“Arkadaşımızın Suçu Legal Hakkı Olan Sendikacılık Yapmaktır”

Amasya Türk Sağlık Sen İl Temsilcisi Şemsettin DÜMEN, Sağlık-Sen Temsilcisi Hakan Avcı’yı darp etti iddiasına yönelik olarak Sağlık Sen Genel merkezinden açıklama yapıldı. Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, "Zorbalık ve vandallık yapan değil, hakkıyla mücadele eden kazanacaktır" dedi.

“Arkadaşımızın Suçu Legal Hakkı Olan Sendikacılık Yapmaktır”
Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, beraberindeki heyetle birlikte dün Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Şemsettin Dümen tarafından darp edilen Sağlık-Sen Baş Temsilcisi Hakan Avcı’ya geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Yaşanan olayla ilgili baş temsilci Avcı’dan bilgi alan Genel Başkan Durmuş, beraberindekilerle birlikte Amasya Adalet Sarayı'na giderek suç duyurusunda bulundu.Adalet Sarayı çıkışında basın açıklaması yapan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, “Dün bu hastanede çalışan fedakar sağlık emekçileri, bir zorbalığa tanık oldular. Evet, yanlış duymadınız; hastane, sağlık çalışanı ve zorbalık. Bu üçü nasıl bir arada anılır, nasıl böyle bir olay gerçekleşmiş diyen çıkabilir. Hem de pandeminin tavan yaptığı günlerde… Öyle ya hastanede zorbanın, zorbalığın işi ne? Burası dağ başı olmamasına rağmen, gündüz gözüyle ve mesai saatinde maalesef bu zorbalık yaşandı” ifadelerini kullandı.

“Arkadaşımızın Suçu Legal Hakkı Olan Sendikacılık Yapmaktır”

Şahsın geçmişinde zorbalık lekeleri olduğunu kaydeden Durmuş, “Üstelik bu zorbalığı yapan sözüm ona bir sağlık çalışanı olan Türk Sağlık-Sen Şube Başkanı Şemsettin Dümen’dir. Baş temsilcimize odasında saldıran, darp eden Dümen’in tehdit ve küfürleri de cabası. Arkadaşımızın suçu; yasanın kendisine verdiği legal hakkı kullanmak yani sendikacılık yapmaktır” diyerek tepki gösterdi.

“Zorbalık, Meşru Olana Galip Gelemeyecektir”

“Buradan açıkça söylemek istiyorum, herkes duysun; illegalite yani zorbalık, legal ve meşru olana galip gelemeyecektir” diyen Durmuş, zorbalık ve vandallık yapanın değil, namuslu sendikacılık yapanın, dimdik duranın ve hakkıyla mücadele edenin kazanacağını söyledi.

Savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen Durmuş, “Darp sonucu arkadaşımıza iki gün iş göremez raporu verildi. Zorbalık anında emniyet güçlerine haber verildi, hastane yönetiminin de kamu davası açacağını öğrendik. Biz de savcılığa suç duyurusunda bulunduk. Şunun da altını özellikle çizmek istiyorum; Bu zorbalık sözde sendikacının ilk vukuatı değil. Daha öncede bir arkadaşımıza saldırmış, 8 ay ceza almıştı. Hukuk nezdinde bu defa çok daha ağır bedeller ödemesi için olayın sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Genel Başkan Durmuş’a Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Faruk Doğan, Amasya Şube Başkanı Recep Eliaçık ile yönetim kurulu üyeleri ve temsilciler eşlik etti.

Genel Başkan Semih Durmuş ve beraberindeki heyet, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Seyhan Yılmaz’ı da ziyaret ederek yaşanan olayla ilgili bilgi aldı. Ardından Sağlık-Sen heyeti, Amasya Valisi Mustafa Masatlı'yı ziyaret ederek olayla ilgili bilgi verdi.

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
DOĞRUCU
DOĞRUCU - 3 hafta Önce

Neler demiştir adamı o noktaya getirmiştir.

