Bakanlık Sağlık Çalışanlarının Hakkını Böyle Gasp Etti

Bakanlık Sağlık Çalışanlarının Hakkını Böyle Gasp Etti

Sağlık Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı sonrası mülakatta yaşananlar vicdanları yaraladı

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sağlık Sen Genel Başkanı Semih Durmuş; 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

GÖREVDE YÜKSELME MÜLAKATI OLMADI
Çarpı işaretiMülakat komisyonu katılımcıya 70 puanı çok görmüştür. Sınavda kazanılan hak mülakatta hangi gerekçeyle gasp edilmiştir?

Uyarı işaretiİtirazlar yerini bulmalı, kazananın hakkı kazanana teslim edilmeli, aynı garabet unvan değişikliğinde yaşanmamalıdır! Dedi

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 1 ay Önce

semih başkan size hiç katılmıyorum,lütfen sözlü komisyon üyelerini töhmet altında bırakmayınız.komisyon mükemmel bir iş çıkarmıştır,komisyon üyelerinin emeklerini boş görmeye hakkınız yok.

CESİM a
CESİM a @...... - 4 hafta Önce

komisyonu inşAllah vicdanının sesini dinleyecek fazla kalan kadroları geri gönderene kadar personeline verecek diğer bakanlıkların yaptığı gibi yazılıyı 76 puanla kazandım hak etmişiz değimli inşAllah olur

sheff
sheff @...... - 4 hafta Önce

yıllarca bakanlık taşra teşkilatında emek vermiş yazılı sınava girerek sınavı kazanmış arkadaşlarımızın hakkını hiç ettiniz hangi hakla mükemmel iş çıkarmıştır diyebiliyorsunuz yazıklar olsun, ömrü boyunca emek vermeden o koltuklara birilerinin yardımıyla oturan bürokratlar!! Hastanede çalışan idari/sağlık/destek hizmetleri müdürleri, müdürlüklerde çalışan başkan ve uzmanlar bunlar hangi sınavı kazandı da mükemmel bir şekilde o koltuklara oturdular??? Hayatı boyunca emeğinden başka dayısı olmayan bakanlık taşra teşkilatı çalışanı arkadaşlardan hizmetliye memurluğu, memura vhki yi, vhki ye şefliği çok gördünüz. Yazıklar olsun sizin bu adaletinize. Bu sözlü sınav şunu göstermiştir torpille bakanlık bürokratı olanların emeğiyle yükselmeye çalışanları engellediği ibretlik bir örnektir.

3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ BEKLİYORUZ
3600 EK GÖSTERGE VE 1500 TL SEYYANEN ZAM MÜJDESİ BEKLİYORUZ @...... - 1 ay Önce

Nokta!

sheff
sheff @...... - 1 ay Önce

Komisyon objektiflikten uzak tamamen keyfi kararlar almıştır. Örnek mi zarftan çıkan sorulardan birini bilip birini bilmeyen 90 puan alıyor ve yine aynı durumda olan başka biri 58 alıyor bu nasıl mükemmellik söyle de bilelim kardeş!!!

......
...... @...... - 1 ay Önce

başarısızlığın arkasına sığınmanın hiç bir haklı gerekçesi yoktur. sözlü sınavlar,adalet sağlamıştır.

MUSTİ
MUSTİ @...... - 1 ay Önce

NASIL GÜZEL İŞ ÇIKARMIŞ ANLATABİLİR MİSİN LÜTFEN? MÜLKATTAN KALANLAR NEYE GÖRE KALMIŞ GEÇENLER NEYE GÖRE GEÇMİŞ BİR AÇIKLASINLAR.. MÜLAKAT KOMİSYON BAŞKANININ 2 DUDAĞI ARASINDA ÇIKACAK KARARA BAĞLANMIŞ BİR MÜLAKAT NE KADAR SAĞLIKLIDIR

Tuzu kuru bürokratlarla nereye kadar?
Tuzu kuru bürokratlarla nereye kadar? @...... - 1 ay Önce

Yazılı yapmışsın..

Mülakat nedir?

memur
memur - 1 ay Önce

yazıklarlar olsun sınavde 82 puan aldım gece gunduz çalıştım sözlü sınavda 53 puan verdiler adeletınız bu

Adalet
Adalet - 1 ay Önce

Şu an sabah ezanı okunurken bu msj yazıyorum, kim hakkıma girdiyse mahşerde Allah hakkımı alsin

sheff
sheff - 1 ay Önce

Sözlü sınavda bazı arkadaşlara zor bazılarına kolay sorular çıktı, bana çıkan sorulardan birini bildim bir soruyu bilemedim, bir soruyu bilip bir soruyu bilmediğine rağmen 90 puan alan arkadaşlar var. Anayasamız ''Herkes, dil, ırk, renk, cinsiyet, siyasî düşünce, felsefî inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayırım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir. Kadınlar ve erkekler eşit haklara sahiptir. Devlet, bu eşitliğin yaşama geçmesini sağlamakla yükümlüdür. Hiçbir kişiye, aileye, zümreye veya sınıfa imtiyaz tanınamaz. Devlet organları ve idare makamları bütün işlemlerinde kanun önünde eşitlik ilkesine uygun olarak hareket etmek zorundadırlar.'' bu nedenle sözlü sınavın fırsat eşitliği ve hakkaniyet kriterlerine uygun olarak yeniden değerlendirilmesi gerekmektedir.

selma
selma @sheff - 1 ay Önce

kendini ifade edemeyenler,tahmin ediyorum sın avdaan başarısız puan alıyorlar

Boş-Sen
Boş-Sen - 1 ay Önce

Boş-Sen genel başkanı, hayırdır, sizin adamlarınız listede yer almadı diye mi sesiniz çıkıyor acaba? Klavye delikanlısı...

Mulakat
Mulakat - 1 ay Önce

Sağlık sen mülakatta herkesin adını verseydi o zaman buna gerek yoktu

Memur
Memur - 1 ay Önce

Hak gaspçıları yine iş başında. O kadar insanın kul hakkını nasıl ödeyecek bu bakanlık

selma adlı kullanıcıya yanıt
selma adlı kullanıcıya yanıt - 4 hafta Önce

yıllarca bakanlık taşra teşkilatında emek vermiş yazılı sınava girerek sınavı kazanmış arkadaşlarımıza hangi hakla kendini ifade edemeyenler düşük puan aldı diyebiliyorsunuz yazıklar olsun, bu taşra çalışanı arkadaşlarımızın emeğine yapılabilecek en büyük haksızlıktır Bakanlığın tuzu kuru üç bürokratı mı buna karar verecek ömrü boyunca emek vermeden o koltuklara birilerinin yardımıyla oturan bürokratlar!! Madem öyle Hastanede çalışan idari/sağlık/destek hizmetleri müdürleri, müdürlüklerde çalışan başkan ve uzmanlar bunlar hangi sınavda kendilerini ifade ederek o koltuklara oturdular??? Hayatı boyunca emeğinden başka dayısı olmayan bakanlık taşra teşkilatı çalışanı arkadaşlardan hizmetliye memurluğu, memura vhki yi, vhki ye şefliği çok gördünüz. yazıklar olsun sizin bu adaletinize. Bu sözlü sınav şunu göstermiştir torpille bakanlık bürokratı olanların emeğiyle yükselmeye çalışanları engellediği ibretlik bir örnektir. Vicdanınız aldığınız maaş kadardır.


SIRADAKİ HABER