Memur-Sen, sendikalı ile sendikasız arasındaki makası açacak teklifler sunacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Bundan sonra sendikalı ile sendikasızın arasındaki makası açacak şekilde teklifler getireceğiz. İşçi sendikacılığında bu sistemi hissettireceğiz." dedi.

Memur-Sen, sendikalı ile sendikasız arasındaki makası açacak teklifler sunacak

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Gümüşhane'ye gelen Yalçın, Vali Kamuran Taşbilek ile Belediye Başkanı Ercan Çimen'i makamlarında ziyaret etti.

Daha sonra Sema Doğan Yaşam Alanı'nda düzenlenen İl Divan Toplantısına katılan Yalçın, sendika olarak ilk andan toplu sözleşme hakkı aldıkları döneme kadar çok ciddi emek ve gayret verdiklerini söyledi.

Yalçın, son toplu sözleşme ile önemli kazanımların elde edildiğine işaret ederek, "Bundan önceki süreçte toplu görüşmede yetkisiz ve etkisiz memur sendikalarının yaptırımı olmaması nedeniyle masaya boş gidilip boş gelindiği zeminlerden toplu sözleşme hakkını almamız ile beraber masanın bir anlamı oldu. Bununla beraber oluşturduğumuz yelpaze ile her geçen gün büyüdü ve şuan 350 kazanımın altında Memur-Sen olarak imzamız var." diye konuştu.

Memur-Sen ile memur sendikacılığının büyük bir seviye kazandığına işaret eden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Önümüzde almamız gereken çok fazla mesafe var. Bizim memur sendikacılığı olarak yaptığımız işin değerinin olmadığına ilişkin tartışmaları destekleyen ve kuvvetlendiren şey, aldığımız kazanımın, yetkili sendikanın üyesinin yanında diğer sendika üyelerine de sendika üyesi olamayana da herkese dağıtılan ama alın terinin, emek hakkının asla gözetilmediği bir değersiz zeminimizin olmasıydı. Yetkili ile yetkisizi, sendikalı ile sendikasızı bir tutan, yapanın da yatanın da beraber değerlendirildiği adaletsiz bir zemin var. Biz bütün toplantıda şunu söyledik, sendikalı ile sendikasız arasında makas olmalı. Bu toplu sözleşmede şükürler olsun ki bu makası önemli bir oranda koyduk. Artık sendikalı ile sendikasız arasında 400 lira gibi bir fark var. Sendikalı 2022 yılı içerisinde 1600 lira fazla alacak. 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren sendika üyesi olanlar bu farkı alacak."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Yalçın, sendika olarak temel isteklerinin, artırımlı ödeme kısmının sadece yetkili sendika üyelerinin almasını sağlamak olduğunu kaydederek, şunları söyledi:

"Para sendikanın kasanına değil, yetkili sendikalının cebine gitsin istiyoruz. Biz yıllarca bu mücadeleyi verdik ve vermeye de devam edeceğiz. Fakat masada yüzde 1 barajı getirildi. İşçilerde yüzde 1 örgütlenme oranını geçemeyenler toplu sözleşme yapamıyor. Önce sendika olduğunu ispat etmen gerekiyor. Yeni toplu sözleşmede memur sendikacılığına da bu kuralı getirerek bir düzenleme getirttik. Ocaktan itibaren başlayacak bu kural ile 15 Ocak'taki maaşlarda yüzde 1 barajını geçemeyenlerde 135 lira aşağıya inmiş olacak."

Sendikalıların oluşturduğu güç ile masada yer aldıklarını dile getiren Yalçın, "Toplu sözleşme ikramiyesi olarak 350 lira alınması için anlaşmıştık. Ama biz bu teklifi değiştiriyoruz. Biz sadece sendikalılara istiyoruz. 100 lira üzerine koyarak bu maddeyi geçelim istiyoruz. Bu madde ile sendikalı kişiye 265 lira ilave etmiş olduk. Sendikalının maaşına 2 puan ilave gelerek 28'den 30 puana çıkartıyoruz. Bu yüzden örgütümüzü her geçen gün büyüteceğiz. Bundan sonra sendikalı ile sendikasızın arasındaki makası açacak şekilde teklifler getireceğiz. İşçi sendikacılığında bu sistemi hissettireceğiz." değerlendirmesinde bulundu.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
İSPİRLİ
İSPİRLİ - 6 gün Önce

