Nedim ŞENER'den Yeni Bir Sağlıkta FETÖ Yazısı

Cuma günkü “Sağlık’ta FETÖ” yazım oldukça ilgi ve tepki çekti. Herkesin bildiği ama konuşmadığı, konuşması halinde ise algı ve linç operasyonuyla “doktor düşmanı” yaftası yapıştırılacağını bildiği için sustuğu bir konuya değindim; sağlık sektöründeki FETÖ’cüler...

Nedim ŞENER'den Yeni Bir Sağlıkta FETÖ Yazısı

NEDİM ŞENER- HÜRRİYET.COM.TR
Yazıma tepki gösterenlerden biri ise, Hekimsen isimli sendika oldu. Sendika üyesi bazı doktorlar da tepkilerini gösterdi. Her alanda olduğu gibi “renklendirme” taktiği ile sosyal medyada doktor kimliğine bürünmüş sahte hesaplar da beklediğim operasyonu yaptılar.

Urfa’da bir tıp merkezinde, usulsüz biçimde ücret istenen hasta ile olay yerine sonradan gelen ve yaşanan arbede sonrası “diploma yırtma ve istifa” şovuyla gündeme gelen, ailesi dahil FETÖ ilişkisini yazdığım doktora destek olan sendika hakkında, “FETÖ iltisaklı sendika Hekimsen” ifadesini kullanmıştım.

YAZIMA YAYIN YASAĞI

Hekimsen, mahkemeye başvurarak yazım hakkında “yayın yasağı” istedi. İlginç olan Hekimsen’in merkezi Kocaeli olmasına rağmen, başvuru Tokat Adliyesi’ne yapıldı. Hekimsen adına başvuruyu yapan avukat Abdullah Şakar aslında daha ilginç bir ayrıntı.

Ama önce, Şakar’ın başvurusu ile Tokat 2.Sulh Ceza Hâkimliği’nin yazım hakkında birkaç saat içinde verdiği “yayın durdurma” kararından bir cümle aktarayım: “... sendikaya üye olan gerçek kişilerin FETÖ ile irtibatlı veya iltisaklı olması hususunun sendika tüzel kişiliğinin doğrudan FETÖ ile iltisaklı olması anlamına gelmeyeceği bu nedenle gerçek, güncel ve kamu yararı bulunmayan haberlerin bulunduğu URL adreslerine erişimin engellenmesine ilişkin talebin kabulü...”

Kararı neresinden tutsak elimizde kalıyor. Sağlık sektöründe FETÖ yapılanmasını anlattığım, rakamlarla ihraçları anlattığım yazımda kamu yararı görmeyen hâkim, olsa olsa tezkip ya da basın açıklaması konusu olabilecek bir ayrıntı üzerinden tüm yazı hakkında “yayın durdurma kararı” veriyor.

TOKAT’TAN İLGİNÇ BİR KARAR

Kararda, mealen “FETÖ iltisaklı üyeleri olabilir ama sendika yönetiminin FETÖ iltisaklı olduğu anlamına gelmez” diyen mahkeme, başvuru yapan avukat Abdullah Şakar’ın kim olduğuna baksa aslında ne dediğimi daha iyi anlayacaktı belki de.

Hekimsen adına Tokat Barosu’na başvuran avukat Abdullah Şakar, FETÖ’nün MİT TIR’larının durdurulması haberini yapan Can Dündar’ın Ankara’daki evinin yüksek fiyatla satın alınması nedeniyle tutuklanan dört FETÖ mensubu avukattan biri olan Bylock kullanıcısı Atilla Tarık Çilekçi’nin paylaşımlarını retweet ederken, nedense yazım hakkında çıkarttığı “yayın durma yasağı” kararını şahsi sosyal medya hesabından paylaşmamış.

SENDİKANIN BYLOCK’ÇU AVUKATI

O kendisini geri planda tutmaya çalışsa da biz bu yetenekli avukat hakkında edinebildiğimiz bilgileri paylaşalım:

Abdullah Şakar’ın pasaportunda FETÖ’den dolayı şerh bulunuyor. İtirafçı olan FETÖ üyesi 5 kişi Şakar hakkında bilgi vermiş. O da FETÖ’nün kripto haberleşme sistemi Bylock kullanıcısı, USER ID’si var. Kişisel bilgi, kimlik bilgileri, TC No paylaşımı dahil Bylock içeriklerinde adı geçiyor. Kardeşi Harun Şakar, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada şüpheli. FETÖ elebaşının 2014’teki talimatıyla Bank Asya hesabında para arttıranlardan birisi. 2008-2015 arası FETÖ şirketlerinde SGK kaydı var. Üç itirafçı FETÖ mensubunun ifadesinde de adı geçiyor.

