Ali Yalçın: Sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Bu toplu sözleşme, memur sendikacılığı açısından çok kıymetli bir işlev görüyor. Sendikalı ile sendikasız arasına makası koymuş durumda. Sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak. Bunun başka yolu yok"

Ali Yalçın: Sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmenin memur sendikacılığı açısından çok kıymetli bir işlev gördüğünü belirterek, "Sendikalı ile sendikasız arasına makası koymuş durumda. Sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak. Bunun başka yolu yok." dedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Bir dizi program için Zonguldak'a gelen Yalçın, Vali Mustafa Tutulmaz, İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı'yı ziyaret etti.

Öğretmenevinde sendika üyeleriyle bir araya gelen Yalçın, İl Divan Toplantısında yaptığı konuşmada, sendika olarak memur sendikacılığında önemli mesafeler katettiklerini söyledi.

Emeğin değersizleştirilmesine izin vermeyeceklerini belirten Yalçın, şunları kaydetti:

"Bu toplu sözleşme, memur sendikacılığı açısından çok kıymetli bir işlev görüyor. Sendikalı ile sendikasız arasına makası koymuş durumda. Bu makas artacak, gittikçe artacak.

Bu açıdan sendikasız adam sendikanın kıymetini anlayacak. Bunun başka yolu yok. Ben bu açıdan emeğinize, gayretinize, bu anlamda ortaya koyduğunuz tarza ve tavra yürekten teşekkür ediyorum çünkü sizler bu süreçte tarihe bir kayıt düştünüz."

Yalçın, daha sonra sendika üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Ceren YILDIZ

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkcı
Sağlıkcı - 3 hafta Önce

45x3=135 TL 400-135=265 TL 265/3=88,33 TL Aylık. Yani sendikaya üye olmak ayda ortalama 88 TL fazla ücret alınmasını sağlıyor. Lakin enflasyon %20 lere dayanmış. Son bir haftada LPG ye 86 kuruş zam gelmiş. Daha çok ama sayamıyorum hepsini. Peki Ali Başkan bu konularda ne söylersiniz? Alım gücü düştü memurun önce bunu düzeltin.

KARABÜK
KARABÜK @Sağlıkcı - 2 hafta Önce

USLÜBA BAK.SENDİKALIYA PARA VERİP SUSTURDUKLARINI SANIYORLAR. 88 TL İLE 1 AYLIK HANGİ İHTİYACI GİDERECEKLER SÖYLESİNLER. AÇ KALIRIZ SARI SENDİKALI OLMAYIZ. SATILIK DEĞİLDİR MEMURUN SAĞLIKÇININ ONURU GURURU SAYIN BAŞKAN

Sağlik memuru
Sağlik memuru - 3 hafta Önce

Hangi partiden üye olursan kesinlikle ona oy vermeyeceğim. Satılmış ağa, her önünüze geleni idareci yapıp sonra, liyakatten den vurursunuz. Her sözleşme dönemi tiyatro cevirip Hükumet ne verirse onu kabul edip, emziği ağzına verilmiş ...... gibi millete hava atıyorsunuz. Haram zıkkım olsun o maaşın

TANE
TANE - 3 hafta Önce

HAYIRDIR BU NASIL Bİ USLUP SEN KİMİ TEHTİT EDER GİBİ KONUŞUYORSUN BİZ İŞÇİMİYİZ VEYA FABRİKA ÇALIŞANIMIYIZ SENDİKALI SENDİKASIZ AYRIMI SEN DEVLETİN MEMURU SENDİKASIZ OLUR OLMAZ BU NASIL Bİ TAVIR SİNİRDEN YAZAMIYORUM BİLE NE OLDU PARA KAYBIN MI OLDU SENDİKA AİDAT ÜCRETİYLE SENDİKA ÜYE SAYISI ARTIYORSA BU ZİHNİYETTE DEVLET MEMURLUĞUNDA Bİ TERSLİK VARDIR MEMUR HAKKINI ADALETLİ SAVUNAN HERKESE EĞİTİM VE ÜNVANINA YAPTIĞI İŞİN RİSKİNE GÖRE DEĞER VERİP HAK ARAYAN SENDİKAYA ÜYE OLUR PARA İÇİN DEĞİL MEMUR VATANINA MİLLETİNE İNSANA FAYDALI OLMAK İÇİN MEMEUR OLUR PARA KAZANMAK İKİNCİ PLANDADIR.PARA ÖNCELİĞİ OLAN BİR YERDEN SONRA MAKAM MEVKİ GİBİ HIRSLARA YENİK DÜŞER HATTA YANLIŞ YAPAR DAHA ÇOK YAZARDIM AMA AMA İŞTE .SENDİKAYA ÜYE OLMAYANA NE YAPICAKSINIZ LÜTFEN ÇOK MERAK ETTİM Bİ AÇIKLAYIN.

