Cumhurbaşkanımızdan Ek Zam Talep Ettik

Cumhurbaşkanımızdan Ek Zam Talep Ettik

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarıyla birlikte tüm kamu çalışanlarına ilave zam yapılması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini belirterek, “Sağlık çalışanları başta olmak üzere kamu çalışanlarını ekonomik dalgalanmalara ezdirmeyecek bir ücret artışı temel talebimiz. Bu konudaki mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz” dedi.

Sağlık-Sen Adana ve Gaziantep Şubelerinin ortak düzenlediği İl Divan Toplantısı, Genel Başkan Semih Durmuş, Genel Sekreter Durali Baki, Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Faruk Doğan, Yusuf Dural ve Yasin Barutcu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

Toplantıya, Aksaray Şube Başkanı Rıfat Kaya, Ankara 2 No’lu Şube Başkanı Erdal Bolatçı, Ankara Bakanlık Şube Başkanı Tahir Eren, Kayseri Şube Başkanı Hasan Keser, Mersin Şube Başkanı Hasan Özer, Nevşehir Şube Başkanı Hakan Gündüzpolat, Niğde Şube Başkanı Ebuzer Doğan, Osmaniye Şube Başkanı Muhittin Çenet ve Sivas Şube Başkanı Muhittin Musaoğlu da katıldı.

Toplantıda sendikal gündeme ilişkin bilgiler veren Genel Başkan Semih Durmuş, Memur-Sen olarak kamu çalışanlarının maaşlarında iyileştirme yapılması için mücadele ettiklerini söyledi.

Durmuş, “6. Dönem Toplu Sözleşme ile sağlık çalışanları özelinde sabit ek ödemenin yüzde 20 oranında artırılması gibi önemli kazanımlar elde ettik. Ancak son aylarda yaşanan ekonomik dalgalanmadan dolayı alım gücünü ve refah seviyesini yükseltecek bir iyileştirme talebimizi her platformda dile getiriyoruz” diye konuştu.

“İlave Zam Yapılması Talebimizi Cumhurbaşkanı Erdoğan’a İlettik”


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Sağlık çalışanlarıyla birlikte tüm kamu çalışanlarına ilave zam yapılması konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüklerini hatırlatan Durmuş, “Son dönemde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle asgari ücrete yapılan yüzde 50 artış önemli bir adım oldu. Ancak bu ekonomik sıkıntılardan toplumun tüm kesimleri gibi pandemi sürecinin kahramanı sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızda son derece olumsuz etkilendi, ücretleri eridi. Bu nedenle Cumhurbaşkanımız ile yaptığımız görüşmede ilave zam yapılması talebimizi dile getirdik. Ekonomik dalgalanmanın verdiği zararı telafi edecek ek zam istedik. Ayrıca, üzerinde çalışılmaya başlandığı duyurulan sağlık çalışanlarının ücretlerine yönelik yapılacak düzenlemenin de en kısa sürede Meclis gündemine gelmesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vergi Muafiyeti Önemli Bir Adım Ancak Gerçek İhtiyaç Ek Zam”

Kamu görevlilerine yönelik vergi muafiyeti düzenlemesine de değinen Durmuş, “Vergi muafiyeti için atılan adımlar önemli. Ancak ekonomik getiri açısından tek başına kesinlikle yeterli değil. Zira kamuoyunda zikredilen rakamlar gerçeği yansıtmamakta, düzenleme kayda değer bir ücret artışına sebep olmamaktadır. Dolayısıyla ek zam talebimiz geçerliliğini ve önemini korumaktadır” diye konuştu.

Genel Sekreter Baki: Her Zaman Hak ve Hakkaniyet Yolunda Sendikal Mücadelemizi Yapacağız

Genel Sekreter Durali Baki, “Biz siyasi anlamda birilerin yanında veya karşısında olan bir sendika değiliz. Dini, dili, ırkı, mezhebi, meşrebi, doğulusu, batılısı, Kürdü, Alevisi, Türkü hiçbir zaman ayrım yapmadık. Herkesi, birlikte ‘bir olmaya’ davet ettik” dedi.

Bazı kesimlerin kendilerini eleştirdiklerini söyleyen Baki, “Sahada mangalda kül bırakmayanlar, bürokratların karşısında kül dökmüş kediye dönüyor. Bizim yaptığımız faaliyetler nettir. Biz hiçbir zaman kıvırmadık. Hiçbir zaman toplantılarda farklı hastane odalarında farklı konuşmadık. Yapabileceklerimizi söyledik. Doğru bildiğimizi söyledik. Bundan sonra da hep doğruları söyleyeceğiz. Ne kandıran olacağız ne de kandırılan olacağız” dedi.

