Borel'in ham maddesinin büyük bölümü Amasya'da üretiliyor

Borel'in ham maddesinin büyük bölümü Amasya'da üretiliyor

Türkiye'nin bor katkılı yerli ve milli dezenfektanı Borel'in ham maddesi olan etil alkolün büyük bir kısmı Amasya Şeker Fabrikası bünyesinde bulunan alkol fabrikasından alınıyor.
Anti bakteriyel özelliklerdeki çözeltiyle geliştirilen yerli ve milli borlu el dezenfektanı Borel'in ham maddesi olan etil alkolün büyük bir kısmı Amasya Şeker Fabrikası bünyesinde bulunan alkol fabrikasından karşılanıyor.

"BİZLER İÇİN GURUR VERİCİ"
Özellikle medikal sektörde paketle işlemine geçtiklerini ve bunun Türkiye'de ilk olduğunu belirten Amasya Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Saatcı, "Paketleme ünitesi yerli, bidonu, logosu, işçisi ve ham maddesi yerli olan alkol fabrikamızın Cumhurbaşkanımızın talimatları ile satışa sunularak seri üretime geçen yine yerli ve milli dezenfektan Borel'in ham maddesi olan etil alkol ihtiyacını en yüksek miktarda karşılıyor olması bizler için gurur vericidir" dedi.
 

Bor katkılı yerli ve milli dezenfektan Borel'in ham maddesi Amasya'dan alınıyor

"730 BİN LİTRE ALKOL VERDİK"

Yeni tip korona virüs (Kovid-19) ile birlikte üretim kapasitelerinin arttığını ifade eden Saatcı, "96-1 etil alkolü biz üretiyoruz. Bununla birlikte Türkiye'de yine Sağlık Bakanlığına bağlı hastanelerimiz, sağlık ocaklarımız, özel hastanelerimiz ve üniversite hastanelerimize yaklaşık 730 bin litre paketli alkol verdik. İçerisinde bulunduğumuz süreçte yüzden fazla firma ile tanıştık. Bunlardan en önemlileri Eti Maden ile (Milli Savunma Bakanlığı) Barutsan'dır. Tekel kesinlikle oluşturmuyoruz. Temmuz ayının sonuna kadar üretimimiz devam edecektir. İlgili mühendislerimizin ve birimlerimizin çalışmaları ile bundan sonraki süreçte hedefimiz fabrikamızın bir yıl üretim gerçekleştirmesidir. Ülkemize, yöresine, çiftçisine katma değer sağlaması bakımından kazan ve türbin çalışmalarımız devam edecektir" şeklinde konuştu.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yerli ve Milli
Yerli ve Milli - 8 ay Önce

RABBİME şükürler olsun. Borun nimetlerini kullanmaya ve daha fazlasını üretmeye başladık. Yakında bir çok malzemenin hammaddesi bordan olacak. Cennet Vatanım çok şükür meyvelerini veriyor.

ATT
ATT - 8 ay Önce

Ben aldım,beş para etmez.

SAHTEKAR
SAHTEKAR @ATT - 8 ay Önce

ALLAH seni bildiği gibi yapsın sahtekar iftiracı ve fitneci !!! 4 kutu aldım elim yumuşacık oldu. Öncesinde yaralar, morarmalar ve kuruluk vardı şimdi eser kalmadı. VALLAHİ BİLLAHİ TİLLAHİ anlattıklarım gerçektir. Ülkemizin içinde yaşayan nefret tohumlarına inanmayın.

HAKAN ÖZAY
HAKAN ÖZAY - 8 ay Önce

Sattığınız şeker fabrikalarının değerini şimdi daha iyi anlıyor musunuz?

SIRADAKİ HABER