SARI SENDİKALI İLE SARI SENDİKALI OLMAYAN ARASINDAKİ MAKASI AÇACAK TEKLİFLER DESENİZE BUNA DAHA DOĞRU OLUR...

tesbit güzel
tesbit güzel @İSPİRLİ - 3 gün Önce

aynende öle olmuş...
sistem hep sizden yana,kazan kazan...

kamil
kamil - 1 hafta Önce

başkanı alkışlayın beyler:)))))))))

TUZU KOKUTTUNUZ ALİ YALÇIN TUZU BU KADAR ÇARPIK VE ADALETSİZLİĞİN SEBEBİ SİZSİNİZ.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATMAYA DEVAM EDİN SİZİNDE SALTANATINIZ BİTECEK İNŞALLAH OGÜNLER UZAK DEĞİL ALLAHIN İZNİYLE.
TUZU KOKUTTUNUZ ALİ YALÇIN TUZU BU KADAR ÇARPIK VE ADALETSİZLİĞİN SEBEBİ SİZSİNİZ.SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATMAYA DEVAM EDİN SİZİNDE SALTANATINIZ BİTECEK İNŞALLAH OGÜNLER UZAK DEĞİL ALLAHIN İZNİYLE. - 1 hafta Önce

2351VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADI.YANDAŞLARINIZI SİZİN SENDİKANIZ BELEŞ MÜDÜR ATATIP MİLLETE MOBİNG UYGULATIYOR.YILLARDIR BÖYLE DEĞİLMİ.NE LAHANA NE PEHRİZ BAŞKAN. - BU ÜLKEDE TUZ KOKMUŞTUR SEBEBİ ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE AYRIMCILIK YAPIP İMTİYAZLA MÜBAŞİRLERİ SINAV ATLATTI.BİZEDE HAK HUKUK ADALET LAZIM.BİZDE SAĞLIKTA SINAV KAZANIP VHKİ OLAMADIK 8 YILDIR MAĞDURUZ.HAK HUKUK ADALET. - ADALET TİMSALİSİNİZ KAMUDA TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ BUNU SİZE YAZDIK SİZDEN İNDALLAHTA DAVACIYIZ ADALET TİMSALİSİNİZ KAMUDA TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ BUNU SİZE YAZDIK SİZDEN İNDALLAHTA DAVACIYIZ - 2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ

İNSANLAR UTANMAYI SIKILMAYI UNUMUŞ YAZIK ÇOK YAZIK 2351 VHKİ HİÇ BİR GÜN YOKKİ SİZE HAYIR DUA OKUMADIĞI.BU CUMA AKŞAMIDA SİZİ ALLAHA HAVALE ETTİK ALİ YALÇIN.YANDAİLARINIZ SÖZLEŞME KILIFIYLA BALLI MAAŞ ALMAYA DEVAM ALLAH BÜYÜK.
İNSANLAR UTANMAYI SIKILMAYI UNUMUŞ YAZIK ÇOK YAZIK 2351 VHKİ HİÇ BİR GÜN YOKKİ SİZE HAYIR DUA OKUMADIĞI.BU CUMA AKŞAMIDA SİZİ ALLAHA HAVALE ETTİK ALİ YALÇIN.YANDAİLARINIZ SÖZLEŞME KILIFIYLA BALLI MAAŞ ALMAYA DEVAM ALLAH BÜYÜK. - 1 hafta Önce

SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZA SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN 8 YILDIR MADDİ MANEVİ KAYBINI ANLATTINIZMI.YHS MAĞDURİYETİNİ NERDE SİZİN TUZUNUZ KUR SAYIN CUMHUR BAŞKANIMIZA SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİNİN 8 YILDIR MADDİ MANEVİ KAYBINI ANLATTINIZMI.YHS MAĞDURİYETİNİ NERDE SİZİN TUZUNUZ KURU ÖLÜMDE VAR ALLAH HAKLIYI HAKSIZI AYIRACAK AZ KALDI RABBİM İYİSİNİ BİLİR ALEMLERİN RABBİNE HAVALESİNİZ. - 2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.BU ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE AYRIMCILIK YAPARDA SADECE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATIRSA SÖZÜN BİTTİĞİ YERDEYİZ ZATEN.SİZ REİSE YAPTIĞINIZ HAKSIZLIKLARI ANLATIN SENDİKA AĞALARI.BİZ SİZİN YÜZÜNÜZDEN MAĞDURUZ.ÇÜNKÜ BİZLERİ GÖRMEZDEN GELDİNİZ.

SIRADAKİ HABER