MİLYONLAR EK GÖSTERGE MÜJDESİ BEKLİYOR

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile 3600 ek gösterge sözünün tüm çalışanları kapsayacak şekilde yerine getirilmesini istedi.

MİLYONLAR EK GÖSTERGE MÜJDESİ BEKLİYOR

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, 3600 ek gösterge düzenlemesinin sadece belli meslek gruplarının değil, bütün kamu çalışanlarının en önemli meselesi olduğunu belirterek şunları söyledi;

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılında imamlar, öğretmenler, polisler ve hemşirelerin ek göstergelerinin 3600’e yükseltileceği sözünü vermişti. O dönem biz, ek gösterge konusuna parmak basılmasının son derece yerinde olduğunu ancak ek göstergenin yalnızca belli meslek gruplarının değil tüm kamu görevlilerinin en önemli meselelerinden birisi olduğunu vurgulamıştık.

Belli mesleklerin ek gösterge rakamlarının yükseltilip diğer çalışanların görmezden gelinmesinin hem hiyerarşik yapıda hem de emekli maaşlarında var olan adaletsizlikleri artıracağını bu nedenle ek gösterge konusunun bütüncül bir şekilde ele alınarak tüm memurları kapsayacak şekilde çözüme kavuşturulmasını istemiştik."

KAHVECİ: TEKLİFİMİZ TBMM PLAN VE BÜTÇE KOMIİSYONU'NDA BEKLİYOR

Taleplerimizle ilgili kanun teklifinin TBMM'ye sunulduğunu hatırlatan Kahveci, " tüm kamu çalışanları bu zor günlerde yüzlerini güldürecek bir haber bekliyor" diyerek şu açıklamada bulundu;

"Bu taleplerimizi lafta bırakmamış, elimizi taşın altına koyarak kısa süre içerisinde imam, öğretmen, polis ve hemşireler yanında bütün kamu görevlilerini içeren bir ek gösterge kanun teklifi hazırlamıştık. MHP Konya Milletvekili Sayın Mustafa Kalaycı, hazırladığımız bu tekliften yola çıkarak bizim hassasiyetlerimizi de içeren bir kanun teklifini TBMM’ye sundu. Bu teklif halen TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bekliyor.

Bugün bütün dünya bir salgın belası ile mücadele ediyor. Ülkemiz, salgına karşı diğer ülkelere oranla son derece başarılı bir mücadele yürütüyor. Dünyanın hemen her ülkesinde sağlık hizmetleri başta olmak üzere kamu hizmetleri akamete uğrarken ülkemizde kamu hizmetleri sorunsuz olarak sunuluyor.

Bu başarıda canımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımız baş rolü oynarken, güvenlik görevlileri, zabıtalar, posta dağıtıcıları, öğretmenler, enerji, ulaşım, haberleşme, tarım, 112 Acil Çağrı Merkezi, büro hizmetleri, gümrük çalışanları, din görevlileri velhasıl tüm kamu çalışanları sürekli alanlarda, işlerinin başında, milletimizin hizmetindeydiler.

Bu süreçte herkes çok çalıştı, çok mücadele etti, çok yoruldu ve çok yıprandı. Sağlık çalışanlarımız, bütün kamu görevlileriyle birlikte son derece düşük ücretlerle geçim sıkıntısı yaşıyor. Hayat pahalılığı nedeniyle alım gücü her geçen gün düşüyor. Bir taraftan salgınla bir taraftan ekonomik açmazlarla mücadele ediyorlar.

Memurlarımız emekli olduklarında ise adeta sefalet ücretine mahkûm oluyor, asgari ücretin biraz üzerinde emekli maaşı alıyor. Başta hemşirelerimiz, polislerimiz, imamlarımız ve öğretmenlerimiz olmak üzere tüm kamu çalışanları bu zor günlerde yüzlerini güldürecek bir haber bekliyor."

KAHVECİ: KAMU ÇALIŞANLARININ EMEKLERİNE BİR TEŞEKKÜR NİTELİĞİ TAŞIYAN EK GÖSTERGE DÜZENLEMESİ DAHA FAZLA GECİKTİRİLMEMELİDİR

Ek gösterge konusunda ayrıca bir çalışma yapılmasına gerek olmadığını vurgulayan Genel Başkanımız,

"Nitekim Cumhurbaşkanı, mayıs ayında yaptığı bir açıklamada “Ek gösterge konusunda verilen söz ne ise tutulur” dedi, bizleri umutlandırdı. Canlarını ortaya koyarak hizmet üreten kamu çalışanlarının emeklerinin maddî bir karşılığı yoktur. Emeklerine paha biçilemez.

