Kurumlar kuruluşlar ne için tahsis edilmiştir

Kurumlar kuruluşlar ne için tahsis edilmiştir

Kurumlar ve kuruluşlar çalışanların dertlerine çare olamayacak ise, neden ihdas edilmişlerdir ki! En küçük bürokrattan en büyüğüne kadar arada bir birliktelik yoksa, kopukluklar söz konusu ise o yapıdan bir şeyler beklemek beyhudedır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Saha koordinatörlüğü sahanın sorun ve beklentilerini dile getirirken bürokrasiye taşıyıp düzelme olmuyorsa, kuruluşlar kurumlarla bir araya gelip sorun ve beklentiler istişare edip bir arpa boyu yol alınamıyorsa, beklentiler konuşmaktan öteye geçmeyecek, sorunlar devasa dağ gibi önümüzde durmaya devam edecek demektir.

Hz Ömer "fıratın kenarında bir kuzuyu kurt yerse, adli ilahide Ömer'den hesabı sorulur" sözü yanlış anlaşıldı, sağlık çalışanları koyun yerine konuldu.

Pandemide acil olmayan tedavilere kısıtlama gelmişti, lakin sağlık çalışanları kısıtlamaya rağmen covit ile mücadelenin yanında, tedavilerde hastaları acil değilsin deyip geri çevirmediler, daha fazla risk alarak gecelerini gündüzlerine kattılar, fedakârlığın karşılığı olmaz diyenlere ses çıkarmadılar, sağlık çalışanları sessiz kalsa da, bizler onların temsilcileri olarak haksızlıkları dillendirmeye devam edeceğiz.

Yazdıklarımız inşaallah Cumhurbaşkanımıza ulaşır, onun Ömer gibi davranacağından hiçbir şüphemiz yoktur.

Rize Sağlık-Sen Başkanı

İsmail YILMAZ

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sami usta
Sami usta - 6 ay Önce

Sayın başkan sözlerinizin altına imza atıyorum. Lakin sağlık idarecileri derken haberin fotosunda yer alan sendika şube yöneticileri Rize'nin en güzide hastanelerinde idareci değil mi? Bırakın takiye yapmayı. Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile tavan döner sermaye oranı arttı da hangi idarecin tavandan ödedi. Tek derdiniz mevcut sendika yöneticisi olup ta hastanelerde, kamu hastaneleri genel sekreterliği ve il sağlıkta ki idareci olanların koltuklarını korumak. Vesselam

3600 EK GÖSTERGE NOLDU?
3600 EK GÖSTERGE NOLDU? @Sami usta - 6 ay Önce

1500 TL SEYYANEN ZAM NOLDU?

SAĞLIKSEN NEREDE NE İLE MEŞGUL?

mehmet02
mehmet02 - 5 ay Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır.......On beş yıl oldu.

SIRADAKİ HABER