Nennioğlu; "Ek ödeme emekli kesenegine yansıtılmalı"

Nennioğlu; "Ek ödeme emekli kesenegine yansıtılmalı"

Sağlık-sen Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu yaptığı açıklamada; Ek ödeme emekliliğe yansıtılsın diyen Kamu-sen Başkanının popülist açıklamalarını kendisinin uzun süre sendikacılık yapmadığı siyasetle daha çok zaman harcadığı için normal karşıladığını söyledi. Yazılı bir açıklama yapan Başkan Bekir Nennioğlu
Bu tip içi boş açıklamaların çalışanlarımıza herhangi bir katkı sağlamadığını ifade etti. Nennioğlu açıklamasında şunları kaydetti.

"Ek ödemenin emekliliğe yansıtılması çalışanlarımızın gelirlerinde 300-500 lira azalmaya neden olacağı için boyle bir uygulama yapılmadan önce ek ödeme yönetmeliğinin çalışanlar lehine değiştirilip tavan fiyatlarının yükseltilerek bu 500 liraya yakın farkın buradan kapatılması gerekmektedir. Aksi takdirde emekliliğe daha 10-20 sene olan çalışanlarımızın boyle bir gelir eksilmesini kabul etmesi mümkün görünmemektedir. Bu nedenle Adana Sağlık-Sen şubesi olarak bizim teklifimiz öncelikle ek ödemenin çalışanlar istikametinde değiştirilip yukseltildikten sonra ek ödemenin emekli kesenegine yansıtılması gerekmektedir. Tavsiyemiz ise sendika temsilcilerinin arkasını bilmeden konuşmamalari ve gerçekten sağlık çalışanlarımızın menfaatii üzerine birşeyler yapmalarıdir." dedi.

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN
RAMAZAN - 2 hafta Önce

SEN ÖNCE KENDİ SENDİKANA BAK KAMUSENE ÇAMUR ATMA AÇIKLAMAYI İYİ OKU

ÇANAKKALE
ÇANAKKALE - 2 hafta Önce

Bu sendika neye hizmet ediyor anlamadım. Anlayan var ise bana bi anlatı versin. Amaç hizmet değil YALAKALIK,DALKAVUKLUK,DUYGU SÖMÜRMEK.

sema
sema - 2 hafta Önce

Kendini genel merkez üstü gören kişi yine açıklama yapmış yahu

Başkan yanındayız
Başkan yanındayız - 1 hafta Önce

Keşke Sağlıksen başkanı sen olsaydın

MEHMET 02
MEHMET 02 - 2 hafta Önce

2351 KİŞİDEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZI HALDE ATMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

MEHMET 02
MEHMET 02 - 1 hafta Önce

TOLU GÖRÜŞMELERİN ARKSINDA DURUN ON BEŞ YIL OLDU
Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER