İstifa etmediği için dövülen sendika başkanı istifa etti

Samsun'da kongrenin yapılacağı okulun bahçesinde, yeniden aday olduğu için bir grubun saldırısına uğrayan Türk Eğitim Sen İl Başkanı Levent Kuruoğlu görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İstifa etmediği için dövülen sendika başkanı istifa etti

MHP’ye yakınlığıyla bilinen Türk Eğitim Sen Samsun Şube Başkanı Levent Kuruoğlu, 14 Kasım Pazar günkü kongre öncesinde bir grup tarafından tekme tokat saldırıya uğradı. İstifa etmesi için uygulanan baskılara direnen ve yeniden başkan adayı olan Kuruoğlu bir açıklama yaparak sendikadan istifa ettiğini açıkladı.

ALIN TERİ DAVASINDAN UZAKLAŞTI


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

– Türk Eğitim Sen, son dönemde hâkim politik tavrın etkisiyle alın teri davasından uzaklaştığı görüntüsü, üyelerimizin bir çoğunda tepkiye sebep olmuştur. Zaman içinde ise politik iklimin tesiriyle şubeleri dizayn etmek üzere çalışmalar yapılmaya başlanmıştır.

– Bu süreç, hayatları boyunca kendi kabiliyetleri ve üye takdiri ile seçim kazanamayacak grupların, fitneyle başka yapılardan destek alarak sendika yöneticisi olma heveslerini kabartmıştır. Türk Eğitim Sen Samsun 1 No’lu Şubenin 7. Olağan kongresi öncesinde seçilecek şube başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin dizayn edilme çabaları, şubemizin üyeleri arasında gerginliğe sebep olmuştur. Baskıların artması üzerine 137 şube delegesinin 100'ü kongreye gelmeme kararını yönetime bildirmiştir.

GENEL MERKEZ SESSİZ KALDI

– Sadece kendi belirledikleri kişilerin yönetici olmasını isteyenler ve böyle bir yönetim anlayışını kabul ederek sendika yöneticisi olmaya çalışanlar hayatları boyunca yaptıklarının kara lekesini taşıyacaklardır.(Sözcü)

– Sendikal anlayışımızda ortaya çıkan kırılmalar, demokratik yollarla seçimlerin bir çok şubede yapılamaması ve yaşananlar karşısında sendika genel merkezimizin sessizliği sebebiyle Türk Eğitim- Sen Samsun 1 No’lu Şube Başkanlığından ve Türk Eğitim Sen üyeliğinden istifa ediyorum.(Sözcü)

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2021, 11:50

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Att
Att - 2 hafta Önce

Gelirken seçimle mi geldiniz ki giderken demokrasi bekliyorsunuz? Koltuk sevdası bu emek davası değil. Memurun sendikası olmaz, grev hakkı olmayan sendikacılık kadüktür. Dostlar alışverişte görsün, siyasi bir yapılanmamız olsundan öte gitmez, gidemez. Yetkili sendikanın ve etkisiz kamusenin yıllardır masada memuru sattığı aşikardır. Hoş; bu sistemde ellerinden birşey de gelmez. Beklentisi olan sendikacı yalakalanmak ve kendi istediğini alabilmek için memuru her fırsatta satmıştır, satacaktır.

Samsunlu
Samsunlu - 2 hafta Önce

Bu açıklamalarda şaka gibi . Daha dün koltukta otururken aslan kesiliyordun. Bir günde mi siyasi oldu bu sendika , bir günde mi ekmek kavgasından geçti yoksa bir kişiyle mi ekmek davasından vazgeçti. Salak salak açıklamalar. Koltuk gitti mi başlıyor hemen yaftalamaya

BU İLK DEĞİL SONDA OLMAYACAK.ÖNDER BEYİN SEÇİMİDE DAHA HAFIZALARDA İNSANLARA DAYATILDI İNSANLAR GENEL KURULA GELMEDİ İKİNCİ TURDA ÇOĞUNLUK OLMADAN  AZ SAYIDA DELEĞE OYUYLA BAŞKAN SEÇİLDİ.
BU İLK DEĞİL SONDA OLMAYACAK.ÖNDER BEYİN SEÇİMİDE DAHA HAFIZALARDA İNSANLARA DAYATILDI İNSANLAR GENEL KURULA GELMEDİ İKİNCİ TURDA ÇOĞUNLUK OLMADAN AZ SAYIDA DELEĞE OYUYLA BAŞKAN SEÇİLDİ. @Samsunlu - 2 hafta Önce

KENDİSİNE ŞAKŞAKÇI YANDAŞ KAPI KULU ASKERİ ONU ASANSÖRDE KARŞILAYAN KAPI AÇIP KAPATAN YALAKA GENEL BAŞKAN YARDIMCILARI LAZIM.ONUN İÇİNDE HİÇ ŞAŞIRMADIK KAMUSEN NEREYE GİDİYOR.....

GEÇMİŞ OLSUN BAŞKAN, HER YER AYNI
GEÇMİŞ OLSUN BAŞKAN, HER YER AYNI - 2 hafta Önce

HER YERDE AYNI TANTANA...
SENDİKAL MÜCADELE SİSYASETİN GÖLGESİNDE OLDUĞU SÜRECE DEĞİŞMEZ...
EN BATIDA BİLE BAYANLAR NEREDEYSE REHİN ALINDI SALONDA, DIŞARI ÇIKARILMASINA İZİN VERİLMEDİ KISA BİR SÜRE.. BU İŞ ŞUBE BAŞKANLARIN ZIRT BIRT GİRİP ÇIKTIKLARI,SİYASİ PARTİNİN İL BAŞKANINININDA ORDA OLDUĞU ANDA YAPILDI...