Pandemiyle birlikte sağlık çalışanlarının koşullarının daha da zorlaştığına değinen Baki, “Sağlık çalışanları alın terinin karşılığını istiyor. Sağlık çalışanlarının sesine kulak verilmesi gerekiyor. Sağlık çalışanlarının haklı taleplerinin yerine getirilmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Gerçek manada yasaları çıkaranların sahanın muhataplarıyla masaya oturması gerektiğini vurgulayan Baki, “İş barışını bozacak düzenlemeler ve söylemler sağlık hizmetini sıkıntılı bir sürece doğru itiyor. Başta sağlık çalışanları olmak üzere kamu çalışanlarının haklarının verilmesi gerekiyor. Gerçekçi enflasyon rakamlarına göre hareket edilmelidir.  Sağlık-Sen ve Memur-Sen olarak, her zaman hak ve hakkaniyet yolunda sendikal mücadelemizi yapacağız” diye konuştu. 

Genel Başkan Yardımcısı Dural: Biz Bugüne Kadar Ne Aldandık Ne Aldattık

Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, sadece çalışanların değil, çalışanların eş, çocuk ve anne ile babalarının da sorumluluklarını alarak sendikacılık yaptıklarını anlattı. Göreve geldikleri günden bu yana saha gerçekleriyle hareket ettiklerini belirten Dural, “Dersimize çok iyi çalıştık. İşin ehli insanlarla masaya oturduk ve 6. Dönem Toplu Sözleşme’de önemli kazanımlara imza attık” diye konuştu.

Sağlık-Sen olarak bugüne kadar ne aldandıklarını ne de aldattıklarını belirten Dural, “Biz doktorların hakkını almasına hiçbir zaman karşı olmadık. Bir hekimin bir hakimden daha az para almaması gerektiğini hep savunduk. Hekimlerimiz haklarını alacak tabi, ama hak dağıtırken sağlık çalışanlarının bunun dışına bırakılmasını kabul etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Son gelişmelerle birlikte herkesin Sağlık-Sen’in gücünü gördüğünü ifade eden Dural, “Düzenleme asıl olması gereken yer Sağlık Komisyonu”na havale edildi. Sağlık-Sen olarak sizlerden aldığımız güçle komisyondan en iyi sonucun çıkması için mücadele edeceğiz” şeklinde konuştu.

Genel Başkan Yardımcısı Barutcu: Duruşumuzdan Asla Ödün Vermeyeceğiz

Sağlık çalışanlarının pandemi sürecinde büyük emek ve gayret gösterdiğini belirten Genel Başkan Yardımcısı Yasin Barutcu, “Sizlerin bizlere verdiği güçle 6. Dönem Toplu Sözleşme masasından 22 tarihi kazanımla kalktık” dedi. Barutcu, “Bizler, her il divan toplantısında kazanımlarımızı büyük gururla anlatıyorduk. Ayın başında Antalya’da gerçekleştirdiğimiz Büyük Türkiye Buluşması bir bayram eviydi. Ama maalesef  o zamana denk gelen ve iş barışını zedeleyen açıklamalar, bayram evini cenaze evine dönüştürdü” diye konuştu.

Antalya’da süreci yakından takip ettiklerini dile getiren Barutcu, “Sağlık-Sen Genel Merkezi olarak yapmamız gereken her şeyi yaptık. Atmamız gereken her adımı attık. Şu anda da süreci yakından takip ediyoruz. Ocak ayı içerisinde sağlık çalışanlarıyla ilgili bir düzenlemenin hayata geçeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yapılan açıklamanın toplu sözleşme kazanımlarına gölge düşürmemesi gerektiğini kaydeden Barutcu, “Duruşumuzdan asla ödün vermeyeceğiz” dedi.

Adana Şube Başkanı Nennioğlu: Tabandan Kopuk Olarak Sendikacılık Yapılmaz

Adana Şube Başkanı Bekir Nennioğlu, Sağlık-Sen’in kurulduğu günden bugüne insanı ve emeği merkeze aldığını dile getirerek, “Sendikacılık bir  meslek, bir heves işi değildir. Sendikacılık, ahlaklı, cesur ve imanlı  kimselerin işidir. Yatarak, çalışmadan üretmeden sendikacılık yapılmaz. Tabandan kopuk olarak, çalışanın derdiyle dertlenmeden, sevincine ortak olmadan sendikacılık yapılmaz. Sendikacılık sağlık  çalışanlarına, ülkeye ve millete hizmet etmektir.  Mücadele etmeden haklarımızı almak mümkün değil. Tüm sağlık çalışanları birleşerek, sendikalaşarak haklarımızı alacağız. Elimizde büyük bir güç var, bu güç imanımız ve birlikteliğimizdir. Biz, bir ve beraber olduğumuz sürece aşamayacağımız hiç bir engel yoktur” diye konuştu.

