Mahkeme Memura 2 Ceza Birden Verilemez

Mahkeme Memura 2 Ceza Birden Verilemez

Türk Sağlık Sen Sivas Şubesinden yapılan açıklamada Şarkışla Devlet Hastanesinde çalışan bir üyelerine kınama cezasıyla beraber yer değişikliği yapıldığını ve başka ilçeye tayin edildiğin den bahsedildi.

Konunun sendika aracılığı ile mahkemeye verildiğini belirtildi. 

Davayı görüşen Sivas İdare Mahkemesi verdiği kararda disiplin cezasına ek ikinci bir cezalandırma mahiyeti oluşturabilecek şekilde tesis edilen il içi görev yeri değişikliği işleminin hukuka uygun olmadığına hükmetti.

Mahkeme söz konusu işlemin iptaline karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2019, 10:57

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
İBRAHİM ÇİÇEK
İBRAHİM ÇİÇEK - 5 ay Önce

Demek ki verilen ceza torpille müdür koltuğuna oturan liyakatsiz kişiyi tatmin etmemiş. İstersen Şarkışla devlet hastanesinin önüne bir darağacı kınama cezası verdiğiniz arkadaşı asın. Hem sizin mobinginize maruz kalsın ceza vermek için en küçük şeyi büyütün pireyi deve yapın (mühür elinizde olduğu halde sadece kınama cezası aldığına göre suçsuz biri belli ki) kınama cezası verin. Kindar müdürü verilen ceza kesmesin birde sürgün edin. Bu da yetmezse darağacı kurup asın.
Ey Sivas İl Sağlık Müdürü sen ne işe yararsın. Müdürünün zulmü arş-ı alaya ulaşmış. Sen mu zulümden mesul değil misin.

SELİMCAN
SELİMCAN - 5 ay Önce

İKİ CEZANIN VERİLEMEYECEĞİNE DAİR ÇOK SAYIDA MAHKEME KARARI VAR. DOLAYISIYLE VERİLEN KARAR,YERİNDE BİR KARARDIR. SAYGILARIMLA.

Ankara
Ankara - 5 ay Önce

Ankara Meslek Hastanesinde de arkadaşlarda böyle ceza verdiler. hatta frenleri patlamışcasına tam gaz, tek soruşturma sonucunda uyarma-Kınama-Aylıktan Kesme ve görev yeri değişikliği. Sizce bu idare mevzuata ne kadar hakim.

SIRADAKİ HABER