SENDİKACILIK YAPSANIZ BU DURUMLAR OLMAZ.İNSANLARA DİKTA DAYATMALAR,İNSANLARI AYRIŞTIMAK KAMPLAŞTIRMAK YERİNE SENDİKACILIK YAPIN İNSANLARA TEPEDEN BAKMAYIN.
SENDİKACILIK YAPSANIZ BU DURUMLAR OLMAZ.İNSANLARA DİKTA DAYATMALAR,İNSANLARI AYRIŞTIMAK KAMPLAŞTIRMAK YERİNE SENDİKACILIK YAPIN İNSANLARA TEPEDEN BAKMAYIN. - 3 hafta Önce

SİZ ATAMA MERCİ DEĞİLSİNİZ.YANDAŞLARINIZI MÜDÜR ATATMA YERİNE HAKLI OLUP HAKSIZLIĞA DÜŞENLERİ KORUYUP KOLLAMA YERİNE SÖZLEŞMEYLE ATATIĞINIZ MÜDÜRLERİNİZ İNSANLARA KAN KUSTURUYOR BUMUDUR SENDİKACILIK.SINAV KAZANIP 8 YILDIR MAĞDUR ETTİRDİĞİNİZ 2351 VHKİ İÇİNDE DAVA AÇIN.SİZE DOKUNAN YANIYOR YA BİZ 8 YILDIR MADDİ MANEVİ SÖMÜRÜLEN HORLANAN DIŞLANAN 2351 VHKİ NE YAPALIM.SENDİKA YANDAŞLARINI MÜDÜR YAPMA MERCİİ DEĞİLDİR

HAY SENİN ADALETİNİ SEVEYİM SEMİH BEY SEN YARDIMCI HİZMETLER SINIFININ ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK TEFRİKACI VE ENGELSİN BİR DAVADA 2351 VHKİ İÇİN AÇSAYDINYA ADİL BAŞKAN.VAYBE
HAY SENİN ADALETİNİ SEVEYİM SEMİH BEY SEN YARDIMCI HİZMETLER SINIFININ ÖNÜNDEKİ EN BÜYÜK TEFRİKACI VE ENGELSİN BİR DAVADA 2351 VHKİ İÇİN AÇSAYDINYA ADİL BAŞKAN.VAYBE @SENDİKACILIK YAPSANIZ BU DURUMLAR OLMAZ.İNSANLARA - 5 gün Önce

YAHU SEN BİZİM BAŞIMIZIN BELASIMISIN NESİN DÜŞ YAKAMIZDAN ARTIK YILLARDIR SIRTIMIZDA KAMBURSUN SEN .ADALETTEN HAKTAN BAHSEDECEK ENSON KİŞİ SENSİN SEN.ZALİM FAKİR FUKARA DÜŞANI ADALET YOKSUNU İNSAN.YANDAŞLARINI SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATAT BİZDE SINAVLA KAZANDIĞIMIZ VKİ KADROMUZU ALLAMAYIP 8 YILDIR SANA BED DUA OKUYORUZ BEDDUA HAKLI VE ADİLSİNYA ALLAH OROÇLARINI KABUL ETSİN SEN KUŞ SÜTÜ EKSİK SOFRADA İFTAR AÇ BİZDE ETİN TADINI UNUTTUK ZALİM.KIZILAYCILAR,İTFAİYECİLER VE EN SONDA MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADI SEN BAŞKA ÜLKEDEMİ YAŞIYORSUN YETKİLİ SENDİKA YANDAŞLARINI BİRDE GENEL MÜDÜR YAP ZATEN YOLU AÇIK SİZE HER YOL MÜBAH.ALLAH CEZANIZI VERECEK SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.SEN SALTANATA DEVAM SEFALET YARDIMCI HİZMETLERE.DAHA BİR MAAŞINI BİLE ÇIKIP AÇIKLIYAMADIN AMA BU DEVRAN BÖYLE GİTMEZ İLAHİ ADALETTEN KAÇILMAZ.SÖZLEŞMELİ ATATTIĞIN YANDAŞ MÜDÜRLERİNDE SANA BİR HAYRI OLMAZ MUTLAK ADİLOLAN ALLAHTIR.ALLAHA HAVALESİN.

mehmet02
mehmet02 - 3 hafta Önce

BİZİM İÇİN NE ZAMAN MAHKEMEYE GİDECEKSİNİZ
2351 KİŞİ DEN BİRİ OLARAK SINAVI KAZANDIĞIMIZ HALDE ATAMAMIZ YAPILMADI HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ

NE OLDU SAYIN DURMUŞ NE OLDU SİZİN YAPMIŞ OLDUĞUNUZ HAKSIZLIKLAR ÖNÜNÜZE GELMEYE BAŞLADI BİSMİLLAH DAHA VAR BUNLAR İYİ GÜN ZULM İLE ABAD OLANLAIN SONU BERBAD OLUR DER ATALARIMIZ.SİZ SALTANAT SÜRÜN BİZ SÜRÜNELİM NE GÜZEL İSTANBUL DEĞİLMİ?
NE OLDU SAYIN DURMUŞ NE OLDU SİZİN YAPMIŞ OLDUĞUNUZ HAKSIZLIKLAR ÖNÜNÜZE GELMEYE BAŞLADI BİSMİLLAH DAHA VAR BUNLAR İYİ GÜN ZULM İLE ABAD OLANLAIN SONU BERBAD OLUR DER ATALARIMIZ.SİZ SALTANAT SÜRÜN BİZ SÜRÜNELİM NE GÜZEL İSTANBUL DEĞİLMİ? - 3 hafta Önce

SAYIN BAŞKAN SİZ NE YAPARSANIZ YAPIN ARTIK KİMSE SİZE İNANMIYOR.HELE HELE SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİ.ALLAH SORSUN 8 YILDIR SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZ VERİLMEDİ.SAĞLIKTA SÖZLEŞMEYLE YANDAŞLARINIZI MÜDÜR YAPIP DİĞER ÇALIŞANLARA MOBİNG UYGULATIYORSUNUZ.KIZALYADAN SAĞLIĞA GEÇENLER,İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİ,MÜBAŞİRLER SINAVSIZ SINIF ATLADİ BİZ 2351 VHKİ SINAVLA KADROMUZU ALAMADIK.ALLAH SORSUN BAŞKAN. ARTIK KİMSE SİZE İNANMIYOR HELE HELE YARDIMCI HİZMETLER HİÇ İNANMIYOR. - EVET YİNE GELDİ YETKİ AYI NE YAPARSIN UMUTTA FAKİRİN EKMEĞİ LAKİN HERKES ARTIK UYANDI BUNLARI YEMİYOR ARTIK.SİZ ÖNCE 2351 VHKİNİN VEBALİNDEN KURTULUN.ÇOK AĞIR VEBAL BU.SİZLERİ ARTIK HERKES TANIDI SAMİMİYETSİZLİNİZİ BİLİYOR ZALİM FUKARA DÜŞMANISINIZ.ALLAH HAKKIMIZI İCRA ETSİN SİZ SALTANAT İÇİNDE YAŞAYIN BİZDE KURU EKMEĞE TALİM.ALLAH İCRA ETSİN.

MADEM ADLİYENİN YOLUNU BİLİYORDUNUZ MADEM ÇOK ADİLDİNİZ.BİZİ NEDEN 8 YILDIR MAĞDUR ETTİNİZ.2351 VHKİ SINAV KAZANIP ATANMADIĞINDADA YARGIYA GİTSEYDİN ADALET TİMSALİ BAŞKAN.SİZ FUKARA DÜŞMANI ZALİMSİNİZ.ALLAH İCRA ETSİN.

sağlıksenci
sağlıksenci - 3 hafta Önce

yahu sizler daha kendi temsilcinize sahip çıkamıyorsunuz sağlık çalışanına nasıl sahip çıkıp haklarını savunacak güven vereceksiniz gidin Allah aşkına adliye önünde poz vermek ile sorunlar çözülmüyor kimsenin sizlere ne güveni kaldı ne itimadı sadece başkanları değil adamlar kurumlarda kral kimse öte git diyemiyor sizlerin koltuk sahibi makam sahibi adammlarınız müdürleriniz bile bunlara ses çıkartamıyor öte git diyemiyor gücü yetmiyor.sizlerin müdürleri ancak kendi üyelerinize kendi çalışanlarına gücü yeter ezer. rezil ettiniz bizleri oyuncak ettiniz bizleri bunların karşısında defolun gidin bu ayıpta bu pısırılıkta sizlere yeter sizlere güvenipte yola çıkanın vay haline...adamlar halen tehdit etmeye devam ediyor bu devran değişir o zaman görörsünüz diye yani biz sağlık sen üyelerne şimdiden ne yapacaklarını hesaplaya dursun sizler bu yetkili halde gücünüz olduğu halde bunlara ses çıkartamıyorsanız sizlerin arkasından kimseler gelmez .diyeceğiz şudur güc yetki sizde iken üyenize sahip çıkamıyorsanız yetki elden gidince biz sağlık sen üyelerinin vay haline

KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR @sağlıksenci - 3 hafta Önce

SEVGİLİ KARDEŞİM DAHA NE YAPSINLAR KENDİ MAAŞLARINI İSTEDİKLERİ GİBİ BALLI KAYMAKLI YAPIYORLAR.TEMSİL GİDERLERİNDEN YAŞAM SÜRÜYORLAR EKMEK ELDEN SU GÖLDEN.YANDAŞLARINI MÜDÜR YAPIYORLAR DİĞER ÇALIŞANLARA ZULM ETTİRİYORLAR .ÇOK ADİLSEN BUNLARI YAZ 2351 VHKİ 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI OZMAN NEDEN YARGIYA GİTMEDİLER. BİZE VE YANDAŞLARIMIZA ZARARI YOKSA BIRAK KÜLLENSİN ANLAYIŞ BU.DAHA BİR MAAŞ BORDROSUNU AÇIKLAYAMADI GENEL BAŞKAN.SALTANAT SÜRÜYOR.BU RAMAZAN GÜNÜ EK GÖSTERGESİZ YAN ÖDEMESİZ TEK MAAŞLI İNSANLAR EVİNE BİR KİLO ET ALAMIYOR ET ALLAH KABUL ETMESİN ALLAH SORSUN.BUNLARIN OROCUNU ALLAH KABUL ETSİN.BUNLAR ÇOK ADİL.ALLAH MUTAK ADİLDİR ONA HAVALE.

SAYIN EDİTÖR ALLAH RIZASI İÇİN YORUMLARIMIZI YAYIMLAYIN ZULME ORTAK OLMAYIN.
SAYIN EDİTÖR ALLAH RIZASI İÇİN YORUMLARIMIZI YAYIMLAYIN ZULME ORTAK OLMAYIN. - 3 hafta Önce

DÜNDEN BERİ YAPMIŞ OLDUĞUM 4 YORUMDAN BİRİNİ YAYIMLAMADINIZ.BİZ BU İNSANLARA SESİMİZİ İLETEMEDİK.BUNLARIN GERÇEK YÜZÜNÜ HAKSIZLIĞINI İNSANLAR GÖRMESİ İÇİN ALLAH RIZSI İÇİN TARAFSIZ OLUN VE YORUMLARIMIZI YAYIMLAYIN.DÜNYA BUNLARIN ETRAFINDA DÖNÜYOR BUNLARA DOKUNUNCA FEGARAN EDİP ORTALIĞI AYAĞA KALDIRIYORLAR.YA BİZE YAPTIĞINIZ HAKSIZLIKLAR 8 YILDIR SESSİZ DARBE YAPIYORSUNUZ SINAVLA KAZANDIĞIMIZ KADROMUZ VERİLMEDİ NEDEN YARGIYA GİTMEDİN. ZZALİMSİNİZ FUKARA DÜŞMANISINIZ.SARI SENDİKA.

SAYIN EDİTÖR SİZİ KUTLUYORUM ÇOK TARAFSIZSINIZ ÇOK
SAYIN EDİTÖR SİZİ KUTLUYORUM ÇOK TARAFSIZSINIZ ÇOK - 3 hafta Önce

BU YETKİLENDİRİLMİŞ SARI SENDİKA KENDİ YUMAĞINI KALINLAŞTIRIYOR BUNLARI DİLE GETİRİYORUZ SİZ YAYIMLAMIYORSUNUZ.BENİM YAZDIKLARIM BENİ BAĞLAR.BEN BU İNSANLARA İFTİRAMI ATIYORUM HAKSIZ SU İZANDAMI BULUNUYORUM HAYIR BUNLAR ZULMKAR FUKARA DÜŞMANI BEYAZ ÖZNLÜK SEVİCİSİ YARDIMCI HİZMETLERİ DIŞLIYOR

mehmet02
mehmet02 - 2 hafta Önce

EN İYİ YAPTIĞINIZ ŞEY FOTOĞRAF ÇEKMEK HELAL OLSUN


SIRADAKİ HABER