EK ZAM VE REFAH PAYI KONUSUNDA ISRARCIYIZ

Kamu Sen Genel Başkanı Önder Kahveci bugün açıklanan zan oranlarında sonra yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanının memur maaşlarına %2,5 puan ekleneceğine yönelik açıklaması, memur maaşlarındaki erimeyi karşılamamakta ve bu rakamlar ekonomik gerçeklerle de bağdaşmamaktadır dedi.

EK ZAM VE REFAH PAYI KONUSUNDA ISRARCIYIZ

EK ZAM VE REFAH PAYI KONUSUNDA ISRARCIYIZ

 Kahveci açıklamasında;

"Sayın Cumhurbaşkanının memur maaşlarına %2,5 puan ekleneneceğine yönelik açıklaması, memur maaşlarındaki erimeyi karşılamamakta ve bu rakamlar ekonomik gerçeklerle de bağdaşmamaktadır.

Bu noktada enflasyon farkı ile memur maaşlarına yapılacak 2022 yılı artışları birbirine karıştırılmamalıdır.

%22,46'lık enflasyon farkı, memur ve emeklilerin 2021 yılından kalan mahsuplaşmasıdır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Sn. Cumhurbaşkanının %2,5 oranındaki artışı ise 2022 maaş zammını %5+7'den %7,5+7'ye yükseltmiştir. Dolayısıyla 2022 yılında %7,5+7'lik zam memurlarımızın ve emeklerimizin ekonomik sorunlarını çözmekten uzaktır.

Ayrıca bu oranlar Türkiye Kamu-Sen'in ek zam talebini de karşılamamaktadır.

Bu nedenle Türkiye Kamu-Sen olarak memurlarımızın ve emeklerimizin yaşanan yüksek oranlı enflasyondan korunması, alım güçlerinin yükseltilmesi için ek zam yapılması, refah payı verilmesi konusundaki taleplerimizde ısrarlı olduğumuzu bir kez daha ifade ediyorum." ifadelerine yer verdi

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Soner Elitok
Soner Elitok - 2 hafta Önce

Ben buraya daha önce yazdım hükümet ne verirse karalayanlar, yetinmeyenler, hatta küfredip hakaret edenler olacak dedim. Tamda dediğim gibi çıktı. Ortalama en düşük toplamda 6500-10000 arasında hesaplarında para olacak ancak yine de kabullenmeyecekler. Onlar için her bahaneler makbuldür. Kesinlikle mutlu olmayacaklar. Daha düne kadar özelde 2500 tl bile kazanamayanlar sanki doktor mimar mühendis gibi maaş istiyorlar. Ne okudun diyorum çoğu lise ama lisans diyor artık açıköğretimden herkes lisans mezunu sokaktakilerden tek farkımız kimisi atandı kimisi sözleşmeden kadroya geçti/geçecek kimiside işçi/memur yinede kendini başla meslek gruplarıyla karıştırıyor utanmadan öğretmen niye böyle doktora zam olmasın gebersin diyor. Ne verseler yetmiyor doyurmuyor. Birde kendini acındırıyor. Kamuda çalışıpta açım-fakirim-maaşım yetmiyor diyen yalan söylüyor. Burda yorum yazanların birçoğu durumu iyi olanlar kamuda olmasa yarı maaşa çalışacak tipler devlete geçince "açım ölüyorum yetmiyor bittik" diyorlar gerçi onlarında zihniyeti belli kadrolu muhalefetin elemanları....

Tüm Sağlıkçılar Oyuna Gelmeyin
Tüm Sağlıkçılar Oyuna Gelmeyin - 2 hafta Önce

Yorum yazanların hakaret edenlerin hepsi başka sendikanın trolleri zam yapılmamış gibi itibarsızlaştırma politikası üzerinden istifa ettirip seçim oy falan deyip muhalefet güzellemeleri yapıyorlar. Yersen ama birbirlerini gazlıyorlar 10 kişi bi araya gelince kendilerini çooook sanıyorlar oysa hayat sana sizden ibaret değil siz çocukları bile kandıramazsınız.

Sağlıklı Günler Dilerim
Sağlıklı Günler Dilerim - 2 hafta Önce

Covid illetine bile çare bulundu bu zamcılara bulunamadı. Her kesime zam yapıldı dahada bu 6 aylık devamı da gelir iyileştirmelerde olur. Gece gündüz her habere yorum yazıyorlar sanki birileri okuyup hemen onun istediği zammı yapacak.

❗Aldığımız maaş yetmiyor çünkü çok az hemde bayağı az o yüzden her ay para verilmelidir yoksa oy vermeyiz biliyorsunuz.

❗Peki neden sürekli yorum yazıyorlar işte bütün konu bu; verilen zammı küçümsemek, Zam oranı yüksek diye oy kazandılar korkusuyla itibarsızlaştırmak, kasa boş yalanlarının çöktüklerini anlayınca her kesime para dağıtınca daha fazla versin diye hakir görmek, Fakirlik algısı yapmak ve partiyi kötülemek.

Sa
Sa - 2 hafta Önce

Ne yapmayı düşünüyorsunuz.Sağlıkçıya Pandemide seyyanen zam alamayan sendikalar grubu.

sağlıkçı
sağlıkçı @Sa - 2 hafta Önce

muhteremin ne iş yaptığını bilen var mı?

yav heee
yav heee - 2 hafta Önce

siz de boşsunuz. Anca tweet atın.. Nerde eylem nerde protesto?

ANKARA06
ANKARA06 - 2 hafta Önce

SENDİKALAR VE ONA İNNAN BİR APTAL TOPLULUK OLDUĞU SÜRECE MEMUR MAAŞI BÖYLE KALIR.ENFLASYONUN ALTINDA ZAM KAPAK OLSUN TÜM SAĞLIKÇI CAMİASINA. DR. SABİTLERİN MAAŞA YANSITILMASI VERİLECEKTİ BU SENDİKA GRUBU YAPTIĞI BOŞ EYLEMLERLE ONUN DA ENGELEDİ ŞİMDİ BİR YERLERİNE KINA SÜRSÜNLER. BU SENDİKALAR İYİYİ OLANI SADECE KENDİ İÇİN İSTİYOR.....

işçi
işçi - 2 hafta Önce

Kamu işçilerine niçin 2,5 yok nerde sağlıktaki işçi sendikaları

ANKARA06
ANKARA06 - 2 hafta Önce

MERAK EDİYORUM SENDİKALAR EYLEM YAPACAKMI .HANİ DR. ZAM VERDİĞİNDE EYLEM YAPTIYA DR MAKAETİ YAKTILARYA......................


SIRADAKİ HABER