Gaziantep Şube Başkanı Arayıcı: Sağlık-Sen Olarak Çalışanlarımızın İnancı ve Umuduyuz

Gaziantep Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı ise kutsal bir amaca emek verdiklerini belirterek, “Sağlık-Sen olarak, biz çalışanlarımızın inancıyız, umuduyuz. Biz rakamlara sığmayacak kadar büyük bir davanın mensuplarıyız. Yıkılanı onarmak, döküleni toplamak hep bize düştü ve hep bize düşecek. Bu yüzden en zor şartlarda bile inancımızı, kararlılığımızı asla yitirmedik. Bundan sonrada, yitirmeyeceğiz. Aynı aşk ve aynı heyecanla hizmete devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2021, 07:46

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Çapanoğlu
Çapanoğlu - 1 ay Önce

%40 yetmez %100 yapın oda yetmezse hazineyi bize verin. Biz istiyoruz derhal vereceksin zaten vermezsen oy vermem sandıkta perişan ederim. Erdoğan paramızı ver hakkımızı ver yoksa chpliyim ama sana yine oy vermem. "İroni değildir burda yazılanları derledim. Kafalar pırıl pırıl bir tek kendilerini akıllı sanıyorlar."

Çapanoğlu
Çapanoğlu @Çapanoğlu - 1 ay Önce

@sağlıkçı Zeka seviyem senin zoruna gitmiş anlıyorum. Zillete fazlayız onlar 20 yıldır kaybedenlerin yanında olur. Sürekli yenilmeye mahkumdur. Sizde kininizde bogulun ve verecek cevap bulamayınca aşağılama politikanıza devam edin.

sağlıkçı
sağlıkçı @Çapanoğlu - 1 ay Önce

ZEKA SEVİYENE GÖRE YORUMLAMIŞSIN.
ANLADIK.

Onur Şahin
Onur Şahin @Çapanoğlu - 1 ay Önce

Bir insan bu kadar mı nankör bu kadar mı bencil olur. Sağlık sektörü içinde sadece kendini düşünen, her kesimi kıskanan ahlaksız bir topluluk var. Herkesi tenzih ederim ama aşağıdaki yorumlar sağlık bakanlığı bünyesinde çalışıp devletten maaş alıp nefret kusan tiplerdir.

Vatandaş
Vatandaş @Çapanoğlu - 1 ay Önce

Benim yorumumu yayınlama cesareti bile olmayan site zaten su yazdıklarının boş olduğunu okusan anlardın boş boş yazıyorsunuz troller yakında bin beğeni olursun sen....Ama burdaki kişilerin görüşleri sizin yazılarınız ve beğenilerinizle değişmez merak etme...heryerde çakallık yeter yaaa...

Soner Elitok
Soner Elitok @Çapanoğlu - 1 ay Önce

Ak parti verdikçe bir yerlere yardım dagıttıkça, çalışana zam yaptıkça kuduruyorlar... "Nasıl olur kasa boştu! Nerden buldu bunlar parayı! Oy kazanmak için yapıyor! 128 milyar kayıp! Hazineyi boşalttılar! Ekonomi bitti! Türkiye batıyor! " derlerdi. Paramızda bitmemiş Türkiye'de batmamış kudurun memurada verir sağlıkçıyada verir insan yeterki kansız olmasın nankör olmasın geriye kalanlar hep boş laf..

Sağlık Memuru(sendikadan istifa eden)
Sağlık Memuru(sendikadan istifa eden) @Çapanoğlu - 1 ay Önce

kime % 40 verilmiş memura % 5 ama senin ve senin gibi trollerin arbasının fazla geldiği belli ki burayı da bastınız.

hemşir
hemşir - 1 ay Önce

semih laf oyunları ile zam yapmayın. de ki seyyanen 1000 lira zam yaptırdık. bize net cümlelerle gel. vergi muafiyeti cart curt dediniz 70 lira ile milletin aklını bulandırdınız.

