banner1

Özer; " idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın"

Kahramanmaraş Türk Sağlık - Sen Şube Başkanı Mehmet Özer, "Elbistan’da yapılan atamalarda yine ehliyet ve liyakat göz ardı edilmiş yandaş sendikacılık, adam kayırmacılık el üstünde tutulmuştur. Merak ediyoruz Türk Sağlık-Sen ’li ehliyet ve liyakat sahibi onlarca arkadaşımız varken bir tanesi bile yönetici kademelerindeki görevlerden birine niçin layık görülmez. Siz böyle milli birlik ve bütünlük sağlayıp, adaleti tesis edeceksiniz. Kul hakkına girmekten ne zaman korkacaksınız? "dedi

Özer; " idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın"

Başkanı Mehmet Özer açıklaması;

Baskı ve Ayrımcılık Kabul Edilemez 15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’nin terörle mücadele verdiği çetin mücadele, iç ve dış güçlerin ülkemizi bölmeye yönelik gayretlerinin karşısında milli birlik ve beraberlik özellikle siyaset kurumu tarafından sıkça vurgulanmaktadır. Bu vurguda kimsenin ayrımcılık yapmaması, özellikle kamuda bu tür ayrımcılık yapanların iyi niyetli olmadığı hatta kripto olarak bile değerlendirileceği ifade edilmiştir.

Türkiye sevdasını, emeğinin önüne koyan bir sivil toplum örgütünün mensubu olarak bizler; bu anlayışa dikkat ettik ve zedelenmemesi adına gayret gösterdik. Biz böylesine hassas davranırken ne yazık ki bazı idarecilerin hala yandaş sendikacılık sevdasına tutulmalarını, ayrım ve ötekileştirme yapmalarını görmek çok sıkıntılıdır. Sabrımızı zorlayıp, bardağı taşıranlar aynı zamanda Milli birlik ve beraberliğe zarar verdiklerinin farkında mı dırlar ?

Böylesine talihsiz bir durum ne yazık ki Kahramanmaraş’ta yaşanmakta ve iş çığırından çıkmış bir haldedir. Son olarak Elbistan’da yapılan atamalarda yine ehliyet ve liyakat göz ardı edilmiş yandaş sendikacılık, adam kayırmacılık el üstünde tutulmuştur.

Merak ediyoruz Türk Sağlık-Sen ’li ehliyet ve liyakat sahibi onlarca arkadaşımız varken bir tanesi bile yönetici kademelerindeki görevlerden birine niçin layık görülmez. Siz böyle milli birlik ve bütünlük sağlayıp, adaleti tesis edeceksiniz. Kul hakkına girmekten ne zaman korkacaksınız? Bunun hesabını iki cihanda da veremeyeceksiniz. Adaletlerinin terazisini ortadan kaldıran, personel arasında ayrımcılıkta sınırların zorlandığı ve alenen sendikamıza düşmanca bir tavır sergileyen bu şahıslarla ilgili gereği yapılmalıdır.

Biz sendikal rekabeti her zaman savunuruz ve isteriz ama ayrımcılık ve ayrıcalık gibi kamu çalışma düzeni ve huzurunu bile bozan uygulamalara asla müsamaha göstermeyiz. Buradan açıkça söylüyoruz ki; hiç kimse idarecilikle sendikacılığı karıştırmasın ve makamını kullanarak bu işlere bulaşmasın. Açıkça ilan ediyorum ki bu kişiler hakkında Ankara’da dahil olmak üzere ilgili yerlere gerekli müracaatlar yapılacaktır. Bu işi yapanları Devletin en yüksek mercilerine kadar ileteceğiz.

Bu konuda gerekli başvuruları da yapmak üzere olduğumuzu kamuoyuna duyuruyor, bu dönemde kamuda böyle işlere kalkışarak huzuru bozan ve çalışma barışını zedeleyenlere de fırsat verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu tür işlere kalkışanlar hakkında gereği yapılmalıdır.

Hepinize teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2019, 21:48

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hiç öyle değil
Hiç öyle değil - 2 ay Önce

Tam tersi idareciler sendikacılardan oluşuyor kaymak yerler banko vay memleketim vay

Sağlık Memuru
Sağlık Memuru - 2 ay Önce

Liyakatten bahseden Tss sizin döneminizde öğretmenden il sağlık müdür Yardımcısı yaptınız sırf yönetiminizde diye

Kendisi Uzman Değilmi
Kendisi Uzman Değilmi - 2 ay Önce

TSS başkanı Mehmet Özer kendisi de sağlık müdürlüğü bünyesinde uzman olarak görev yapan birisi yani kendisi idareci değil mi???

MEHMET 02
MEHMET 02 - 2 ay Önce

SENDİKA
2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ .

SAĞLIKÇILAR OLARAK SABİT EK ÖDEMEMİZİN TIPKI DOKTORLAR GİBİ EMEKLİ MAAŞIMIZA YANSITILMASINI İSTİYORUZ
SAĞLIKÇILAR OLARAK SABİT EK ÖDEMEMİZİN TIPKI DOKTORLAR GİBİ EMEKLİ MAAŞIMIZA YANSITILMASINI İSTİYORUZ - 1 ay Önce

SAĞLIKSEN yönetimi sesimizi duyyyy....
Sağlıkçılar olarak sabit ek ödememizin emekli maaşına yansıtılmasını istiyoruz.
Hadi size bir şans daha veriyoruz.
TOPLU SÖZLEŞMEDE zaten bize bir şey almadınız. Bari KPDK da alın.

Ey SAĞLIK BAKANLIĞI, hemşirelerin ebelerin fizyoterapistlerin psikologların sosyal çalışmacıların ATT’lerin sesini duyyy…

SIRADAKİ HABER