Durmuş; Cumhurbaşkanın verdiği müjdeler Sağlık-Sen’in mücadelesinin sonucudur

Durmuş; Cumhurbaşkanın verdiği müjdeler Sağlık-Sen’in  mücadelesinin sonucudur

Sağlık-Sen Genel Merkez Yönetim Kurulu üyeleri, şube başkanları ve delegelerin katılımıyla gerçekleştirilen Sağlık-Sen Tüzük Tadil Genel Kurulu’nda, tüzük değişiklikleri genel kurulunda konuşanGenel Başkan Semih Durmuş , pandemi sürecinde sağlık çalışanlarının olağanüstü bir çaba ile hizmet verdiğini dile getirerek, Sağlık-Sen teşkilatına gösterdikleri fedakarlık ve verdikleri emeklerden dolayı teşekkür etti.

6. Dönem Toplu Sözleşme sonrası teşkilatın Sağlık-Sen ailesini büyüttüğünü söyleyen Durmuş, sendika olarak hedeflerine hızla ilerlediklerini kaydetti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Tüzük Tadil Genel Kurulu’nun teşkilata ve Sağlık-Sen camiasına hayırlar getirmesini dileyen Durmuş, “Memur-Sen olarak, bağlı tüm sendikaların ortak bir tüzüğü olsun istiyoruz. Bu bağlamda, Memur-Sen tüzüğünü referans alarak tüzük hazırladık. Her madde üzerinde fikir üreterek bir tüzük ortaya koyduk. Antidemokratik hiçbir uygulama olmadan, açık ve şeffaf şekilde tüzük kongresini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

Hiç kimseyi ötekileştirmeden daha şeffaf ve istişareye dayalı bir yönetim anlayışı için tüzük değişikliğine gittiklerini anlatan Durmuş, birlik ve beraberlik içeresinde sendikayı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi.

6. Dönem Toplu Sözleşme sürecini ve kazanımları anlatan Durmuş, önemli kazımlar elde edildiğini ve bu kazanımlara sahada sahip çıkılması gerektiğini kaydetti. 4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nda değişikliğe gidilmesinin şart olduğunu belirten Durmuş, bunun için mücadele verdiklerini bildirdi.

14 Mart Tıp Bayramı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın verdiği müjdelerin senelerdir Sağlık-Sen’in dile getirdiği sorunlar olduğunu vurgulayan Durmuş, “Cumhurbaşkanımız tarafından verilen müjdeler Sağlık-Sen’in verdiği mücadelenin ne kadar doğru olduğunun kanıtıdır. Sağlık-Sen’in ne kadar güçlü ve doğru sendikacılık yaptığının kanıtıdır” dedi.

Genel Başkan Semih Durmuş’un konuşmasının ardından Sağlık-Sen tüzüğünde yapılan değişiklikler oylanarak kabul edildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 11:37

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
xman
xman - 2 hafta Önce

DOĞRU HİÇBİR VAADİN YERİNE GETİRİLMEDİĞİ MÜJDELERİN SEBEBİ YANDAŞ SENDİKA

3232
3232 @xman - 1 hafta Önce

Masal anlatmaya devam.

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

E seyyanen zam olmalı sayın durmuş bey yıksa mağduriyet devam eder emsal maaş uygulansın mesela bizim önceden polislerle denk ti şimdi bordro da 2000 tl total az lik var birde sayın durmuş polsan var oyak var ilksen var saglik sandığı niye yookkkkkk

sultanım52
sultanım52 - 1 hafta Önce

ya size kötü konuşsak o kelimelere de yazık. lan müjdeden başka ne aldınız

3232
3232 - 1 hafta Önce

işine bak sen sağlık personeli içiç hiç bir şey yapmadın.Kendine pay çıkarma efendiiii

hmmmmm
hmmmmm - 1 hafta Önce

:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

sağlıklı sağlıkçı
sağlıklı sağlıkçı - 1 hafta Önce

yav hehehe

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 hafta Önce

VERGİ İADESİNDE ÇAKTIĞIN KAZIĞI UNUTMADIK...............

MEHMET02
MEHMET02 - 1 hafta Önce

2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ


SIRADAKİ HABER