DURMUŞ,“SENDİKACILIK ANLAYIŞIMIZDA HAYAL ALIP SATMAK YOK”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, akıllıca planlanmış, usulünce mücadelesi verilmiş, zamanı ve zemini olgunlaşmış her talebin karşılık bulacağına inandığını belirterek “Bizim sendikacılık anlayışımızda hayal alıp satmak, boş vaatler vermek yoktur” dedi.

DURMUŞ,“SENDİKACILIK ANLAYIŞIMIZDA HAYAL ALIP SATMAK YOK”


Sağlık-Sen Burdur Şubesi’nin düzenlediği İl Divan toplantısında konuşan Genel Başkan Semih Durmuş “Döner sermaye sisteminde çok ciddi manada ücret adaletsizlikleri var. Uygulama olarak zamanında çıktığında sağlıktaki dönüşümün sihirli değneği olarak kullanılmış ve birçok sorunu da çözmüştü. Ama bugün gelinen nokta itibariyle baktığımızda sağlık çalışanlarının arasında ücret olarak ciddi manada uçurum oluşmasına sebep olmuş durumda. Göreve başladığımız da hemen bir döner sermaye komisyonu oluşturduk. Bakanlıkta çalışan ve sahada bulunan arkadaşlarımızdan oluşan komisyon yeni bir teklif üzerinde çalıştı ve teklifi yetkililere ilettik. Bizim önceliğimiz adaletli bir yönetmeliği hazırlayarak bu adaletsizliğin ortadan kaldırılmasını sağlamaktır” ifadelerini kullandı.Durmuş, “Aşırı iş yükü altında ezilen sağlık çalışanlarımız birde şiddet olaylarıyla burun buruna geliyor. Artık şiddeti önlemek için alınan önlemlerinde yeterli olmadığını görüyoruz. Sağlık Bakanlığı biran önce şiddeti önleyecek bir eylem planını hayata geçirmeli” şeklinde konuştu.


 

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2020, 07:43

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 2 ay Önce

VALLA HAYAL SATIN ALMADA, SİZDEN ALACAĞIMIZ KALMADI,HAMDOLSUN HEPSİNİ DE SATTINIZ. SAYGILARIMLA.

ÖZLÜK HAKLARIMIZI YERLE BİR ETTİRDİNİZ
ÖZLÜK HAKLARIMIZI YERLE BİR ETTİRDİNİZ @SELİMCAN - 4 hafta Önce

3600 EK GÖSTERGE ?

YIPRANMA PAYININ GEÇMİŞ ÇALIŞMALARIMIZI KAPSAMASI ?

DÖNER SERMAYE SABİTİNİN EMEKLİ MAAŞLARIMIZA YANSIMASI ?

TABAN ÜCRETTE ARTIŞ ?

BUNLAR NOLDU, SAĞLIKSEN?

SAYENİZDE YALAN OLDU?

Semih Bey'e
Semih Bey'e @SELİMCAN - 2 ay Önce

HAyal alıp satmıyor sizin il yöneticileri makam alıp satıyor kendilerine. Bakın BUrdur'a sendika yönetimi hooop hepsi koltuk kaptı. Dertleri üyelerin hakkını savunmak dğil. Üye umurunda değil

YYYYY
YYYYY @SELİMCAN - 2 ay Önce

HER LAFINIZ HAYAL MEYAL DÜŞLER GİBİ, VAATLERİNİZ UÇUP GİDEN KUŞLAR GİBİ. NEYSE BİR DAHA Kİ SENDİKA SEÇİMİNE DE ESKİ DOSTLAR DİYE SÖYLERLER BU GİDİŞLE....

Tartı
Tartı - 2 ay Önce

Sağlık bakanlığına liyakatsiz yönetici taleplerinizi uygulatmakta hiç güçlük çekmiyorsunuz da şiddeti önleme ve ücret adaletsizliğini iletmekte mi güçlük çekiyorsunuz, tüm üyeler şunu çok iyi biliyorki isteyipde yapamayacağınız iş yok, yeterki üyelerin değilde sizin geleceğinize ışık tutsun.

AĞAM EYLENİR BİZLE
AĞAM EYLENİR BİZLE @Tartı - 1 ay Önce

HIHI HIHI ;)))

MARABALAR SANDIKTA GEREĞİNİ YAPACAK!

ONLAR KONUŞUR SAĞLIKSEN YAPAR
ONLAR KONUŞUR SAĞLIKSEN YAPAR @Tartı - 2 ay Önce

3600 EK GÖSTERGEYİ 3 AY İÇİNDE YASALAŞTIRIRLAR.

DÖNER SERMAYE EK ÖDEMESİNİN EMEKLİ MAAŞLARIMIZA YANSIMASI 2020 YILI SONUNA KADAR OLUR.

SÖZLEŞMELİ YÖNETİCİLERİN DÖNER SERMAYELERİMİZİ HORTUMLADIĞI SİSTEMDEN VAZGEÇİLİR VE PERFORMANS ÖDEMELERİ YENİDEN BAŞLAR.

SEMİH BAŞKAN YAPACAKTIR. GÖRÜRSÜNÜZ

Hasan
Hasan - 2 ay Önce

Bakanlıkta hiç bir çalışma olmamasına rağmen, Kamu Dışı ASE lere ve Vekil Ebe/Hemşirelere yıllardır "Kadro" hayali satıyorsunuz. Yıllardır. Sonra da çıkıp, “Bizim sendikacılık anlayışımızda hayal alıp satmak, boş vaatler vermek yoktur” diyorsunuz. Allah sizi ıslah etsin. Ki eriyen maaşları, dönerin yok olmasını, liyakatin toz olup uçmasını, kamu çalışanları arasında en fazla hakarete/şiddete uğrayan grup olmamızı ve sizin bunun için işe yarar hiç bir şey yapmamanızı falan geçtim. "Biz hükümetten izinsiz su içmeye bile gidemeyiz, elimizden gelen budur" deyin, canımızı yeyin ama “Bizim sendikacılık anlayışımızda hayal alıp satmak, boş vaatler vermek yoktur” diyerek dalga geçmeyin.

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

Sendikacılık anlayışınızın ancak müdür atamalarından ibaret olduğu çok aşikar.Liyakatsiz iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanları başımıza musallat ettiniz yeter artık

sağlıkçı
sağlıkçı - 2 ay Önce

Sendikacılık anlayışınızın ancak müdür atamalarından ibaret olduğu çok aşikar.Liyakatsiz iki kelimeyi bir araya getiremeyen insanları başımıza musallat ettiniz yeter artık

att
att - 2 ay Önce

nedense bağıra bağıra gülesim geldi

Aydınlı
Aydınlı - 2 ay Önce

Yav he he

HAYRET BİRŞEY GERÇEKTEN BAŞKAN AKLIMIZDAN EDECEKSİNİZ.
HAYRET BİRŞEY GERÇEKTEN BAŞKAN AKLIMIZDAN EDECEKSİNİZ. - 2 ay Önce

2351 VHKİ SINAVLA KAZANDIĞI KADROSUNU ALAMADIĞINDA.HAYAL ALIP SATMAK BİR YANA.HAYAL KIRIKLIĞIYLA BİRLİKTE YAŞAMA SEVİNCİNİ GAYESİNİ YİTİRDİ.BUNU SİZ YAŞATTINIZ BİZLERE SİZ ALLAH SORSUN.İNDALLAHTA SİZDEN DAVACIYIZ.SAYIN BAŞKAN.


SIRADAKİ HABER