Nedir Bu Türk Tabipleri Birliği Gerçeği

Nedir Bu Türk Tabipleri Birliği Gerçeği

Devlet Bahçeli'nin ''Türk Tabipler Birliği corona kadar tehlikeli, kapatılmalıdır'' sözleri üzerine sağlıkta gündem bir anda değişti. Ne vaka sayısı nede ağır hasta sayısından söz eden yok.

Sağlık Çalışanlarının canla başla virüsle muhattap olduğu bir dönemde birde isminde '' türk'' kelimesi geçen bir yapıya kapatılsın demek toplum tarafından yanlış anlaşılabilir ki zaten sosyal medyada '' doktoruma dokunma'' ''kahramlarıma dokunma'' , '' görevimizin başındayız'' gibi hashtaglerle konu gündeme geldi.

Türk Tabipler Birliğinin merkez yönetimi marksist leninist kürtçü bir yapıya sahiptir. Atatürk'e Atatürk demek yerine '' Mustafa Kemal'' diyenlerdendir.  İllerde ise bazı iç anadolu ve karadeniz bölgesindenki iller hariç aynı tür ideolojik yapı tarafından yönetilmektedir. Sosyal Demokratlıktan bir kaç seviye ileri marjinalleşme yolunda giden bir yapıya sahiptir. Alternatifi olmadığı için bölücü olmayan sosyal demokrat doktorlar tarafından da desteklenmektedir.

Bu zaten yıllardır bilinen bir durumdur. Yeni birşey değildir. CHP'den ziyade HDP ve  SES  ile daha iyi ilişkileri vardır. 

Pandemi kapsamında kendi çaplarında çabalamakta kimi zaman doğru ve bilginin ışında açıklamalar yaparken kimi zaman provakasyon yaptıklarıda olmuştur. Bu yapı içinde değişik siyasi görüşlerin olmasından kaynaklanmaktadır. 

Bahçeli'nin bu çıkışının  pandemiye denk gelmesi, toplumun TTB'nin siyasi yapısını bilmemesi kamuoyunda defans oluşturacaktır. TTB' nin sosyal medyayı çok iyi kullanan anında örgütlenen  destekçileri vardır

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 16:53

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali kel
Ali kel - 1 gün Önce

İşiniz gücünüz yalan haber yalaka herifler sen necisin ki insanları sucu bucu diyosun

Çelik
Çelik - 1 gün Önce

Ufak atın civcivlerde yesin

merak ediyorum
merak ediyorum - 1 gün Önce

sizi tarafsız bir haber sitesi sanırdım ama değilmişsiniz.EĞER BİZ TARAFSIZ BİR HABER SİTESİYİZ DİYORSANIZ BÖYLE YAZILAR YAZMIYACAKSINIZ,YAZIYORSANIZ YERDEN YERDE VURDUĞUNUZ TTB'DEN FARKINIZ KALMAZ.

merak ediyorum
merak ediyorum - 1 gün Önce

sizin siteyi sık sık takip ederdim aktif kullanırdım ama bundan sonra girmeyecem.bakalım yayınlayacakmısın admin bu 2 mesajı!!!

Kızıl Elma
Kızıl Elma - 1 gün Önce

Mimar mühendis tabip ve avukatların SÖZDE temsil edildiği bu bölücü yapılar kapatılmalı ya da yasal zemin oluşturularak MİLLİ ve YERLİ odalar, birlikler kurulmalı ve dahi yetkileri sınırlandırılmalıdır. Zira bu yapı beni temsil edemez.

akıl tutulması
akıl tutulması - 21 saat Önce

ttb , fırat kalkanı ve zeytin dalı için insanlık suçu işliyorsunuz demişti türk ordusuna

vatan sever
vatan sever - 21 saat Önce

hendek savaşlarını unuttunuz galiba . bu ttb orda asker polis şehit olurken terör seviciliği yapmıştı

Ali veli
Ali veli - 1 gün Önce

Kürtçü ne alaka ?


SIRADAKİ HABER