelemiz iyi gidiyor.
Bu büyük mücadelenin şüphesiz en büyük kahramanları;
• Çocuğunun yüzünü günlerdir göremeyen, onlara dokunamayan, evlatlarına sarılamayan fedakâr SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Koruyucu ekipmanları nedeniyle şu sıcak günlerde vücudu haşlanan cefakâr SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Maske ve eldiven yüzünden yüzü ve elleri tanınamaz hale gelen sabır abidesi SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Ölümü göze alarak ve hatta ölerek her gün defalarca kez “pozitif” vaka ile birebir temas halinde olan SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Bir hastasını şifa ile taburcu ettiği için “aziz milletimizin hayatını kurtarıyoruz” sevincinden horon tepen, halay çeken, çiftetelli oynayan güzel yürekli SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Sayın Sağlık Bakanımızın “onları ne kadar çok överseniz gerçeği o kadar söylemiş olursunuz” dediği SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
• Sayın Cumhurbaşkanımızın “sizler umudun adısınız” dediği SAĞLIK ÇALIŞANLARIDIR
Hekim, hemşire, ebe, sağlık memuru, ATT, laborant, röntgen teknisyeni, VHKİ, memur, hizmetli, temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi; kısacası İSTİSNASIZ tüm sağlık çalışanlarımızı SAĞLIK-SEN olarak yürekten alkışlıyor, destekliyor ve üyemiz olsun olmasın bu zorlu mücadelede bizlerin üzerine ne düşüyorsa yapmaya hazır oluğumuzu bir kez daha altını çizerek ifade ediyoruz.
Gelelim konumuza;
İşte bu sağlık çalışanlarımız Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi COVID-19 pandemi sürecinin en sıkıntılı, en büyük boyutları ile yaşandığı İSTANBUL’da da büyük bir özveri ile mücadeleye devam etmektedir.
Hiç şüphesiz bu süreç sağlık çalışanlarının üstün gayreti ve bizlerin onlara desteği sayesinde atlatılabilir.
Ama öyle olmuyor! Sağlık çalışanlarına sahip çıkması gereken, bizzat onlara destek vermesi, onların önünü açması, onların halini hatırını sorması, onları yüreklendirmesi, eksikleri telafi etmesi, hatta kusurları örtmesi gereken bir sağlık yöneticisi bakın neler yapıyor!
Haydarpaşa Numune Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Aytekin KAYMAKCI Bey!
Ne yapıyorsunuz mesela?
Çalışma saatleri konusunda adil bir düzenleme yapabiliyor musunuz?
Yapamıyorsanız, kişilere bunun hakkını verdirebiliyor musunuz?
Bu konuyu size dilekçe yazarak sormak isteyen bir sağlık çalışanına ne yapıyorsunuz mesela?
Soruşturma açıyorsunuz, öyle mi?
Egonuzun üstesinden gelemiyorsunuz, öyle mi?
Empati yapamıyorsunuz, çünkü bu kavurucu sıcaklarda sağlık çalışanlarıyla birlikte bir astronot gibi değil gün boyu klimalı odada ferahlıyorsunuz, öyle mi?
Sonra ne yapıyorsunuz sayın başhekim?
Sağlık çalışanları gibi otele gidip kendi çamaşırlarınızı yıkayıp, size verildiği kadarıyla kumanyadan yiyip, çocuklarınızı uzaktan sevme hasretiyle boğuşuyor musunuz mesela?
Bunları yapamıyorsanız, yapanların üzerine bir de siz çullanmasanız, uygun olur mu mesela?
Onlara soruşturma açmasanız, kişisel hırslarınızı sağlık çalışanlarının onca sıkıntısına rağmen hele hele bu dönemde egonuza daha fazla mukayyet olsanız, uygun olmaz mı?
Elinizi kolunuzu sallayarak sıcak yuvanıza gittiğinizde bu yukarıda yazdıklarımı bir kere daha düşünseniz, olmaz mı?
Eğer bu şartlarda hiç olmuyorsa ama olmasını istiyorsanız eski günlerdeki gibi servisinize-aramıza dönseniz belki o şekilde bizi daha iyi anlarsınız, olmaz mı?
Yoksa, sizden başka, sizin gibi bu işleri hiç kimse yapamaz mı? Öyle mi?
Sağlık çalışanları adına sorularımızı sorduk, cevaplarımızı bekleriz artık…" sorularını dile getirdi.
Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2020, 11:07

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ergin Yanık
Ergin Yanık - 7 ay Önce

Haydarpaşa Numune Hastanesi çalışanı ve Sağlık-Sen Kurum eski temsilcisi olarak İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı’nın hastanemiz ile ilgili yaptığı paylaşıma cevabımdır.

Bu konularla ilgili olarak istediğiniz zaman istediğiniz yerde tüm üyelerin huzurunda yüzyüze görüşüp tartışmaya hazırım. Yaptığınız haksızlıkları tek tek anlatayım. Eğer ‘doğruyum’ diyorsanız buyrun!

Kendilerininin sosyal medya paylaşımının altına da aynen aşağıda yazılı olanları cevap olarak verdim ve gerçekler işlerine gelmediği için yorumumu silip beni engellemiştir.

Siz bu süreçte koltuğunuzda oturmaktan başka ne yaptınız, hastaneye hiç uğradımız mı? Uğradıysanız tarih verin hep beraber kamera kayıtlarına bakalım. Birincisi sizin konuşmaya hiç hakkınız yok, sendikaya emeği geçmiş bizlere ve sağlık çalışanlarına sizin kadar baskı ve mobbing yapan yok. Buradan bu paylaşıma alkış tutan herkese sesleniyorum, cesur başkanı idari kadro hariç hastanede 20 kişi tanımıyodur, varsa aksini iddia eden hadi hemen bu akşam hastaneye ziyarete gidelim, reklam yapmadan gezelim, bakalım kaç kişi tanıyacak.

Siz mobbingle istifa ettirdiğiniz ve davaya küstürdüğünüz temsilcilerinize hesap verin önce. Son 1 yılda hastanede 10 tane üyelik olmamıştır, önceki yıllarla karşılaştırın bakın bakalım. Acaba ne yaptınız bununla ilgili? Hiçbirşey... Çünkü hastane umrunuzda değil, sendikacılık umrunuzda değil dava umrunuzda değil. Sizin koltuğunuz sağlam olsun yeter.

Bir de çıkmış sağlık çalışanlarının hakları diyosunuz, kendi koltuğunuzu düşünmekten başka bişi yaptığınız yok, ne çalışanından bahsediyorsunuz?

Hastaneyi herkesten daha iyi tanıyan eski temsilciler olarak bizim hastanemizde yönetimimizle bir sıkıntımız yok, başhekimimizden de diğer tüm idari kadromuzdan da Allah razı olsun. Covid sürecinde her türlü desteği sağlayıp rahatsızlanan arkadaşlarımızla teker teker ilgilendiler. Kliniklere olmayacak destekler sağlandı.

Sizler ne karekterde oldukları belli olmayan insanların menfaatleri için, haksızlığı bizzat siz yapmak istediğiniz için ve yönetim de buna müsade etmediği için çamur atmaya kalkmışsınız. Bizler neyin ne olduğunu çok iyi biliyoruz, kimse bilmediği konu ve hastane yönetimi hakkında yorum yapıp çanak tutmasın. Buralardan yaygara yapacağınıza gidin kendiniz birebir sorun bakalım ne haksızlık yapılmış? Merak etmeyin haksızlık yapmayı sizin elinizden kimse alamaz.

Siz hastaneye gelip kibirli, egolu bir şekilde yönetimi gezip, herkese tepeden bakmayın. Haksız çıkarlarınıza ters düşünce de yönetimi karalayıp hastaneyi karıştırmaya çalışmayın.

