Neden sendikasızlaşmak sağlık çalışanlarına cazip gelmeye başladı

Neden sendikasızlaşmak sağlık çalışanlarına cazip gelmeye başladı

Sendikalar ve sendika yönetim kurulları sağlık çalışanlarının gündeminden düşmeyen bir konu. Sağlık çalışanları sendikalarına olan güveni yitirdi. Sosyal medyada başlatılan sendikasızlık kavramı çalışanlara cazip gelmeye başladı. Bu anlamda istifa düşüncesini çalışanlar kafalarına yerleştirmeye başladı. Peki neden sendikasızlaşmak sağlık çalışanlarına cazip gelmeye başladı.

Öncelik ile yıllardır sağlık çalışanların tek kalemde yoksulluk sınırının üzerinde maaş talebinin çözülmemesi, 3600 ek gösterge talebinin gerçekleşmemesi gibi özlük haklarının iyileştirilmemesi olsa da. Sağlık çalışanları sendika yönetimlerinin ayrıcalıklı çalışan konumunda olmasına da tepkili.

Sendika yönetim kurulu üyelerinin ve 1. Derece yakınlarının sözleşmeli yönetici olarak atanması, olmaz denen kadrolara , PDC’si dolu olan hastaneler tayinlerinin yapılmasına, mesaiye riayet etmemelerine, geçici görev ile istedikleri kurumlarda çalıştırılmasına tepkili. Çalışanlarına selam vermeyen sözleşmeli yöneticilerin sendika yönetimlerini kapıda ayakta karşılayıp, kapıya kadar uğurlamalarına, sosyal medyada hiçbir çözümü olmayan toplantı yapıldı, görüşüldü paylaşımlarına tepkili.

Sadece mevcut yönetim kurulu üyeleri ile bitmiyor maalesef, görevden ayrılmak zorunda kalanlarda daha ayrılmadan asıl görevine dönememenin mücadelesini veriyor. Nöbetsiz, hasta olmayan bir alana yerleşme derdinde.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sistem bu şekilde sendika yönetimlerine ve eski başkanlarını, yönetim kurulu üyelerini  bir yerlerde ayırma derdinde olursa sendikasızlaşma hareketi kazanır. Bir kişiyi memnun edeyim derken yüzlerce kişiyi kaybetmemek lazım.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2021, 17:51

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
kamil
kamil - 1 ay Önce

İnsanlarda yeteri kadar kültür olsaydı,sendikalara istifa ile tepki gösterirlerdi. nerdeee o zihniyet. daha çokkkk çileniz var,ağlamayın.

3600 ek gösterge noldu?
3600 ek gösterge noldu? @kamil - 3 hafta Önce

SAĞLIKSEN NERDE?

TEK KALEMDE MAAŞ 1500 TL SEYYANEN ZAM LAZIM
TEK KALEMDE MAAŞ 1500 TL SEYYANEN ZAM LAZIM @kamil - 1 ay Önce

GAYRISI YALAN

yavuz çetin
yavuz çetin - 1 ay Önce

sendika başkanlarında koltuk sevdası var üyelerini düşünmüyor koltuk ve makam daha değerli

sunay
sunay - 1 ay Önce

Memurun sırtından geçinip basamak olarak kullanıyorlar. Kimi müdür oluyor kimi başkan. Gözünü açsın memur arkadaş. Kullanıldığının farkına varsın

adil
adil - 1 ay Önce

çünkü hiç biri sendikacılık yapmıyor.

alii
alii - 1 ay Önce

bütün memurlar bütün sendikalardan istifa etmeli hiç bir işe yaramıyorlar bizi basamak olarak kullanıp kendiler milletvekili oluyor haram olsun hakkım

ALİ
ALİ - 1 ay Önce

HERKES İSTİFA ETSİN SAGLIK SENDEN ZATEN MEMUR SEN ÖGRETMENE ÇALIŞIYOR NİYE ÜYE OLUPTA EKMEGİNE YAG SÜRECEKSİN

mehmet02
mehmet02 - 1 ay Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On altı yıl oldu bir gelişme yok

hasan
hasan - 1 ay Önce

neden mi istifa ediyorlar sizce bir de istifa etmiyenler niyemi etmiyorlar çünkü ben malum partidenim sizdenim ben devlet memuru olsamda ben sizin partinin adamıyım demek için sendika yeni yy siyasi partisi demek memur siyasi partiye üye olamıyor naapsın sendikaya üye oluyor:)


SIRADAKİ HABER