Memur-Sen Genel Başkanı: Gelen enflasyon ne ise aylık yansıtılsın!

Ali Yalçın: Enflasyon yüksek olduğu zaman iki zam arasındaki süreçte alım gücü düşüyor. Onun için bu tip durumlarda istikrarı yakalayana kadarki süreçte mutlaka aylık eşel mobil sistemi devreye girsin istiyoruz. Gelen enflasyon ne ise aylık yansıtılsın, yükselmezse bile en azından alım gücümüzü koruyalım

Memur-Sen Genel Başkanı: Gelen enflasyon ne ise aylık yansıtılsın!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Enflasyon yüksek olduğu zaman iki zam arasındaki süreçte alım gücü düşüyor. Onun için bu tip durumlarda istikrarı yakalayana kadarki süreçte mutlaka aylık eşel mobil sistemi devreye girsin istiyoruz. Gelen enflasyon ne ise aylık yansıtılsın, yükselmezse bile en azından alım gücümüzü koruyalım." dedi.

Yalçın, Elazığ Belediyesi Ahmet Tevfik Ozan Fuar ve Kongre Merkezi'nde Memur-Sen Elazığ İl Temsilciliğince düzenlenen İl Divan Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, bayram vesilesiyle İdlib'de bulunduklarını, burada Mehmet Akif İnan Vakfı aracılığıyla yapılan 400 briket ev, okul ve caminin açılışını gerçekleştirdiklerini belirtti.

Bu çalışmayla yaklaşık 2 bin 500 kişinin çadırda yaşamaktan kurtarıldığını ifade eden Yalçın, sözlerini şöyle sürdürdü:

ADVERTISING

"Türkiye'de göçmen karşıtlığı, sığınmacı karşıtlığı konusunda çok büyük bir gayret var. Bu konuyu kaşıyarak Türkiye'de bir manipülasyon oluşturma, Türkiye'yi bir iç gerginliğin içerisine çekme anlamında özel uğraş var. Çanakkale'de en fazla Bursalı daha sonrada Halepli şehit var. Onların ne işi vardı o zaman orada? Suriye'de 2011'den beri devam eden savaş nedeniyle insanlar evinden, yurdundan oldu. Dünyanın sağır ve dilsiz kesildiği insanlara Türkiye kucak açtı. Türkiye'nin ortaya koyduğu bu insanı yaklaşım üzerinden muhalefet geliştirmeye çalışanların bu tavırlarını kabul etmek mümkün değil. Onların burada geçici olarak barındığı, güvenli bölge sağlandığında ülkelerine kavuşabilecekleri bir zemini kurguladığı ortadayken bu konuda Türkiye'de bir göçmen karşıtlığı üzerinden mühendislik yapılmak istiyor."

- "Eşel mobil sistemi devreye girsin istiyoruz"


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Yalçın, eşel mobil sistemine değinerek, bu konuyu toplu sözleşmelerde birçok kez masaya getirdiklerini aktardı.

Enflasyonist ortamlarda altışar aylık zam almanın ve enflasyon farkıyla bunun teminat altına alınmasının önemli olduğunu ancak yeterli bulmadıklarını ifade eden Yalçın, şunları kaydetti:

"Enflasyon yüksek olduğu zaman iki zam arasındaki süreçte alım gücü düşüyor. Onun için bu tip durumlarda istikrarı yakalayana kadarki süreçte mutlaka aylık eşel mobil sistemi devreye girsin istiyoruz. Gelen enflasyon ne ise aylık yansıtılsın, yükselmezse bile en azından alım gücümüzü koruyalım. Eşel mobil sistemini enflasyonist ortamlarda istiyoruz. 'Enflasyonist ortam geçtikten sonra devre dışı bırakabiliyoruz.' diyebilirler ona da varız. Ama bu enflasyonist ortamda bu durumumuzu korumak durumundalar."

