Kahveci "makul bir paylaşımı esas alan ek ödeme sistemi dizayn edilmelidir"

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci sağlık çalışanları için acil eylem planı ortaya konulmalı dedi.

Kahveci "makul bir paylaşımı esas alan ek ödeme sistemi dizayn edilmelidir"
Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, Sağlık Bakanlığı bütçesi TBMM Plan Bütçe Komisyonu’na sunulmuştur. Bu bütçenin sağlık çalışanlarının bütçesi olması için gereken yapılmalıdır. Sağlık Bakanlığı’nın bütçesinde sağlık çalışanlarının hakları personel giderlerinden ibaret görülmemelidir. Pandemi döneminin hem kahramanları hem de ekonomik olarak en fazla gelir kaybına uğrayan sağlık çalışanları için yeni, sürdürülebilir ve kalıcı bir ücret politikası belirlenmelidir dedi.
Kahveci açıklamasına "Adil, hakkaniyetli ve tüm sağlık çalışanlarının ücretlerinde artış sağlayacak bir ücret sistemi kurulmalıdır.
Sadece sabit ek ödemelerin genel bütçeye aktarılması değil, kalıcı sonuçlar üretecek, makul bir paylaşımı esas alan ek ödeme sistemi dizayn edilmelidir.
Nöbet v.b ücretler günümüz şartlarına uygun olarak yükseltilmelidir. Çalışanın hakkı, personel politikasının temel unsuru haline getirilmelidir.
Kısacası sağlık çalışanlarının ekonomik açıdan öncelikle zararları bir an önce telafi edilmeli ve ücretlerinde makul bir atış yapılmalıdır.
İş yükünün azaltılması ve atama bekleyen genç sağlık çalışanlarının taleplerinin karşılanması için hem istihdam arttırılmalı, hem de bu konuda aceleci davranılarak personel alım süreci süratle tamamlanmalıdır.
Sağlıkta şiddete çözüm için sıfır toleranslı alan uygulaması hayata geçmelidir.
Yıpranma payı çalışan için anlamlı olacak bir seviyeye çıkarılmalıdır.
Tüm bunlar sadece Sağlık Bakanlığı’nın çözmesi gereken meseleler olarak görülmemeli, hükümet tüm unsurları ile bu konularda gereğini yapmalıdır. Sağlık çalışanları için bir acil eylem planı oluşturulması zaruret haline gelmiştir. Aksi takdirde sağlık hizmetlerinin sunumu başta olmak üzere sağlık alanında telafi edilemeyecek, ne yapılırsa yapılsın geride dönülemeyecek noktaya yaklaşılmıştır.
Daha fazla sorunların üstüne örtemeye çalışmakla, Türkiye’nin sağlık sistemini covid-19 rakamlarından ibaret görmekle süreç devam ettirilemez. Sağlık personeli için gereği bir an önce yapılmalıdır." ifadelerine yer verdi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
SUSMAKTA ERDEMDİR YİNE BİZİ BU CUMA AKŞAMINDA HOPLATTIN ÖNDER BEY YAHU SENİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ ARTIK.SEN FAKİR FUKARA GARİP GURABA DÜŞMANISIN
SUSMAKTA ERDEMDİR YİNE BİZİ BU CUMA AKŞAMINDA HOPLATTIN ÖNDER BEY YAHU SENİ GÖRMEK İSTEMİYORUZ ARTIK.SEN FAKİR FUKARA GARİP GURABA DÜŞMANISIN - 1 hafta Önce