Genel merkezimizden ricamız bu davadan yoksun, camiamıza zarar veren koltuk sevdalısı şubeye gerekli uyarıları yapması ve bu saygısızlığa son vermesidir. Tüm Sağlık Sen camiasına saygılarımla.

Türk Sağlık Sen
Türk Sağlık Sen @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Tüm sağlık çalışanı arkadaşlarımıza sesleniyoruz. Malum-Sen her zamanki gibi sendikacılık yapmaktansa birbirlerine düşmeyi tercih etmişler. Yıllardır sendikacılıktan uzak İstanbul Sağlık Sen; sendika yönetimi koltuk sevdasından, muhalifleri de intikam peşine düşmekten sağlık çalışanlarını unutmuşlardır. Her daim dik duruş sergileyen, çalışanların yanında duran Türk Sağlık Sen’e bütün arkadaşlarımızı davet ediyoruz. Salgılarımızla.

Hakan
Hakan @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Yalniz kusura bakmada sende objektif degilsin anlasilan koltugun ve sendika gucun elinden aliminca zoruna gitmis burada icini rahatlatiyosun. Kisacasi hepiniz ayni seyin lacivevertisiniz anladin sen.ha yorumun biyerinde gecen dava kelimesine takildim bide neyin davasi bu :))) sizin tek davaniz saglik calisaninin hakkini savunmak olmalidir siyasi davanizi baska yerde gorun

sağlık memuru
sağlık memuru @Ergin Yanık - 7 ay Önce

bahse konu yeri bilmem fakat ilk okuduğumda kesin bu birine torpil yapmaya çalışmış yönetici kabul etmemiştir buda burdan hedef österiyordur deyip yorum yapmıştım sonrada günahına mı girdik diye düşünmüştüm,belliki doğru tahmin etmişim Allah size kolaylık versin böyleleri arlanmaz olur utanmaz olur işiniz zor...

Emre
Emre @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Doğruysa Fatih ve diğerleri, makamlara düşkün olmak şube başkanı harici ne hadde, o iş cesur başkanın tek elinde, koktuk sevdalısı olan o ve yardakçıları, diyelim ki bir sıkıntı var hastanede, ne zamandan beri sendika böyle pislikleşerek çözüyo sorunları, öncelik gidip konuşmak, çözüm aramak değilmi? Yanlışsam söyleyin Dicem ama sizde yardakçısınız... bu konuyla alakalı tek kelime görüşmüş mü? Sağlıkçıların yanlarında olduğunu iddia eden Başkan hastaneye uğramış mı? Gelin bakalım kameralara, burdan boş yapmayın...

Ergin
Ergin @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Burdan cvp verenler, daha gerçek isminizi yazmaya yüreğiniz yok, ortada bir mobbing varsa sendika tarafından var, biz hemşire arkadaşlarımızın her daim yanındayız merak etmeyin. Ben sizin gibi boş boş iftira atıp kaçmam, adamsanız bütün üyelerinin önünde yüzleşelim, başkanınızI da alın helin hastaneye, bakalım yüreğiniz varmı? Sendika olarak başka yerlere yönelendiriyomuşuz? Karşıya çalışıyomuşuz, lan bu kadar üyeliği siz mi yaptınız? Biz davayı satacak olsak hastanenin üye sayısı 30-40 a düşer. Bizim emeklerimizin üzerine yatılırken nerdeydiniz şak şakçılar, ismini telafuz ettiğiniz kişilein birisinin ekmeğiyle oynamadınız mı? Hadi gelin hep beraber namus şeref haysiyet üzerine yeminler edelim bütün üyelern önünde. Daha düne kadar menfaati işin 1 nolu şubeyi bölmeye çalışıp, Durali Başkana söven şube başkanınız bugün kuyruğu oldu, asıl dönek kim acaba... Yazacak çok şey var, dedim ya madem dürüstsünüz, haklı olduğunuzu düşünüyosunuz, davet ediyorum buyrun gelin, yüzleşelim, yalnız kapalı kapılar ardında değil, toplum önünde....

AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE
AL BİRİNİ VUR ÖTEKİNE @Ergin Yanık - 7 ay Önce

BUNLARIN HEPSİNİ TOPLASAK, ÇALIŞANLAR İÇİN 1 SENDİKACI ÇIKMAZ.

HERKES KENDİNE YONTUYOR!

OLAN YİNE SAĞLIK ÇALIŞANLARINA OLUYOR.

halkın sesi
halkın sesi @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Siz mobbingle istifa ettirdiğiniz ve davaya küstürdüğünüz temsilcilerinize hesap verin önce. Son 1 yılda hastanede 10 tane üyelik olmamıştır,
Ergin bu istifa edenler davaya sadık değillerdi, sendika ismini kullanarak namus ve etiğe olmayan şeyler yaparak sendikanın ismini kirletiyorlardı. hem bu adamlar sendikasını satan arkadan oyunlar kuran birisi ile yani ERGİN YANIK ile beraber hareket edip sendikayı bölmeye çalışıyorlardı. ve bu adamlar madem dava uğruna çalışıyorlardır neden istifa ettikleri zaman sendika aleyhinde çalışmaya başladılar. bütün üyelere gidip istifa edin dediklerini biliyoruz. yeni gelenlere farklı bir sendikaya yönettiğini biliyoruz ve buna göz yuman bir yönetim var hastanede.
SİZ BU DAVAYA SADIK DEĞİLSİNİZ SADECE MENFAAT UĞRUNA HERKESİ SATIYORSUNUZ...

halkın sesi
halkın sesi @Ergin Yanık - 7 ay Önce

ya hemşire olan biri asla bu yapılan mobingi kabul etmemeli ama hastane ve yönetim yalakalığı yapacam diye hemşireyi satmak elinize ne geçeçek. yıllardır o hastanede yönetimin hemşireye karşı bir mobingi var ve bunuda ergin,beytullah,özgün ve diğer yalaklar üzerinden yapıyor. hiç bir iş yapmayan iş etiği olmayan bu insanlarla çalıştığım için utanıyorum. hem yönetime hemde sağlık sen başkanı cesur beye sesleniyorum bunlar her iki tarafı kolayca satan insanlar. ergin yanık bey siz sağlık senden kovulmuş kuyruk acınız var,kapısından bile içeri giremeyeceğiniz bir sendikaya bu kadar nefretinizi anlayabiliyorum, ama bu nefreti lütfen hemşire arkadaşlarını satarak yapmayın onlara destek olup arkalarında durun en azından bir kere bu onurlu davranışı yapın lütfenn... saygılarımla

Fatih
Fatih @Ergin Yanık - 7 ay Önce

Ergin Yanık sizin vasfiniz ne göreviniz ne neden yönetimin yanında yer alıp ekip arkadaşlarınızı satıyorsunuz lütfen bu kadar makamlara düşkün olmayın kışlık lutfen

hemşireler haydarpaşa
hemşireler haydarpaşa @Ergin Yanık - 7 ay Önce

ergin bey siz hangi koltuğun peşindesiniz haksızlığa uğramış hemşire arkadaşlarınızın yanında yer alacağınıza yönetime böyle yağ çekiyorsunuz kendinize gelin sizde bir hemşiresiniz bu gün bize yapılan yarın size yapılır onurlu bir hareket sergileyin bu kadar koltuk sevdalısı olmayın yazık..

Haydarpaşanın Sesi
Haydarpaşanın Sesi - 7 ay Önce

Şube başkanının yaptığı bu açıklamanın gerçeklik payı varsa, bizler yani sağlık çalışanları adına birşeyler yaptığını düşünüyorsa buyursun hastanede bir toplantı yapalım, görelim bakalım yüreği varmı? Burdan işine gelmeyen çıkar çatışmaları için yönetime ya da birilerini günah keçisi çıkarmanın anlamı yok, biraz dürüst olun, duruşunuz olsun, yönetimi burdan çamur atarak iftira atmak günahtır, saygısızlıktır... Yönetimi kendi çalışanlarımıza sormamız lazım, sizin gibi hastaneye uğramayan, üyelerinden bir haber olan sözde şube yönetiminin laf söylemeye hakkı yoktur. Sağlık-Sen camiasının güzide üyelerine ve genel merkeze sesleniyoruz, emeği geçen temsilcilerin emeklerinin üzerine yatan şube başkanı, işi gücü alavere dalavere olan, dedikodudan başka hiç bir şey yapmayan, çalışanların, hatta kendi üyesinin ekmeğiyle oynayan şube başkanı, utanmadan burdan demeç veriyor....

