Kimsede devletin üstünde değildir

Uludağ Tıp Fakültesi sağlık çalışanları; yönetim tarafından kendi sendikalarına uygulanan bazı uygulamalara tepki gösterdi.

Kimsede devletin üstünde değildir

Türk Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi İbrahim Bulut, Türk Sağlık-Sen Bursa 1 Nolu Şube Başkanı Sabit Karabayır, 2 Nolu Şube Başkanı Bilal Atik ve Kamu-Sen şube başkanları açıklamaya katıldı.

Basın açıklamasını Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse yaptı.

Köse açıklamasında, yaşanan baskılar nedeni ile yöneticiler ile görüşmek için geldiğini söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Başkan Yardımcısı Mustafa Köse, ”Bugün burada çalışma arkadaşlarımızın uğradığı haksızlıklar, yapılan yanlışlar, çalışanların sorunlarını çözmek bir araya geldik” dedi.

Türk Sağlık Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse’nin yaptığı açıklama şöyle:

Bugün burada çalışma arkadaşlarımızın uğradığı haksızlıklar, yapılan yanlışlar, çalışanların sorunlarını çözmek için yeni sorunlar çıkarma ile ilgili yapılan bir takım işlere tepki olarak bir araya geldik.

Zira bazı meseleler bardağı taşırmış, sabır taşını çatlatmıştır. En son olarak Acil serviste görevli 10 arkadaşımız kendilerine uygulan mobbing, başta olmak üzere rahatsız edici ve çalışma barışını bozan  uygulamalar nedeniyle  hastane  idaresine dilekçe ile başvurmuşlar ve çözüm istemişlerdir.  Şikayetleri dikkate alınarak ilgili kişinin görev yeri değiştirilmiştir. Fakat daha sonra enteresan bir olay yaşanmış ve dilekçe ile başvuran 10 arkadaşımızın da görev yeri değiştirilmiştir. Geri adım atmaları istenerek mobinggin binbir çeşidi uygulanmaya başlanmış, alaycı tavırlar ile çirkinleşen idareciler olmuştur. Çalışma arkadaşlarımız yıpratılmışlar, tükenmişlik sendromuna mahkum edilmişlerdir.

Burada merak ettiğimiz çalışanlar haklı değilse malum kişinin görev yerini niye değiştirdiniz, Haklılar ise niye görev yerlerini değiştirdiniz sorularına idarenin verecek cevabının ne olduğudur. Kendini idareci zanneden bazı zevatlar yoksa burası kamu kurumu değil, Kel Ali’nin bağıdır bizde burada istediğimizi gibi at koştururuz mu demektedirler.

Acil servise yıllarını vermiş deneyimli çalışanları oradan almakla sağlık hizmetlerine verdikleri zararı bile görmezden gelip, vatandaşında sağlığı ile oynayanlar bunun vebalini nasıl verecekler.

Ne yazık ki bir takım idareciler bunları yaparken karar verici makamlarda olanları sadece izlemeleri bir başka sorundur. Burası kamu kurumudur. Kimsede devletin üstünde değildir. Ülkede kanun vardır, mevzuat uygulanmaktadır.

Yapılanlara sessiz kalmayacağımız gibi kimsenin yanına bırakmayacağımızı tüm hukuki platformlarda çalışanların hakkını arayacağımızı, yaşanan mağduriyeti kamuda en yetkili yerlere kadar ileteceğimize herkes emin olsun.

Çalışanların bir çok önemli gündemi ve sorunu varken kendi egosunu tatmin etmek ve diğer sorunların üstünü örtmek adına ben yaptım olacak diyenler  şunu iyi bilsin bizler Türk Sağlık Sen teşkilatı olarak çalışanların mağdur edilmesine asla izin vermedik, vermeyeceğiz de. Tüm gücümüzle gerekeni yapacağımızdan herkes emin olsun.”

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 09:42

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
GERÇEK SENDİKACILIK YAPIN...!
GERÇEK SENDİKACILIK YAPIN...! - 2 ay Önce

Sayın Mustafa kÖSE;
Nasıl bir sendikacılık yada genel başkan yardımcılığı yaptığını çok iyi gördüm, Başka bir ilde mevcut sorunu iletmemize rağmen hiçbir sorumluluk göstermezken hayırdır tamda çalışanların haklarının siyasi ikballere feda edildiği bu dönemde bursaya damlamışsınız,bizzat kendiniz basın açıklması yapmışsınız...
Onurlu bir geçmişşi olan bu sendikal mücadeleyi ne hale getirdiniz...
Yazık gerçekten sahada çalışan koşturan uyelere, temslcilere tüm emekçilere...
Bu mesajı yayınladığnız içinde teşekkür ederim.