Kardeşi Davut Şakar Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı diğer kardeşi Ömer Şakar ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ soruşturmasında şüpheli. Her ikisinin adı da itirafçı ifadelerinde yer alıyor.

SENDİKA YÖNETİMİ

Gelelim sendika yönetimine; Sosyal medyada “@saglikpersonel” isimli Twitter hesabı üzerinden ve “.......lihaber.net” isimli internet sitesi üzerinden, 25 Şubat 2022 tarihinde, “Hekimsen Başkanı Kurban: Risale-i Nur MEB Müfredatına Girmeli” başlığıyla yapılan haberde, Kurban’ın: ‘Her türlü siyaset ve olgudan uzak, herkese eşit mesafede olduğu, Risale-i Nur kitabının MEB müfredatına girmesi gerektiği, belli bir yaş grubunda parça parça da olsa öğrencilerin bu kitapta yazanları öğrenmesi gerektiği’ ifadelerinde bulunduğu” yazılmış.

Hekimsen Mali İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ünlüsoy, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü’nde doktor olarak çalışıyor. 2011-2016 yılları arasında Rize’de FETÖ/PDY terör örgütü askeri mahrem yapı içerisinde faaliyet gösteren bir şahıs tarafından ‘FETÖ/PDY terör örgütü üyesi olduğu’ şeklinde teşhis edilmiş.

MEDYA İŞİNİN BAŞINDAKİ FETÖ ÜYESİ

Hekimsen Medya İletişim ve Sosyal İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı İbrahim Taka, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzman doktor olarak görev yapıyor. İtirafçı olan üç FETÖ mensubunun ifadesinde, ev abiliği yaptığı, örgüt evlerinde kaldığı anlatılıyor. “Silahlı Terör Örgütü Kurma, Yönetme veya Üye Olma (FETÖ/PDY)” suçundan adli işlem gören Taka’nın, kız kardeşi Sümeyye Taka Aydın’ın cezaevlerindeki FETÖ/PDY terör örgütü üyelerine maddi yardımda bulunduğu belirlenmiş.

Hekimsen Sendika Strateji ve Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hakan Özkan, Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde doktor olarak çalışıyor. 2012 yılında Bursa’da “Resmi Belgede Sahtecilik” suçundan adli işlem görmüş, FETÖ/PDY terör örgütüne ait örgüt evinde kaldığına dair bilgiler mevcut. İki itirafçı ifadesinde örgüte ait TUS çalışma evlerinde kaldığı ve 2012 yılında ayrıldığı anlatılıyor.

Hekimsen, Disiplin Kurulu Üyesi Hasan Hakan Kuş, Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde memur olarak çalışıyor. 2015 yılında Kocaeli’nde FETÖ/PDY terör örgütüne müzahir şahıslarca düzenlenen etkinliğe katılmış.

‘ALLAH’IN ELİ’ HEKİMLİK

Daha önce de söyledim; yazımın konusu, “Allah’ın eli” dediğim ve hekimlik mesleğini her türlü siyasi görüş, ideoloji, grup, örgüt, tarikat, cemaat ve ticari çıkarın üzerinde gören doktorlar değildir.

Haklı taleplerini dile getirirken onların iyi niyetlerini istismar edebilecek kişi ve kurumlara dikkat etmek önemlidir. Yaptıkları iş çok kutsaldır ve insan canının, sağlığının ikamesi yoktur.

Yayın yasakları ile gerçekleri örtmeye çalışanlar ve kötü niyetli olanlara karşı kalemimizle ve hukuk önünde mücadelemiz kesintisiz devam edecektir.

kaynak link : https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/nedim-sener/feto-sagliga-zararlidir-42106431

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2022, 10:54

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çin Adam
Çin Adam - 2 hafta Önce

Sayın Nedim Beyin çomak soktuğu yer çok tehlikeli kendisini tebrik ediyorum. Cesur insanların sayısı azaldı olanlarda illah edip emekli olacak. Recep Akdağ ile başlayan sağlığa sızma süreci hala devam ediyor. Şuna dikkat çekeyim bu tür yapıların herzaman bir B planı herzaman vardır. Elemanlarının çoğuna uyduruk üniversitelerden sağlık yönetimi vb. alanlarda yüksek lisans eğitimi aldırarak ilerde değişecek olan sözleşmeli yöneticilik sistemine adaptasyon hazırlığıda tamamlanmıştır. Umarım hak patıla galip gelir. Bizim gibi susturulmuş köşeye itilmiş bircok insan var. Geç kalmadan el atılmalı.
Tebrikler Nedim ŞENER