TÜM TÜM SEÇİLMİŞLERİN DİKKATİNE. GEREK SİYASİLER GEREKSEDE SENDİKACILARIN.İLLEDE SENDİKACILARIN.DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNDE BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELEŞ ATATTIĞINIZ MÜDÜRLERİNİZ.TAŞERON İŞÇİLERE SÖZ GEÇİREMİYOR BÜROLARDA YILLARDIR ÇALIŞIP KENDİSİNİ YETİŞEN ÇALIŞMA HAYATINA KATKI SUNAN HATTA SINAV KAZANIP VHKİ OLARAK ATANMAYAN ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ÇALIŞANLARA BU BELEŞ MÜDÜRLER BASKI MOBİNG UYGULAYARAK SERVİSLERDE ÇALIŞMAYA ZORLANIYOR.BELEDİYE İŞÇİSİNİ,TAŞERONU ÇALIŞTIRAMAYAN BU SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLERİNİZ BİZLERE KAN KUSTURUYOR.BU ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI BİZDE ADALET İSTİYORUZ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.İŞÇİLER ORTALIKTA GEZERKEN KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLARA BASKI YAPMAK NE KADAR ADİL?TAŞERONA İTFAİYE ERİNE,MÜBAŞİRLERE BELEŞ KADRO VARDA.BİZ SINAV KAZANDIK 8 YILDIR VHKİ OLAMADIK BELEŞ MÜDÜR OLUNAN BİR ÜLKEDE.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK VE O GÜNDEN KORKUN BU CUMA AKŞAMINDA.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ. SEÇİLMİŞLERİN DİKKATİNE. GEREK SİYASİLER GEREKSEDE SENDİKACILARIN.İLLEDE SENDİKACILARIN.DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNDE BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELEŞ ATATTIĞINIZ MÜDÜRLERİNİZ.TAŞERON İŞÇİLERE SÖZ GEÇİREMİYOR BÜROLARDA YILLARDIR ÇALIŞI YETİŞEN ÇALIŞMA HAYATINA KATKI SUNAN HATTA SINAV KAZANIP VHKİ OLARAK ATANMAYAN ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ÇALIŞANLARA BU BELEŞ MÜDÜRLER BASKI MOBİNG UYGULAYARAK SERVİSLERDE ÇALIŞMAYA ZORLANIYOR.BELEDİYE İŞÇİSİNİ,TAŞERONU ÇALIŞTIRAMAYAN BU SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLERİNİZ BİZLERE KAN KUSTURUYOR.BU ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI BİZDE ADALET İSTİYORUZ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.İŞÇİLER ORTALIKTA GEZERKEN KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLARA BASKI YAPMAK NE KADAR ADİL?TAŞERONA İTFAİYE ERİNE,MÜBAŞİRLERE BELEŞ KADRO VARDA.BİZ SINAV KAZANDIK 8 YILDIR VHKİ OLAMADIK BELEŞ MÜDÜR OLUNAN BİR ÜLKEDE.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK VE O GÜNDEN KORKUN BU CUMA AKŞAMINDA.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

EK GÖSTERGEDEDE MAKUL BİR PAYLAŞIM ESAS ALINMASI GEREKMEZMİ ADALET TİMSALİ SAYIN BAŞKAN.
EK GÖSTERGEDEDE MAKUL BİR PAYLAŞIM ESAS ALINMASI GEREKMEZMİ ADALET TİMSALİ SAYIN BAŞKAN. - 1 hafta Önce

TEK EK GÖSTERGE ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI.2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADI GIKIN ÇIKMADI.ÇST GÖREVE BAŞLATILMADI HEMEN YARGIYA GİTTİN VE GÖREVE BAŞLATTIN.BUNU UNUTTUK SANMA BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİ ÖNDER BEY.8 YILDIR SANA HAYIR DUA OKUYORUZ OKUMAYADA DEVAM EDECEĞİZ.BU CUMA AKŞAMIDA SENİ ALLAHA HAVALE EDİYORUZ.

Sağlık ci
Sağlık ci - 1 hafta Önce

Mutlu bahtiyar zengin ağam gonuşmuş gene....hemen veriller bekleee

...........
........... - 1 hafta Önce

çok beklersin başkan, bunlar temenniden öteye gitmez. maalesef, ALLAH belamızı verdi.

SIRADAKİ HABER