Att
Att - 7 ay Önce

Hastanenin yolunu bilmez. Oturduğu yerden yazmış karalamış. Ortalığı karıştırmaktan başka birşey yapamayanlara yazıklar olsun

sağlık memur
sağlık memur - 7 ay Önce

SİZİN YÖNETİCİ YAPTIKLARINIZ MİLLETİ BİÇEBİLİR Kİ EN AZ %80 SİZİN ETKİNİZ VARKEN YÖNETİM KADEMELERİNDE,SİZDEN BAŞKASININ TORPİLİ İLE YÖNETİCİ OLAN OLUNCA HEMEN VERYANSIN,DÜRÜST OLUN DÜRÜST BİRKEREDE ÇIKIN YÖNETİCİ KADEMESİ TORPİLLE BELİRLENMESİN DEYİN BİZDE BUNLAR OLMUŞLAR DİYELİM,İŞİNİZ GÜCÜNÜZ ALAVERE DALAVERE

İsimsiz
İsimsiz - 7 ay Önce

Mobbingden, baskıdan bahseden şube başkanı, 22 Şubat 2020 Kızılcahamam kongresinde, akşam toplantı sırasında kendi temsilcilerine yönelik baskıcı uslubundan dolayı eleştirilmedin mi? İstanbul 1 nolu şube temsilcileri de dahil temsilci arkadaşlar tavrından rahatsız olmadı? Soruyorum; amacın sağlık çalışanının sıkıntıları mı? Kendi menfaatlerin, koltuk sevdan mı?

Zeynep alkan
Zeynep alkan - 7 ay Önce

Ne zamandır sorularınıza buradan cevap alıyorsunuz? İstemediğiniz insanların ayaklarını böyle karalama kampanyalarıyla mı kaydırıyorsunuz?
İşlerini etik kurallar içerisinde yapan insanlara sırf sizin istediğinizi yapmıyor diyerek karalama yapamazsınız. Kim ne ceza almış, ne haksızlık yapılmış. Yuvarlak konuşmayın yalan konuşmayın net olun.
Bu süreçle ilgili hangi başvuruları yaptınız? Şu an kime haksızlık yapılıyor? Eğer yapılıyorsa haksızlık nedir? Çalışanın kabahati nedir? Ne biliyorsunuz? HİÇBİRŞEY...

troy
troy - 7 ay Önce

Siz ancak konuşun hiçbir zaman bir eğitim bir-sen olamadınız

Gökhan Kara
Gökhan Kara - 7 ay Önce

İstediğiniz usülsüzlüklere boyun eğmeyince nasıl da iftira atıyorsunuz. Ne soruşturması açılmış daha ondan bile haberiniz yoktur eminim. Başhekimimiz covid servislerini her gün eder, hastalanan arkadaşlarımızı tek tek arayıp hal hatır sorar. Biz bu söylediklerimizi ispat ederiz. Ya siz söylediklerinizi ispat edebilir misiniz?

Beytullah
Beytullah @Gökhan Kara - 7 ay Önce

Siz korkudan hastanede idare tarafından çalışan tarafına geçtiniz mi ki böyle bir soru sorma cüretinde bulunuyorsun uz. Hastane de çalışanlar olarak bizim yönetiminizle bir sıkıntımız yok. Gidin başka yerde oynayın iftira sendikacılığı ni başka yerde yapın. Yeter artık sağlık çalışanlarına yaptığınız mobing.


SIRADAKİ HABER