OLAĞANÜSTÜ KONGRELERDE YAPTIKLARINIZ YETER
OLAĞANÜSTÜ KONGRELERDE YAPTIKLARINIZ YETER @GERÇEK SENDİKACILIK YAPIN...! - 1 hafta Önce

GERÇEK ANLAMDA EKSİKLERİ OLSADA,SENDİKAL MÜCADELENİN ÖRENĞİ OLACAK İLLERDE SIRF SİZE AMASIZ FAKATSIZ İTAAT ETMEDİĞİ İÇİN DEĞİŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZ YÖNETİMLERİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ...

ALİ
ALİ - 2 ay Önce

boş boş konulşacagınıza desteklediginiz parti hükümet ortagı neden partiden hakkınızı istemiyorsunuz

AYNEN DE ÖYLE
AYNEN DE ÖYLE @ALİ - 2 ay Önce

10 NUMJARA TESBİT...
HELE ELİNDE MİKRFOONLA AÇIKLAMA YAPAN SAYIN GEN.BŞK.YRD HAYIRDIR SENDİKACILIK YAPASINMI TUTTU... SİYASETE TAMMEN TESLİM OLMUŞ ORDAN GELECEK EMİRLE SENİKACILIK YAPARSANIZ,ARA SIRA GÖZ BOYAMAK İÇİNDE GİDER BİZZAT BASIN AÇIKLAMASI YAPMAK ZORUNDA KALIRSINIZ,SANKİ HAK ARIYORMUŞ GİBİ. BU ARKADAŞLAR GERÇEK ÇOK ÖNEMLİ SORUNLARI İLETTİĞİMİZ HALDE BAŞKA İLDEN İLGİLENMEDİLER...

TÜRK SAĞLIK SEN DE NEYMİŞ
TÜRK SAĞLIK SEN DE NEYMİŞ - 2 ay Önce

ÇALIŞANLARIN HAKKINI SAĞLIKSEN KORUR

HADİBE ORDAN SAĞLIK SENMİŞ.MAHMUT KAÇAR 2351 VHKİNİN HAKKINI ALMADI SATTI MİLLET VEKİLİ OLDU KAÇTI DİYETİNİ BİZ 2351 VHKİYE ÖDETTİ ALLAH KAHRETSİN HEPSİNİ
HADİBE ORDAN SAĞLIK SENMİŞ.MAHMUT KAÇAR 2351 VHKİNİN HAKKINI ALMADI SATTI MİLLET VEKİLİ OLDU KAÇTI DİYETİNİ BİZ 2351 VHKİYE ÖDETTİ ALLAH KAHRETSİN HEPSİNİ @TÜRK SAĞLIK SEN DE NEYMİŞ - 2 ay Önce

2351 VHKİ SINAV KAZANDI ATANMADI.SÖZLEŞMEYLE SAĞLIK SEN MÜDÜR ATATIYOR YANDAŞLARINI SAĞLIK SEN HA SAĞLIK SEN ULAN BU MİLLET APTALMI GEÇMİŞTE MAHMUT KAÇAR,AHMET GÜNDOĞDU MİLLET VEKİLİ OLDU.ŞİMDİDE SEMİH DURMUŞ VE ALİ YALÇIN OLACAK ALİ YALÇIN MASADA YARDIMCI HİZMETLER SINIFINI SATTI.YALÇINI DA SEMİH DURMUŞUDA BU CUMA SABAHI ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.

SAYIN EDİTÖR ŞU ADAM NEDEN DİKKATE ALINIYOR YAHU BURA ONUN ŞOV ALANI DEĞİL LAF OLSUN TORBA DOLSUN MİSALİ ALLAH AŞKINA ŞU ADAMI BİZ DİKKATE ALMIYORUZ SİZDE ALMAYIN.
SAYIN EDİTÖR ŞU ADAM NEDEN DİKKATE ALINIYOR YAHU BURA ONUN ŞOV ALANI DEĞİL LAF OLSUN TORBA DOLSUN MİSALİ ALLAH AŞKINA ŞU ADAMI BİZ DİKKATE ALMIYORUZ SİZDE ALMAYIN. - 2 ay Önce

BURASINI KENDİ REKLAM ŞOV ALANINA ÇEVİRMİŞ SİZDE MÜSADE EDİYORSUNUZ YAZDIKLARINI OKUMUYORMUSUNUZ ALLAH AŞKINA BOŞ BOŞ KAFA ÜTÜLÜYOR.BUNLAR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATATIP BELEŞ MÜDÜR ÇALIŞANLARA BASKI VE MOBİNG UYGULATIYOR.2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADI 8 YILDIR MAĞDUR ADALETLİYSE ÇIKSIN BUNUDA DESİN.BİZ YET1KİLİ SARI SENDİKA 2351 VHKİNİN HAKKINI GASP ETTİRDİK DESİN NİYE DEMİYOR.BOŞ TENEKE ÇOK SES ÇIKARIR.

SIRADAKİ HABER