"İdarecilere gerekli yaptırımlar yapılmalıdır"

Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, "Malatya 112 Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing, küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığını" iddia ederek başhekimin görevden alınması gerektiğini savundu.

"İdarecilere gerekli yaptırımlar yapılmalıdır"

Malatya 112Acil Komuta Kontrol Merkezi Başhekimi'nin, sağlık çalışanlarına mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalıştığı iddia edildi. İddialarla alakalı bir değerlendirme yapan Sağlık Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, yetkili mercilere çağrıda bulunarak ilgili başhekimin görevden alınmasını talep etti.

 "KEYFİ UYGULAMALAR YAPILIYOR"

 İlgili başhekim için 'keyfi uygulamalar yaptığını' söyleyen Bingöl;"Bu dönemde şartların zorluğuna rağmen mesleklerini icra ederken insani değeri yüksek bir fedakârlık örneği gösteren sağlık çalışanları tüm kamuoyu nezdinde takdirle karşılanmakta ve kahraman olarak kabul edilmektedir. Maalesef taraflı tarafsız herkesin alkışladığı sağlık çalışanları kendi başhekimi tarafından mobing küfürlü hakaretler, baskı ve kendi egosunu çalışanlar üzerinde çıkarmaya çalışan bir zihniyet ile karşı karşıyadır. Baskıcı tutumları ile personeli yıldıran, sözlü hakaretlere varan ifadelerde bulunan, istişareye kapalı, ben merkezci ve keyfi uygulamalar ile bu durum sağlık çalışanlarının moral ve motivasyonunu bozmuştur. Baştan aşağıya sirayet eden bu huzursuzluk ortamı hem sağlık çalışanlarını hem de vatandaşlarımızı riske atmaktadır. Sağlık çalışanları mutsuz olursa bu mücadeleyi kazanamayacağımız aşikardır. Verimliliği ve kaliteyi aşağıya çekecek yeterince etken varken bir de yerel yöneticilerin iş bilmezlikleri sebebiyle pandemi ile mücadeleyi daha da zora sokmaktan bir an evvel, amasız, fakatsız ve gerekli yaptırımlarla birlikte bu haksızlığa bir an önce son verilmeli ve kendi egosu yüzünden böylesine hassas bir dönemi riske atan bu idarecilere gerekli yaptırımlar yapılmalıdır" dedi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI TEHDİT VE BASKI ALTINDA

 Bingöl, yapmış olduğu mobing, baskı ve küfürden dolayı 112 acil komuta kontrol merkezi başhekimi görevden alınması gerektiğini savunarak, "Başta Sağlık Bakanlığımız olmak üzere, Malatya Valiliğinin bu yaşananlara duyarsız kalmayacağına inancımız tamdır. Bu olaya destek olan ve gereğini yapmayanlarda aynı oranda sorumludur. Aynı zamanda küfür, hakaret ve mobinge maruz kalanlar da tehdit ve baskı altına alınmıştır. Küfre ve hakarete maruz kalan fedakârca görevlerini yerine getiren sağlık çalışanlarımız kesinlikle sahipsiz değildir. Sürecin takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Sağlık Sen Malatya Şubesi olarak haksızlığa uğrayan sağlık çalışanlarımızın her zaman yanında olduk olmaya da devam edeceğiz" diye konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Kaynak:https://www.gunestv.com/112-calisanlarina-mobing-iddiasi-727-haberi

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2021, 13:37

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKKARİ 30
HAKKARİ 30 - 3 hafta Önce

Hakkari sağlık müdürü Hamdulah Kara başta beraber çalıştığı kadrolar ve bütün çalışanlara yıllardır mobing uyguluyor. Ters düştüğü kadrolarını bir şekilde sindirip şutluyor. Bakalım sıradaki kimdir. Kimsede ses çıkarmıyor, sendikalar uyuyor, siyaset çanak tutuyor, çalışanlar ve vatandaşta bezmiş artık ne yapacağını bilmiyor. Ama adalet illaki bir gün tecelli edecek. Hesap döner sap döner gün gelir devran döner. Mevlam görelim neyler, neylerse güzel eyler. Sendikalar sizinde suyunuz iyice ısındı, birazcık cesaretli olun.

serdar
serdar - 2 hafta Önce

Bırakın Allah aşkına kimi görevden alacan ya dayısı ya amcası ya kızı milletvekili olan başhekimlerimi onları anca Allah görevden alır sizin gücünüz yetmez ha birde mazlumun ahı.

By
By - 2 hafta Önce

Kendi adamlarini niye görevden alsınlar..hastanelerde her işlemler bu yöneticilere soruluyor..hiç kimse.düsünmüyor bu yöneticilerin keyfi uygulamalarini...yukarı bıyık aşağı sakal...

ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH
ZALİMLERİN ZULMÜ VARSA MAZLUMUNDA ALLAHI VAR.ALLAH - 2 hafta Önce

FUKARA KALBİNE HER KİM DOKUNA,DOKUNA YÜREĞİ ALLAH OKUNA.HERKES YHS DÜŞMAN.

SIRADAKİ HABER