Memur-Sen'den 1 Mayıs bildirisi

Memur-Sen'den 1 Mayıs bildirisi

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) 1 Mayıs bildirisi yayımladı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Emeğin sermayeden güçlü olduğu kaydedilen bildiride, kamu görevlileri ve işçilerinin refahını esas alan, sömürüye karşı kamu görevlilerinin ve çalışanların haklarını koruyan, büyüme ve refahını çalışanlarıyla paylaşan ve onların yararını önemseyen toplumsal düzenin öncelenmesi istendi.

İstikrarlı ekonomik büyüme, çevresel duyarlılık, sosyal adalet ve hukukun üstünlüğünün uyumlu şekilde birleştirilmesi gerektiğine değinilen bildiride, gelecek nesillerin refahını da gözeterek istihdam oluşturan, yoksulluğu azaltan ve adil gelir dağılımını sağlayan sürdürülebilir kalkınmanın önemine dikkat çekildi.

Kamu personeli ve işçilerinin haklarının iyileştirilmesine ilişkin taleplere de yer verilen bildiride, şunlar kaydedildi:

"İnsana yakışır iş ve çalışma koşullarının oluşturulması amacıyla Avrupa Sosyal Şartı'na konulan çekincelerin kaldırılmasını, ILO'nun Toplu Pazarlık Sözleşmesi, Şiddet ve Tacizin Ortadan Kaldırılmasına İlişkin Sözleşme gibi henüz onaylanmayan sözleşmelerinin ülkemizce bir an önce onaylanmasını bekliyoruz. Başta kamu görevlilerimiz olmak üzere tüm çalışanlarımıza daha fazla refah, ülkemize daha fazla huzur, daha fazla demokrasi ve özgürlük, milletimize daha derin bir kardeşlik ve dünya mazlumlarına daha çok destek için sendikacılık yapmaya devam edeceğiz. Yaşasın bayramımız, yaşasın emek ve dayanışma günümüz, yaşasın örgütlü gücümüz, yaşasın 1 Mayıs."

Ceren YILDIZ


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halo dayı
Halo dayı - 4 hafta Önce

Gereksiz sen mi olacaktı ismi

YAHU ŞU PERSONEL SAĞLIK NET KİME HİZMET EDİYOR ACABA BİLEN VARMI?HAKLI OLUP HAKSIZLIĞA DÜŞENEMİ YOKSA HAKSIZLIK YAPAN ZULMKARLARAMI BENCE İKİNCİSİNE.
YAHU ŞU PERSONEL SAĞLIK NET KİME HİZMET EDİYOR ACABA BİLEN VARMI?HAKLI OLUP HAKSIZLIĞA DÜŞENEMİ YOKSA HAKSIZLIK YAPAN ZULMKARLARAMI BENCE İKİNCİSİNE. - 4 hafta Önce

SAYIN EDİTÖR YORUMLARIMIZI SANSÜRLEMEK İNANIN SİZE BİR ŞEY KAZANDIRMAZ.GÖZÜMÜZDE OLAN DEĞERİNİZİ YOK EDER BUDA BÖYLE BİLİNE YORUMLARIMIZI SANSÜRLEMEDEN PAŞA PAŞA YAYIMLAYINKİ ALLAH RIZASI İÇİN HAKSIZLIKLARI MİLLET OKUSUN BİLSİN.ALLAH VAR HAK MİZAN VAR SİZİN ONLARDAN FARKLI OLDUĞUNUZA İNANIYOR,HAYIRLI BAYRAMLAR DİLİYORUZ.YORUMUM NEREDEYSE YAYIMLANSIN.

SIRADAKİ HABER