İdareciler hiçbir şey bilmediklerinden sağlık sistemi bu seviyeye kadar gerilemiştir.

SES Ordu Şubesi Başkanı Ferit Ceylan, Ordu'daki bazı hastanelerde idarecilerin mobing ve baskı yaparak sağlık çalışanlarının tükenmesine neden olduğunu belirterek, "İdarecilerin mobinglere devam etmesi, sağlık çalışanlarını artık canından bezdirdi." dedi.

İdareciler hiçbir şey bilmediklerinden sağlık sistemi bu seviyeye kadar gerilemiştir.

Ordu'daki hastanelerdeki idarecilerin sağlık çalışanlarının görüşlerini dikkate almamalarının yanında bir de üzerine mobing uygulayarak kendi egolarını tatmin ettiklerini aktararak, son dönemde angarya çalıştırma sisteminin de uygulanmaya başlandığını ve sağlık çalışanlarının bu durumdan da rahatsız olduğunu dile getirdi.

"Mobingler artarak devam ediyor"

'Sağlık çalışanları artık bitti, tükendi. Moral motivasyon diye bir şey kalmadı' diyen Ceylan, sözlerine şöyle devam etti; "Tepedekiler çıkıp halka sağlıkçıları alkışlattı, ama aşağıdaki idareciler hala sağlıkçıları ezmeye devam ediyor. Bu idarecilerin hala mobing, baskı ve sağlıkçılar üzerinde kendi egolarını tatmin etme çabaları devam ediyor. Ordu'daki hastanelerde durum budur. İdarecilerin mobinglere devam etmesi, sağlık çalışanlarını artık canından bezdirdi.

"Egolarını tatmin ediyorlar"

Her sağlık çalışanının hastanelerde temsilcileri vardır. Ancak idareciler, bütün önerileri yok sayıp kulaklarını kapatmış durumdadır. 2 yıldır pandemi altında zor şartlarda çalışıyorlar. Zaten aldıkları maaş üç kuruş. Geçim sıkıntısı içindeler diye düşünmüyorlar. Böyle düşünmedikleri sürece de sağlık çalışanı mutlu olamaz. İdareciler, sağlık çalışanlarına nasıl yardımcı olabiliriz, nasıl daha rahat bir ortamda çalışmalarını sağlayabiliriz diye düşünmedikleri sürece sorunlar devam edecektir. İdareciler hiçbir şey bilmediklerinden sağlık sistemi bu seviyeye kadar gerilemiştir.

"Angarya çalışma var"

Ordu Devlet Hastanesi'nde bir yoğun bakım 2. basamak ama 3. basamak hizmeti veriyor. Böyle olunca arkadaşlarımızın hak kayıpları doğuyor. 3. basamak olsa daha fazla döner sermaye alacak. Ancak 2. basamak olduğu için daha az döner sermaye alıyor. Oysaki 2. basamak ama hizmeti 3. basamak veriyor. Bu şekilde de bir angarya çalıştırma sistemi var."

Kaynak:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

https://hayatgazetesiordu.com/haber/saglik-calisanlari-tukendi-108918.html

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2021, 01:13

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

bu ülkede doğruları konuşursan, ya kominst olursun yada vatan haini!!!!!!

dr hakkari
dr hakkari - 2 ay Önce

Hakkaridede işin bilen tek bir sözleşmeli sözde idareci yok. Sağlık Müdürü sağlık teşkilatını 10 yıl geriye götürdü. Yanındakilerde kralım çok yaşa diye diye adam boş tenekeye döndü her vurduğunda farklı onda sesler çıkarıyor. Çıkan sesede koru şeklinde eşilik ediyorlar.

ank ajans
ank ajans - 2 ay Önce

sağlık personeli idari ve mali hizmetlerde çalışmamalı, idari ve mali hizmetlerde çalışan sağlık personeline yaptığı işin ek ödemesi verilmeli, bu tür işlerde bu işin eğitimini almış, örgün iibf fakülte mezunu personel istihdam edilmeli, aksi halde her işleri yarım ve sakat kalıyor, üstüne her şey torpil olunca işler iyice çığırından çıkıyor.

serdar
serdar - 2 ay Önce

Ankara demiryolları hastanesi gibi bir hastane Sudanda bile yok,çok yazık Ankara gibi bir başkente hiç yakışmıyor o fareli,karafatmalı ,çalışanlarına zulüm edilen bir hastanecik.bir turist gelip görse orası ne diye sorar.

SIRADAKİ HABER