- "3600 ek gösterge düzenlemesi yapılırken emekli ikramiyesi ve emekli maaşı arttırılabilir"

Yalçın, 3600 ek gösterge düzenlemesine ilişkin gelişmelere değinerek, 3600 ek gösterge konusunda sadece belli meslek guruplarında yapılacak düzenlemenin bir memnuniyet içermeyeceğini söyledi.

Ek gösterge düzenlemesinin herkesin hukukunu gözeten bir düzenleme olması gerektiğine işaret eden Yalçın, şöyle konuştu:

"3600 rakımına herkesin çıkması teknik olarak ek gösterge içerisinde mümkün olmayabilir ama herkesin 3600 ek gösterge düzenlemesi yapılırken emekli ikramiyesi ve emekli maaşı arttırılabilir, bu mümkün. Bu nasıl mümkün? Tazminat yansıtma oranları var. Tazminat yansıtma oralarından yukarı doğru 20'şer puan kaldırdığınız zaman direkt emekli ikramiyesi ve emekli maaşına yansıyor. Onun için 3600 ek göstergeyi yukarıdan aşağı doğru bir omurga sistemi gibi düzenlerseniz ki buna göre yapıldı, görev, sorumluluk ve pozisyon boyutuyla ek göstergesi anlamlandırılmış ve takvimlendirilmiş durumda. 3600'ün altında kalanların tazminat oranlarını biraz yukarı doğru çektiğiniz zaman o da amacına ulaşmış olur. Çünkü buradaki esas amaç şu, çalışırken birkatkısı olacağından değil, emekli olduğunda emekli maaşı ve ikramiyesi artsın beklentisinden kaynaklı ek gösterge isteniyor. Bu konudaki önerilerimizi sunduk."

Sözleşmeliler konusuna da değinen Yalçın, gelinen süreçte 500 bin sözleşmeli sayısına ulaşıldığını, bunların haklarının iyileştirilmesi için de çalışmaları aralıksız sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
YAHU BUNLAR ALTTAN ALTTAN İŞLERİNİ YÜRÜTÜYOR NE GREVİ NE MİTİNGİ ASLA YAPAMAZLAR ASLA ÇÜNKÜ VEFA BORÇLERI VAR.2351 VHKİ YE SINAV KAZANDIĞI HALDE VHKİ KADROSU YOK YANDAŞLARA BELEŞ MÜDÜRLÜK YAPA BİLİRMİ EYLEM.
YAHU BUNLAR ALTTAN ALTTAN İŞLERİNİ YÜRÜTÜYOR NE GREVİ NE MİTİNGİ ASLA YAPAMAZLAR ASLA ÇÜNKÜ VEFA BORÇLERI VAR.2351 VHKİ YE SINAV KAZANDIĞI HALDE VHKİ KADROSU YOK YANDAŞLARA BELEŞ MÜDÜRLÜK YAPA BİLİRMİ EYLEM. - 3 hafta Önce

ZALİM FUKARA DÜŞMANI ALİ YALÇIN.TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS ALLAH SENİN TAHTINI TACINI BAŞINA YIKSIN İNŞALLAH.ÇOK KAZAN AZ YE EKMEK ATLI OLSUN SEN YAYA.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 9 YILDIR MAĞDUR EDİLEN 2351 VHKİDEN BİRİ.ALLAH SENİN BELANI PEŞİN VERSİN İNŞALLAH.HAKSIZ FUKARA DÜŞMANI.YANDAŞA BELEŞ MÜDÜRLÜK VAR BİZE SINAVLA VHKİ YOK RABBİME HAVALESİN.

OCAĞIN BATSIN ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ 9 YILDIR MAĞDURUZ.
OCAĞIN BATSIN ALİ YALÇIN SEMİH DURMUŞ 9 YILDIR MAĞDURUZ. - 3 hafta Önce

SAĞLIKTA SINAV KAZAN VHKİ ATANMA YANDAŞLARINIZ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR YAPIN.OCAĞNIZ BATSIN KAPINIZA KARA KİLİT ASILSIN.DAMINIZA BAYKUŞLAR TÜNESİN.9 YILDIR CANIMIZI YAKTINIZ ALLAH CANINIZI YAKSIN BİR ÖMÜR SİZE LANET OKUYACAĞIZ.2351 VHKİDEN BİRİ.

