İdarecilerin mobbingini biliyorduk da, işbirliği ile şiddet uygulamaları......

Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesinde meydana gelen darp olayının ardından açıklama yapan Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek, “Sağlıkta şiddet dur durak bilmiyor, her geçen gün başka bir versiyonuna şahit oluyoruz” dedi.

İdarecilerin mobbingini biliyorduk da, işbirliği ile şiddet uygulamaları......

Bolu İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanı, İzzet Baysal Devlet Hastanesinde görev yapan sağlık çalışanı tarafından darp edildi. Yapılan saldırının ardından Türk Sağlık Sen Bolu Şube Başkanı Furkan Özübek yazılı açıklama yaptı. Başkan Özüpek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“SAĞLIKTA ŞİDDET DUR DURAK BİLMİYOR”

“Sağlıkta şiddet dur durak bilmiyor, her geçen gün başka bir versiyonuna şahit oluyoruz.

Kimisi doktorumuzun kafasına mermer fırlatıyor, kimileri hastaneleri tarumar ediyor fakat bu sefer ilimizde gerçekleşen şiddet vakası görülür ve duyulur bir şey değildir. Burada saldırıya uğrayan bir sağlık çalışanı, saldırının azmettiricisi bir sağlık yöneticisi, Saldırıyı gerçekleştirende de başka bir sağlık yöneticisi.Oldukça şaşırtıcı ve birazda karışık gelebilir. İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İdari Mali İşler müdürü Raif TEMEL in odasında ilimizdeki bir başka hastane İzzet Baysal Devlet hastanesinde görevli idari ve mali işler müdür yardımcısı Ali AYDOĞAN, sağlık çalışanı arkadaşımızı darp ediyor. İdarecilerin mobbingini biliyorduk da böyle işbirliği ile şiddet uygulamaya başlayarak hadlerini ve hudutlarını çok aştıklarını da görmüş olduk.”

“BU İŞİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

“Hiçbir yönetici kurumları kendi mülkü, personeli kölesi gibi göremez. Herkes kamu çalışanıdır. Mevzuata uygun olarak herkes görevini ifa etmelidir. Biz hiçbir sağlık çalışanı arkadaşımıza yapılan şiddeti ve kötü muameleyi kimsenin yanına bırakmayız. Bunun da hesabını mutlaka soracağız. Bu konuda gerekli tutanak kuruma verildi, Karakola gidip şikâyette de bulunduk. Hukuki süreci de hassas bir şekilde takip edeceğiz. İl sağlık müdürümüz ve valimiz tarafından bu konuda süratle karar alınmasını ve bu kişiler için kamu ceza sisteminin bir an önce devreye sokulmasını istiyoruz. Sağlıkta şiddete tutuklu yargılama hassasla savunduğumuz bir durumdur. Buradada bunun süratle uygulanmasını bekliyoruz. Sağlık Bakanımız en tepedeki sağlık yöneticisi olarak şiddet olaylarına karşı hassas olduklarını biliyoruz bu konuda gereğini yapmalarını bekliyoruz. Bu işin takipçisi olacağımızı da herkesin iyi bilmesini istiyoruz.”(Bolu Gündem)

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2022, 16:42

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sol Yumruk
Sol Yumruk - 2 hafta Önce

Devrimciler, sol örgütler ve kömünüst kılıklılar asla sağcıları sevmezler. Ellerine imkan geçse hepsini sürgün eder işten atarlar. Kuruluş felsefesi olarak eşitlik - hak derler ama asla kendilerinden olmayana tahammülleri yoktur. Özellikle müslüman olana nefretleri hiç bitmez. Şimdilik susuyorlar aslında susmuyorlar her yerde subliminal mesajlarını veriyorlar ama güç onlara geçince ne yapacaklarını herkes iyi biliyor. Örnekleri belediyelerinde attıkları masum gariban işçiler ve yerine aldıkları örgüt elemanları kanıt olarak şuan mahkemede tutuklandılar.

hakan
hakan - 2 hafta Önce

Olayın ne olduğunu bilmeden yorum yapan sallamalar.Ali beyi yıllardır tanırım.Görüş olarak aynı görüşten olmasakta,Her zaman adaletin yanında olmuştur kendisi.Menfaati olan,çıkarı olan insanlara engel olduğu,her zaman devletin çıkarını gözettiği için hep önünü kesmek isteyenler olmuştur.Bu olayda onlardan biridir.Bu kadar efendi,adaletli birini bile çileden çıkaran insanları araştırmak,soruşturmak lazım öncelikle.Kendisini sonuna kadar destekliyoruz,yanındayız...

HASAN DURAN
HASAN DURAN - 2 hafta Önce

SÖYLEYENLERE BAK KENDİLERİ MHP VE ÜLKÜ OCAKLARI ZORUYLA SENDİKAYI SİNDİRİYORLAR.MOBBİNGTEN BAHSEDİYORLAR.

saglıkcı
saglıkcı @HASAN DURAN - 2 hafta Önce

hasan duran boş boş yazma

erhedr
erhedr - 2 hafta Önce

Türk sağlıksen şube seçimlerine bir bakın derim, mevcut adaylarına rakip çıkacak herkesi tehdit, şantaj ve gerekirse darp ettiklerini uçan kuş biliyor, birde şiddetten bahsediyorlar

anga
anga - 2 hafta Önce

Ankara Gülhane hastanesi türk sağlık sen temsilcileri baskı yaparak üye yapıyorlar buna ne diyorsunuz.Sağlık sen

ANKARA06
ANKARA06 @anga - 2 hafta Önce

BİR OLAY VAR ONUN ÜZERİNDEN KONUŞMALI ZATEN AŞIRI SAĞCI KİM VARSA İŞTEN ATILMALI ÖRGÜRLERİ KAPATILMALI

SIRADAKİ HABER