Belirli kişilerin geçici görevlendirmeleri sonlandırılmış

Iğdır Türk Sağlık Sen il temsilcisi Çetin Tanık'ın basın açıklaması:

Belirli kişilerin geçici görevlendirmeleri sonlandırılmış

"Iğdır Türk Sağlık Sen il temsilcisi Çetin Tanık ,Kamu yönetiminden beklentimiz sadece adalet olmuştur. Çalışanlar arasında ayrım yapmamak, adam kayırmamak hak ve adalet üzerine inşa edilmiş bir yöneticilik yapmak bir kamu yöneticisine de yakışandır. Aksi davranışlar devlete zarar verir, inancı sarsar, güveni yıkar. Dedi.

Tanık ,yaptığı açıklamada şunları söyledi:’Türkiye’nin zorlu ve hassas bir süreçten geçerken, adeta dört bir yan düşmanla çevrili iken kamuda birlik ve beraberliği ağır biçimde tahrip edenlerin kime ve neye hizmet ettiğini herkes iyi değerlendirmelidir.

Ne yazık ki böyle bir baltalama İlimizde yaşanmaktadır. Iğdır İl sağlık müdürlüğü geçici görevlendirmeleri iptal ediyoruz diyerek sadece belirli kişilerin geçici görevlendirmelerini sonlandırmış,kendilerine hizmet eden yakın bildiği kişilerin görevlendirmelerine ise dokunmamıştır.

Merak ediyoruz geçici görevlendirmeler hukuksuzsa hepsi birden neden sonlandırılmadı da sadece kendi düşüncelerine uymayan,sadece işini yapan kişilere bu uygulandı?

Yoksa malum-Sen başkanı aynı zamanda İL sağlık müdürlüğüne vekaleten bakan kişinin bunda bir etkisi yönlendirmesi mi vardır?

Kıymetli Basın Mensupları:

Böyle bir mevzuat işlemi olmaz, böyle bir iş yapılamaz. Bu düpedüz sağlık çalışanlarına uygulanan bir mobbingtir ve suçtur.

Sayın Valimizden Bu konuda gereğini yapmasını bekliyoruz. İl sağlık müdürlüğünde huzuru bozan işlere kalkışanlara fırsat vermemeli ve onların bozdukları düzeni tesis etmesini bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2020, 11:13

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gokhan tuna
Gokhan tuna - 8 ay Önce

Bu haber tamamen yalan haberdir. Cunku geçici gorevli personellerin gorev yerlerine geri dönmeleri olayi eski saglik muduru nevruz erez zamaninda olmus ve bu il saglik muduru gorevden alininca yeni gelen il saglik müdürünün ustune kalmis bir olaydir. Bunu sagir sultan bile biliyor. Ayrica bu iddiada bulunan sahsin aşağıda mahkeme karari diye yayınladığı evrak taaa yillar oncesinden var olan bir davanin sonucudir. Kisacasi bu iş tamamen duzmece yalan idialardir.

Ali sam
Ali sam - 8 ay Önce

Bu basın açıklaması tamamen iftiralardan ibarettir.daha önceden alınan kararı yeni sağlık müdürü yapmış gibi gösterilmeye çalışıyor.paylaştığı mahkeme kararı yıllar öncesine aittir.yeni sağlık müdürü göreve başlayalı daha bir kaç hafta olmuştur.

Ahmet Kara
Ahmet Kara - 8 ay Önce

İnsanları yalan yanlış haberler yaparak kandırmaya çalışmayın ,ekine koyduğunuz evrak ne alaka ,insanları aptal mı sandınız ,herkes bu görevlendirmelerin Nevruz Erez zamanında yapıldığını biliyor,o zaman niye sustunuz

Şebnem Yıldızlı
Şebnem Yıldızlı - 8 ay Önce

Geçici görevlendirmeler ile ilgili bu haber mevcut İl Sağlık Müdürü değil bir önceki İl Sağlık Müdürünün görevi zamanında yapılmıştır.Yapılan işlemlerin tarihi de bellidir,insanları karalamak bu kadar kolay olmamalı

Iğdır Sağlıkçı
Iğdır Sağlıkçı - 8 ay Önce

Bahsedilen görevlendirmeler ile ilgili işlemlerin ne zaman başlatıldığı bellidir.Tarihleri belgelidir.Önceki Sağlık Müdürü Nevruz Erez yapmıştır.İnsanlara iftira etmeyiniz.

SELİMCAN
SELİMCAN - 8 ay Önce

SELİMCAN YANINIZDADIR. SAYGILARIMLA.

mehmet02
mehmet02 - 8 ay Önce

MİLADI DOLMUŞ OLAN YARDIMCI HİZMETLER SINIFI KALDIRILMALI
ON BEŞ YIL OLDU NE ZAMAN ÇÖZÜLECEK BU SORUN
2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır." ………On beş yıl oldu bir gelişme yok

SIRADAKİ HABER