HEP NAVAL OKUYORLAR BİR YÖNETİCİSİDE MOBİNGDEN BAHSETMİŞ SİZ İNSANLARA MOBİNGİN AĞA BABASINI YAPIYORSUNUZ ZALİMLER.HAKKIN KADI OLDUĞU GÜNDE GELECEK SİZ NASIL CAN VERECEKSİNİZ.
HEP NAVAL OKUYORLAR BİR YÖNETİCİSİDE MOBİNGDEN BAHSETMİŞ SİZ İNSANLARA MOBİNGİN AĞA BABASINI YAPIYORSUNUZ ZALİMLER.HAKKIN KADI OLDUĞU GÜNDE GELECEK SİZ NASIL CAN VERECEKSİNİZ. - 3 hafta Önce

YAHU MOBİNGİN AĞABABASINI SİZ VE SİZİN YANDAŞ ÜYELERİNİZ DİĞER ÇALIŞANLARA YAPIYOR.ALLAHTAN KORKUN HER YERİ ELİNİZE ALMIŞSINIZ.PARTİNİZE SIĞINANLAR SENDİKANIZA SIĞINANLAR DİĞER ÇALIŞANLARA ZULM EDİYOR.ÇALIŞMA ALANLARINDA İNSANLARIN SIRTINDAN GEÇİNEN SİZİN ÜYELERİNİZ,TEMSİLCİLERİNİZ VE PARTİLİLERİNİZ.HER TARAFA AHTAPOT GİBİ SARILMIŞSINIZ,GÖMÜLMÜŞ YİYORSUNUZ.NERDE PASTA VARSA SİZ ORDASINIZ KOMİSYONLARA TÜM SİZİN ÜYELERİNİZ VE TEMSİLCİLERİNİZ YAZILIP EK PARA ALMAYI BİLİYOR AMA ÇALIŞMAYA GELİNCE ÇALIŞMIYOR KENDİ İŞİNİ YIKTIĞI ÇALIŞMA ARKADAŞLARINA MOBİNG UYGULUYOR.BUNLAR GÜCÜNÜ SİZDEN ALIYOR BİZDE GÜCÜMÜZÜ ALLAHTAN ALIYORUZ TOPUNUZ ALLAHA HAVALESİNİZ.

Halo dayı
Halo dayı - 3 hafta Önce

Hani grev hani miting hani protesto Ali Başkan yemezler artık bunları

YAHU ONUNTUZU KURU ENFLASYON ONA TESİR ETMEZKİ EKMEK ELDEN SU GÖLDEN ONUN BİRŞEYDEN ETKİLENDİĞİ YOKKİ AÇIN HALİNDEN ANLASIN.
YAHU ONUNTUZU KURU ENFLASYON ONA TESİR ETMEZKİ EKMEK ELDEN SU GÖLDEN ONUN BİRŞEYDEN ETKİLENDİĞİ YOKKİ AÇIN HALİNDEN ANLASIN. @Halo dayı - 3 hafta Önce

BURADAN SESLENİYORUM GARİP GURABA FAKİR FUKARA DÜŞMANI ALİ YALÇIN,SEMİH DURMUŞ.SÖZLEŞMEYLE YANDAŞLARINIZI ARTIK MÜDÜR YAPIP İNSANLARIN BAŞINA BELA ETMEKTEN VAZ GEÇİN.BUÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN SİMSARI OTOBÜS TERMİNALİNDEN,GÜVENLİKÇİYİ,MÜMESSİLİ DIŞARDAN GETİRİP KURUM KÜLTÜRÜNÜ VE İNSANLARI DAHA FAZLA ZAYİ ETMEYİN.ALLAH SİZİN ALTINIZI ÜSTÜNÜZE ÇEVİRSİN FUKARA DÜŞMANI ZALİMLER.

SIRADAKİ HABER