Hekim Birliği Promosyon için Dilekçe Örneği Yayınladı

Hekim ve Sağlık Çalışanları Birliğiği Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası PROMOSYON konusunda hekimlerin zararlarının giderilmesi için Sağlık Müdürlüklerine dilekçe vermeye vermeye davet etti. Açıklamada Promosyon Bedeli’nin, Kamu Personeli’nin aylık veya ücretinin tamamlayıcı parçası olduğuna diikat çekildi.

Hekim Birliği Promosyon için Dilekçe Örneği Yayınladı

Hekim ve Sağlık Çalışanları Birliğiği Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası, Sözleşme’nin uzun süreli olması, beklenmeyen olağanüstü durumların herkes için geçerli, objektif ve önceden belirlenemeyecek nitelikte bulunması, değişen koşulların Sözleşme’yi çekilemeyecek hale getirmesi bu suretle, sözleşme yapıldığında karşılıklı edimler arasında mevcut olan denge sonradan şartların olağanüstü değişmesiyle taraflardan biri aleyhine katlanamayacak derecede bozulması, değişen bu koşullar karşısında Türk Medeni Kanunu'nun 2. Maddesi’nden yararlanarak Sözleşme’nin yeniden  isteyebileceklerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2022, 08:54

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
sağ.mem
sağ.mem - 1 hafta Önce

promosyon anlaşmasında bile statü farkından bahseden zihniyeti anlamak mümkün değil.hekimlerin sözleşmesi ayrı yapılsın ozaman kaç para promosyon alacan görelim bakalım o yüksek statünle,

uzman doktor
uzman doktor @sağ.mem - 7 gün Önce

Senden çok alırız merak etme hazımsız

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 hafta Önce

Yıllık yapacaksin ki değeri erimesin

T saglikci
T saglikci - 1 hafta Önce

Bankalar kanımızı emiyor promosyon acilen tek taraflı feshwdilmelu enflasyon sebeb gösterilmeli tek başına kurumların ceza ödeyerek fesih yetkisi var hemşire maaşına göre 3 yıllık en az 40 bin tl den promisyon düzenlemesi yapılmalı enflasyon maddesi konmalı kanımızı emen bankalardan da geçmişe yönelik fark alınmalı bu derece ülkemizde yaşayan insanları sömüren bankacılık kar sistemi dünyanın hiçbir yerinde yookkkkkk ne yapiyirlar sadece memur maaşlarını 1 haftada köşe oluyorlarrrrrrrr devlete para birc veriyorlarrrr acilen yeniyim promisyanuuuuuuuu yoksa ismet adakari verdi verdi hatta diverdi verdi olacaaaaaaakkkkkkjj velesentum tedinli hatta dimredinlo kim tudnar hatta liva tulivalin tedinloooo

serkan
serkan - 7 gün Önce

sayın sendika size bir soru? hekim dışı diye küçümsediğiniz kısmı sağlık sektöründen çeksek, sizler bu üstün statünüzle her şeyi idare edebilir misiniz? kibir iyi bir şey değildir.

vino
vino - 7 gün Önce

Hekimin statüsü yüksek olduğundan banka hekimlere ayrı sözleşme imzalaması lazım. Hekim sayısına göre promosyon verilince göreceğim statüyü.

emit
emit @vino - 6 gün Önce

SADECE hekim mi var bu ülkede yazıklar olsun size. hep böyle hekim hekim diye diye milletin huzurunu kaçırıyorsunuz. yapmayın artık ayrımcılık. Bu sektörde bir sürü çalışan var.
Yada yapın yapın hekim nasıl olsa hakkını bir şekilde alır. biz de onlar aldı bize de diyerek alırız. yoksa diğer personelin zaten hiçbir şeyde adı geçmiyor.

OSMANLI TORUNU
OSMANLI TORUNU - 7 gün Önce

Hekimlere ayrıcalık hemen kendilerini ayırsınlar zaten. Sizin için emek veren her işinizi gören yardımcılarınızın hakkını hiç düşünmez misiniz siz. Sağlıkçısı Memuru Hizmetlisi onlar insan değil dimi gözünüzde. Yazık be size.

Janer
Janer - 6 gün Önce

Emekli promosyonlarının bile 3 yıl için 7500 lira olduğu yerde 5 yıllığına 6 bin liraya talim edemeyiz.


SIRADAKİ HABER