Sözleşmeli yöneticilik kalkmalı bakanlıktaki bütün yöneticiler değişmeli
Sözleşmeli yöneticilik kalkmalı bakanlıktaki bütün yöneticiler değişmeli @Çin Adam - 2 hafta Önce

Sözleşmeli yöneticilik kalkmalı çok acil ve tamamen değişmeli yöneticiler

risaleler hakkında
risaleler hakkında - 2 hafta Önce

risale-i bur hiç bir cemaatın tapulu kitabı değildir. zaten diyanet işleri tarafından da basılmış olup ilmi bir eserdir. isteyen herkes okuyabilir. bu kitabın ismini kullanmak doğru değil.siyasete alet edilecek hiçbir yönü de yok. okuyan herkes bilir.

risaleden bir örnek
risaleden bir örnek @risaleler hakkında - 2 hafta Önce

''Risale-i Nur dünya işlerine âlet olamaz, dünya işlerinde siper edilmez. Çünki, ehemmiyetli bir ibadet-i tefekküriye olduğu cihetle, dünyevî maksadlar onunla kasden istenilmez. İstenilse ihlas kırılır, o ehemmiyetli ibadet şekli değişir. Yani, çocuklar gibi döğüştükleri vakit Kur'an'ı başına siper eder. Başına gelen zarar Kur'an'a geldiği gibi; Risale-i Nur, böyle muannid hasımlara karşı siper istimal edilmemeli. Evet Risale-i Nur'a ilişenler tokatlar yerler, yüzer vukuat şahiddir. Fakat Risale-i Nur tokatlarda istimal edilmez ve niyet ve kasd ile tokatlar gelmez. Çünki sırr-ı ihlas ve sırr-ı ubudiyete münafîdir. Bizler, bize zulmedenleri, bizi himaye eden ve Risale-i Nur'da istihdam eden Rabbimize havale ediyoruz.

Evet dünyaya ait hârika neticeler bazı evrad-ı mühimme gibi, Risale-i Nur'a çokça terettüb ediyor. Fakat onlar istenilmez, belki veriliyor. İllet olamaz, bir faide olabilir. Eğer istemekle olsa illet olur, ihlası kırar, o ibadeti kısmen ibtal eder...''
Kastamonu Lahikası ( 262 )

dündar
dündar - 2 hafta Önce

Adam da nasıl bir istihbarat ağı varmış be...

UZMAN
UZMAN - 2 hafta Önce

EĞER BU YAPI GERÇEKTEN PARALEL İSE DEVLET NİYE BEKLİYOR HALA.

dündar
dündar @UZMAN - 2 hafta Önce

Üye olacak kekleri bekliyor.

Sözleşmeli yöneticilik acil kalkmalı sağlık bakanlığı ve hastanelerde idareciler tamamen değişmeli yönetici sayısı yarı yarıya azaltılmalı destek hizmetler ve teknik hizmetler müdürülükleri kalkmalı
Sözleşmeli yöneticilik acil kalkmalı sağlık bakanlığı ve hastanelerde idareciler tamamen değişmeli yönetici sayısı yarı yarıya azaltılmalı destek hizmetler ve teknik hizmetler müdürülükleri kalkmalı - 2 hafta Önce

Sağlık bakanlığı yöneticileri değişmeli sözleşmeli yöneticilik kaldırılmalı aşırı fazla yönetici var bakanlık daire başkanından geçilmiyor daire başkanlıkları kalkmalı genel müdür yardımcısı sayısı azalmalı hastanelerde 2012 öncesi sisteme geçilmeli destek hizmetleri müdür ve teknik hizmetler müdürlükleri kaldırılmalı

doktor
doktor - 2 hafta Önce

Devletin polisinin hakiminin işini gazetecelier yapıyorsa işler yaman..

Dr.Buse Gökgöz
Dr.Buse Gökgöz - 2 hafta Önce

Hakedenler var ise cezalarını sonuna kadar çeksinler.. Fakat ReisiCumhurumuzun dediği gibi 17-25 Aralık milattır !. 17 - 25 Aralık sonrası irtibatını tamamen kesen ve Devletinin , Hükümetinin , Milletinin yanında olanlara azami dikkat edilmelidir. Kurunun yanında yaşta yanmamasına özen gösterilmelidir. Devletbüyüklerimiz bile geçmişte kandırıldık demişken .. Lütfen değerlendirme yapılırken ona göre yapılsın. Kahrolsun Fetö ..

Sultan
Sultan - 2 hafta Önce

Sağlığı dönüştüren bakanın işleri bunlar


SIRADAKİ HABER