Yaparsa Ak Parti Yapar
Yaparsa Ak Parti Yapar - 1 ay Önce

Adalet ve Kalkınma Partisi İcraatları

Sadece Salgın döneminde;

5,5 milyon kişiye karşılıksız 1000 TL -

Yine 4,5 milyon kisinin istihdamını kısa çalışma ödeneği, asgari ücret desteği, nakit desteği gibi yöntemlerle destekledi -

Vefa Sosyal Destek Grupları toplam 6 milyon 745 binin üzerinde talebe cevap verdi -

45 günde inşa edilen 1008 yataklı acil durum hastanesi -

Çiftçilere tarım destek paketi -

Avrupanın en büyük Başakşehir hastanesi -

Pandemi sürecinde 2 büyük şehir Erzurum ve Sancaktepe hastanesi (toplamda 15) ve buralarda çalışacak binlerce istihdam ve işsiz kardeşlerimize iş gücü -

126 farklı devletten 116 bin vatandaşımızı, 385 uçak, 37 karayolu ve 15 deniz yolu seferiyle ülkemize getirdik. -

132 ülkeye yardım paketi gönderen -
Milyonlarca kişiye 6ay ödemesiz 10.000 TL %0.49'dan kredi -

%0.64'ten 12 ay ödemesiz 750 Bin TL'ye kadar ev kredisi -

0.49'dan 6 ay ödemesiz 150 Bin TL'ye kadar taşıt kredisi -

Tatil-düğün için %0.55'ten 30000 TL'ye kadar 6 ay ödemesiz uygun kredi -

Milyonlarca ücretsiz maske dağıtan -

1 ayda yerli 3500 solunum cihazı üreten aynı zamanda 1000 adette ihracatı yapılan -

Gss sistemiyle hastaların ücretsiz muanesi sağlandı -

Koranavirüs tedavisinde kullanılan ilaçlar SGK ödeme kapsamına alındı Sağlık hizmetlerinde ilave ücret alınmadı -

Covid tedavisinde Devlet hastahaneleri ücretsiz olduğu gibi özel hastahanelerde ücretsiz olması için yasa çıkarıldı -

Her türlü test-kit-tedavi ve ilaçlar sosyal güvencesine bakılmaksızın devlet tarafından karşılandı -

Gss hizmetleri devlet tarafından karşılandı -

Esnaf ve özel sektöre vergi affı -

İşten çıkarılanlara ve iş insanlarına maddi destek -

Kobilere ve iş kurmak isteyenlere acil çözüm paketi -

Hastahanelere-valiliklere ve kamu kurumlarına milyonlarca ekipman dağıtıldı -

Bordan el dezenfaktanı yapıldı -

Savunma Sanayii'ne mühimmat ve yerli projeler -

Gönüllü olarak meslek liseleri maske dikti ve maske üretimi için maddi destek sağlandı -

Akdeniz'de İsrail-Mısır-Yunanistan vb. ihanet şebeklerinin planını bozması -

Libya'da siyonistlerin uşağı Hafter'i tepetaklak etmesi -

Son 4 ayda 1624 pkk leşi son 5 yılda 33 bin terorist gebertildi (megri megri ve Oslo'culara kapak olsun)

Yazmakla bitmeyecek hizmetlerin tamamını Ak parti hükümeti ve Türk milleti birlikte yaptı.

Hazım Sızım
Hazım Sızım - 1 ay Önce

Doktora gelen zammı protesto ettiniz ama asgari ücrete gelen zammı etmediniz. asgari ücretteki artışı da protesto etseydiniz bari :). Hazımsızıs.

Sendika ağaları
Sendika ağaları - 1 ay Önce

Sendika olmasa şimdye almıştık zammı.
Kim bilir kendilerine ne istediler.
Dişe dokunur bir tane eylemleri yok.

Sendika ağaları
Sendika ağaları - 1 ay Önce

Sadece sendika başkanına geçen yıl yapılan zam oranında (yüzde 50) zam istiyorum, fazlasını değil.

teşekkürler herkese :))
teşekkürler herkese :)) - 1 ay Önce

hükümet %30 zam yapacakmış bakmışlar ki bunlar koşa koşa teşekkür ediyorlar demekki memurlar vergi indirimden memnunlar bize teşekkür ediyorlar bu kadar yeter o zaman demişler :))

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Kimse sağlık sen i suçlamasın. Adamlar doğru olanı yapıyor, kendilerini kurtarıyor. Yanlış yapanlar ise bu sendikaya üye olup bunlara destek olanlar... Memur a müstahak... Sağlık çalışanı demek ki memnun ki hala 1. Sendika sağlık sen ????


SIRADAKİ HABER