" Kamu çalışanlarının gelir vergisi oranı %15’e sabitlenmelidir"

TBMM'ye sunulan Vergi Usul Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile yıllık satış tutarı 240 bin TL'ye kadar olan esnafa gelir vergisi muafiyeti getirilmektedir .Aylık satışı ortalama 20 bin TL düzeyinde olan esnaf gelir vergisinden muaf olacak.

" Kamu çalışanlarının gelir vergisi oranı %15’e sabitlenmelidir"

Türkiye Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci,Gelirin adil dağılımı ve vergi yükünün hafifletilmesi için teklife memurları da içeren bir madde eklenmeli ve kamu çalışanlarının gelir vergisi oranı %15’e sabitlenmelidir dedi. Kahveci yaptığı açıklamada;

" TBMM'ye sunulan Vergi Usul Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile yıllık satış tutarı 240 bin TL'ye kadar olan esnafa gelir vergisi muafiyeti getirilmektedir.Aylık satışı ortalama 20 bin TL düzeyinde olan esnaf gelir vergisinden muaf olacak.

Teklif,gelir düzeyi düşük olan vatandaşlar üzerindeki vergi yükünü hafifletmek, yüksek gelirliden çok,düşük gelirliden az vergi almak hedefine ulaşılması bakımından olumludur.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ama en düşük 4 bin TL, ortalama 5 bin 200 TL dolayında maaş alan memurlarımızın da yıl içinde %27’ye varan oranlarda gelir vergisi ödediği unutulmamalıdır.

Adaletin ve hakkaniyetin tecelli etmesi bakımından kamu çalışanlarının gelir vergisi tarifesinde de bir düzenleme yapılması elzemdir. Gelir vergisi tahsilatlarının büyük çoğunluğu çalışanlardan yapılmaktadır.

Gelirin adil dağılımı ve vergi yükünün hafifletilmesi için teklife memurları da içeren bir madde eklenmeli ve kamu çalışanlarının gelir vergisi oranı %15’e sabitlenmelidir"ifadelerine yer verdi. 

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali
ali - 3 hafta Önce

hükümet ortagı destekledigin partiye söyle yaptırsın niye mikrofonlara konusuyorsun git icraatını görelim

uzman doktor
uzman doktor - 3 hafta Önce

Zaten bu esnaflar yüzünden ülke bu halde

SANANE VERGİ DİLİMİNDEN GÖMÜLMÜŞ YİYORSUN TOKUN AÇTAN BE HABERİ HANİ YHS NE OLDU SENİN PARTİNDE SÖZÜNÜ YEDİ HANİ SINIF ATLIYAMADIK.EK GÖSTERGE CÜPPELİYE,SARIKLIYA,BEYAZ ÖNLÜĞE VE SİLAHLIYA NE GÜZEL ADALET DEĞİLMİ.
SANANE VERGİ DİLİMİNDEN GÖMÜLMÜŞ YİYORSUN TOKUN AÇTAN BE HABERİ HANİ YHS NE OLDU SENİN PARTİNDE SÖZÜNÜ YEDİ HANİ SINIF ATLIYAMADIK.EK GÖSTERGE CÜPPELİYE,SARIKLIYA,BEYAZ ÖNLÜĞE VE SİLAHLIYA NE GÜZEL ADALET DEĞİLMİ. - 3 hafta Önce

YAHU BAŞKAN;EY SAĞLIKÇILARIN BAŞKANI,BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİ BAŞKAN İSTERSEN SUS ÖFKEMİZİ PATLATMA.BİZ 2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANIP ATANMAMASINA SEYİRCİ KALIP BİZLERİ MAĞDUR EDEN SEN DEĞİLMİSİN?ÇST GÖREVEBAŞLAMADI DİYE YARGIYA GİDİP GÖREVE BAŞLATAN BİZLERİ GÖRMEZDEN GELEN SEN DEĞİLMİYDİN?YİNE KIZILAYCI,İTFAİYECİ VE ENSONDA MÜBAŞİRLERİN EŞİTSİZCE SINIF ATLAMASINA SES ÇIKARMAYAN SEN DEĞİLMİSİN.SÖZLEŞME KILIFIYLA BELEŞ MÜDÜR OLUNUYOR,ÇALIŞANLARA KAN KUSTURUYOR,SINAV KAZANAN VHKİ OLAMIYOR.NEYİN GÜNAHINI ÇIKARIYORSUN SEN BU KADAR AYRIMCI,ADALETSİZ VE ZALİMSİN.HAKKIM HER İKİ CİHANDADA HARAM OLSUN.BOL YİYİN İÇİN,GİYİN,GEZİN AMA SONUNUZ HÜSRANDIR UNUTMAYIN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR MAĞDUR OLAN 2351 VHKİDEN BİRİ SİZİNKİLER ÇOCUK BİZİMKİLER DEĞİL.ALLAHA HAVALESİNİZ. ALLAH SİZİ KAHRU PERİŞAN EDECEK HERKESTE GÖRECEK.BENDEN EVVEL ÖLÜRSENİZ NE HAKKIMI HELAL EDERİM NE ARKANIZDA SAF TUTAR NEDE HÜSNÜ ŞAADET EDERİM.SİZİNDE HAKKINIZ VARSA BİZE HELAL ETMEYİN.2351 VHK DEN BİRİ.

halk
halk - 2 hafta Önce

emmi iyi oynuyon..30 sene dah o koltukta otorursun........editör bunu yayınlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS.YANDAŞLAR SÖZLEŞME KILIFIYLA MÜDÜR OLSUN BELEŞ MÜDÜR BİZ 2351 VHKİDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZU ALAMIYALIM NEYİN GÜNAHINI ÇIKARIYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN.AĞLAMA DUVARI BURADA DEĞİL HATIRLATALIM DEDİK SAYIN BAŞKA
TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YHS.YANDAŞLAR SÖZLEŞME KILIFIYLA MÜDÜR OLSUN BELEŞ MÜDÜR BİZ 2351 VHKİDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZU ALAMIYALIM NEYİN GÜNAHINI ÇIKARIYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN.AĞLAMA DUVARI BURADA DEĞİL HATIRLATALIM DEDİK SAYIN BAŞKA - 2 hafta Önce

ÖLÜMDE VAR ALLAH HAKLIYI HAKSIZI AYIRACAK AZ KALDI RABBİM İYİSİNİ BİLİR ALEMLERİN RABBİNE HAVALESİNİZ. - 2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ

GEÇ BUNLARI NAVAL OKUMA ÖNDER BEY
GEÇ BUNLARI NAVAL OKUMA ÖNDER BEY - 4 gün Önce

Sabret seyret önder KAHVECİ tuzla buz olacaksın.O partinde seçim beyannamesine 11.sayfaya yhs sınıf atlayacak ibaresini yazıp,bizlerle dalga geçti.Seçim bitti vaatler unutuldu.zaten sen bir aşkın fırtınası beyaz önlük sevdan hiç bitmedi.2351 vhki sınav kazanıp atanmadı üç maymunu oynadın.çevre sağlık teknisyenleri atanmadı yargıya gidip atattın.İşte sen bu kadar zalim acımasız ve fukara düşmanısın önder kahveci.Unutma eline avucuna yaz sendikan bölünecek tabanın kayacak sende bu yeni oluşuma sadece bakacaksın.Şu seçimlere kadar saltanat sür atını oynat.Yardımcı hizmetler varya o insan sınıfında görmediğin sınıf seni nasıl dehşete düşürecek göreceksin fukara düşmanı önder bey.Atanmayı hak etmeyen 2351 vhkiden biri.

SIRADAKİ HABER