BU TEŞKİLAT NASIL BU HALE GELDİ ÖNDER BEY
BU TEŞKİLAT NASIL BU HALE GELDİ ÖNDER BEY - 2 hafta Önce

BU İŞLERİN YEGANE TEK SEBEBİ ÖNDER BEYDİR.YILLARDIR KENDİSİNE UYGUN YÖNETİM TESİS ETME GAYRETİ GİT GİDE FİLİZLENDİ BÜYÜDÜ.RÜZGAR EKEN ÖNDER BEY FIRTINA BİÇECEK HABERİ YOK GİT GİDE TEŞKİLATIMIZ EVRİM GEÇİRİRYOR.ŞAKŞAKÇILARINLA MUTLU YAŞA ÖNDER BEY.

FUKARA DÜŞMANISINÖNDER BEY BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİ.
FUKARA DÜŞMANISINÖNDER BEY BEYAZ ÖNLÜK SEVİCİ. @BU TEŞKİLAT NASIL BU HALE GELDİ ÖNDER BEY - 2 hafta Önce

SAYIN BAŞKANIM YARDIMCI HİZMETLER SINIFINA YAPILAN POZİTİF AYRIMCILIK İNSANLARI BİRİBİRİNDEN SOĞUTTU.İNSANLAR BİR BİRİNİN CENAZESİNE DAHİ GİTMEZ OLDU.SAĞLIKTA 2351 VHKİ SINAV KAZANDIK ATANMADIK.SÖZLEŞMEYLE HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR ATANAN BİR BAKANLIKTA SINAV KAZANSANDA VHKİ OLAMAZSIN.8 YILDIR MAĞDUR EDİLİRSİN.ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINIF ATLATIR BİZDE ADALET İSTİYORUZ.

FUKARA DÜŞMANI ÖNDER BEY KENDİ KOLTUĞUNDAN VE YANDAŞLARINDAN GAYRISINA ÖNEM VERMİYOR
FUKARA DÜŞMANI ÖNDER BEY KENDİ KOLTUĞUNDAN VE YANDAŞLARINDAN GAYRISINA ÖNEM VERMİYOR @BU TEŞKİLAT NASIL BU HALE GELDİ ÖNDER BEY - 2 hafta Önce

TÜM TÜM SEÇİLMİŞLERİN DİKKATİNE. GEREK SİYASİLER GEREKSEDE SENDİKACILARIN.İLLEDE SENDİKACILARIN.DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNDE BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELEŞ ATATTIĞINIZ MÜDÜRLERİNİZ.TAŞERON İŞÇİLERE SÖZ GEÇİREMİYOR BÜROLARDA YILLARDIR ÇALIŞIP KENDİSİNİ YETİŞEN ÇALIŞMA HAYATINA KATKI SUNAN HATTA SINAV KAZANIP VHKİ OLARAK ATANMAYAN ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ÇALIŞANLARA BU BELEŞ MÜDÜRLER BASKI MOBİNG UYGULAYARAK SERVİSLERDE ÇALIŞMAYA ZORLANIYOR.BELEDİYE İŞÇİSİNİ,TAŞERONU ÇALIŞTIRAMAYAN BU SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLERİNİZ BİZLERE KAN KUSTURUYOR.BU ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI BİZDE ADALET İSTİYORUZ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.İŞÇİLER ORTALIKTA GEZERKEN KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLARA BASKI YAPMAK NE KADAR ADİL?TAŞERONA İTFAİYE ERİNE,MÜBAŞİRLERE BELEŞ KADRO VARDA.BİZ SINAV KAZANDIK 8 YILDIR VHKİ OLAMADIK BELEŞ MÜDÜR OLUNAN BİR ÜLKEDE.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK VE O GÜNDEN KORKUN BU CUMA AKŞAMINDA.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ. SEÇİLMİŞLERİN DİKKATİNE. GEREK SİYASİLER GEREKSEDE SENDİKACILARIN.İLLEDE SENDİKACILARIN.DOĞUANADOLUNUN EN BÜYÜK HASTANESİNDE BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN BELEŞ ATATTIĞINIZ MÜDÜRLERİNİZ.TAŞERON İŞÇİLERE SÖZ GEÇİREMİYOR BÜROLARDA YILLARDIR ÇALIŞI YETİŞEN ÇALIŞMA HAYATINA KATKI SUNAN HATTA SINAV KAZANIP VHKİ OLARAK ATANMAYAN ÜNİVERSİTE MEZUNU YHS ÇALIŞANLARA BU BELEŞ MÜDÜRLER BASKI MOBİNG UYGULAYARAK SERVİSLERDE ÇALIŞMAYA ZORLANIYOR.BELEDİYE İŞÇİSİNİ,TAŞERONU ÇALIŞTIRAMAYAN BU SÖZLEŞMELİ MÜDÜRLERİNİZ BİZLERE KAN KUSTURUYOR.BU ÜLKENİN ADALET BAKANI BİLE MÜBAŞİRLERİ SINAVSIZ SINIF ATLATTI BİZDE ADALET İSTİYORUZ.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.İŞÇİLER ORTALIKTA GEZERKEN KENDİNİ YETİŞTİRMİŞ İNSANLARA BASKI YAPMAK NE KADAR ADİL?TAŞERONA İTFAİYE ERİNE,MÜBAŞİRLERE BELEŞ KADRO VARDA.BİZ SINAV KAZANDIK 8 YILDIR VHKİ OLAMADIK BELEŞ MÜDÜR OLUNAN BİR ÜLKEDE.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI GÜNDE GELECEK VE O GÜNDEN KORKUN BU CUMA AKŞAMINDA.SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.

SIRADAKİ HABER