Milyonlarca kamu çalışanı verilen bu sözün hayata geçmesini ve sorunlarına çare bulunmasını bekliyor. Ek gösterge konusunda ayrıca bir çalışma yapmaya gerek yok, çare 2 yıldır TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda bekleyen tekliftedir.

Ek gösterge sözünün talebimiz doğrultusunda hayata geçirilmesi, canları pahasına görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere tüm memurlarımızın emeklerine bir teşekkür niteliği de taşıyacaktır. Milyonlar, bir müjde beklemektedir. Bu müjde daha fazla geciktirilmemelidir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2020, 13:24

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emektar Hemşire
Emektar Hemşire - 1 hafta Önce

Bütçe elvermiyor(?) Ama nedense Ajda Pekkan , Sibel Can........ konseri ödemelerine bütçe el veriyor

Hayret ki ne hayret
Hayret ki ne hayret - 1 hafta Önce

Sizden de memurlar için bir hak talebi gelsin.

ab
ab - 1 hafta Önce

bence seçimlere yakın bir anket yaptırılıp, işlerin kötüye gittiğini, iktidarın elden gittiğini tespit ederlerse,o zaman 3600 ek göstergeyi vermek onlar için en mantıklı yol olur. yoksa mümkün değil vermezler,hele ki şu ekonomik ortamda.

Vurdozer
Vurdozer @ab - 6 gün Önce

Hakkınız zaten ödenmiyor mu ? Pardon hangi hak ? Millet doğru algılamış hizmetleri beğenmiş ve hakkını verdiğine inanmış ki seçiyor. Yok ekonomi batıyor yok Türkiye bitti diye diye bi bitiremediniz cennet vatanımızı korkmayın bu ekonomi 1000 yıldır aynı biterse de sizde altında kalırsınız.

Voldozer
Voldozer @ab - 7 gün Önce

TR @ ab bir kere sen daha durumu kavrayamamışsın. Biz para beklemiyoruz, hakkımız olanı talep ediyoruz. Pardon yaa hak aramak, hakkı dile getirmek ne zamandan beri nankörlük oldu?! Hayatı kendimizden ibaret saymıyoruz, bu hayatın içinde sağlıkçılar da var diyoruz. Memnunmuş, 20 yıldır oy veriyormuş, ölene kadar versin bizi enterese etmiyor.Önce doğru algımak lazım.

TR
TR @ab - 1 hafta Önce

Iktidar size para vermedi diye elden gitmez. Hayatı kendinizden ibaret sanmaktan vazgeçin. Ötekileştirdiğiniz koyun diye aşağıladığınız insanlar sizler gibi nankör değil ki 20 yıldır kesintisiz seçiyor ve seçmeye de devam edecek

Meslek gruplarım karıştı
Meslek gruplarım karıştı - 1 hafta Önce

Ya tüm çalışanlara çıkmalı ya da hiç çıkmamalı. Ama ama belli meslek gruplarına çıkacağı bell. Şayet böyle olursa hiç de adil olmayacaktır.

ünvan
ünvan - 7 gün Önce

bir defaya mahsus sınazsız ünvan eğişikiğinde bir gelişme var mı? biran önce verilsin ünvanlar

Salim
Salim - 1 hafta Önce

Valla iş adamlarına teşviğe gelince para var saçma sapan dizilere para var reklamlara para var foto çekimi ihalesine para var her şeye para var lakin işçiye memura para yok orta okul mezunu bir hemşire saglik teknikeri vss den daha yüksek maaş alıyor millet anasının babasının altını temizlemekte istenirken biz bu işi görev olarak yapıyoruz her şey doktora çalışıyor ayıp günah yazık yetti herkes koltuk unvan verilmiyor bizler bir yere gelecek torpili yok

Selim
Selim @Salim - 6 gün Önce

İşadamı senin gibi yüzlercesine iş-ekmek kapısı açıyor. Para yok dediğin chp belediyeleri gibi maaş mı alamadın her ay düzenli alıyorsun. Yetmiyorsa niye seçtin mesleği doktor olsaydın paraya para demeseydin.


SIRADAKİ HABER