Covid Adam
Covid Adam - 3 hafta Önce

Sendikalar çalışanların hakkını korumalı sadece üyelerinin değil. Lakin gün gelir sendika üyesi olmayan birinden sağlık hizmeti alma ihtiyacınız olabilir. Menfaat üzerine değil devlet ve millet için ne yapılacak ise yapılmalı. Sendikalar sadece haklı çalışanın tarafında ve onlarla aynı koltuklarda oturmalıdır.
Sendikalara çalışanların hakları emanet edilmiştir yarın hak divanına çıkınca hakkını alır unutma!

Aile Hekimi
Aile Hekimi - 3 hafta Önce

Her ay maaşımdan 100 tl kesilecek eri dönen gene aynı para ?Aile Hekimleri maaşlarından kesilen sendika kesintileri hakkında sıfır söz.Ama lafa gelince en büyük onlar.Yöneticiliklere yalamalarını getirmede bir numara sendikanın başkanı?Bu vebal sizi mezarda ters döndürür.

SENDİKA ÜYELİĞİ SİZİN İKBALİNİZ DEMEK
SENDİKA ÜYELİĞİ SİZİN İKBALİNİZ DEMEK - 2 hafta Önce

ARTIK ÜYELİK DEMEK,
SİZİN İKBALİNİZ,BALLI MAAŞLARINIZ VE LÜKS YAŞAMINIZ DEMEK...
ÇALIŞANLAR SÜRÜNMEYE DEVAM...

ADALETSİZ ADAMDA ADALETİN KIYMETİNİ ANLAYACAK AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK SAYIN BAŞKAN.HAKKKIN KADI OLACAĞI GÜN GELECEK VE İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK ALİ BEY ALİ BEY SES VER ALİ BEY.
ADALETSİZ ADAMDA ADALETİN KIYMETİNİ ANLAYACAK AMA İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK SAYIN BAŞKAN.HAKKKIN KADI OLACAĞI GÜN GELECEK VE İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLACAK ALİ BEY ALİ BEY SES VER ALİ BEY. - 2 hafta Önce

ÖLÜMDE VAR ALLAH HAKLIYI HAKSIZI AYIRACAK AZ KALDI RABBİM İYİSİNİ BİLİR ALEMLERİN RABBİNE HAVALESİNİZ. - 2351 VHKİ SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMADI.8 YILDIR MAĞDUR EDİLDİ,MADDİ MANEVİ KAYIPTA OLAN BU İNSANLARA ZULM EDİLDİ.KIZILAYDAN SAĞLIĞA GEÇEN İŞÇİMİYDİLER MEMURMU BİLİNMEYENLERE VHKİ KADROSU VERİLDİ.YİNE İLK OKULLU İTFAİYE ERLERİNE VE MÜBAŞİRLERE SINAVSIZ SINIF ATLATILDI.TAŞERONA KADRO VERİLDİ.BİZLERDE YÜKSEK OKUL VE ÜNİVERSİTE MEZUNUYUZ EK GÖSTERGESİZ VE YAN ÖDEMESİZ SEMBOLİK 1/4 MAAŞ DERECESİ AMA EK GÖSTERGE YOK.BİZİM SUÇUMUZ SINAV KAZAANMAK OLSUN YANDAŞLAR BELEŞ HİÇ BİR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN MÜDÜR OLUP BİZLERE MOBİNG VE BASKI UYGULAYIP HAYATI ZEHİR ETSİNLER.SENDİKA ÇIKMIŞ HAK ARIYORMUŞ YAHU BİZİM HAKKIMIZI SİZ GASP ETTİNİZ.İNDALLAHTA DAVACIYIZ MAHKEME-İ KÜBRADA HAKKIMIZI ALACAĞIZ.YAŞASIN CEHENNEM ZALİMLER İÇİN.SINAV KAZANIP 8 YILDIR ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİR

SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ ATATMAYI TANDAŞ KAYIRMAYI İYİ YAPIYOR
SAĞLIK SEN NEDEN ÜYE KAYBETMEYE BAŞLADI O İDARECİ ATATMAYI TANDAŞ KAYIRMAYI İYİ YAPIYOR @ADALETSİZ ADAMDA ADALETİN KIYMETİNİ ANLAYACAK AMA - 1 hafta Önce

Ey Ali YALÇIN,Semih DURMUŞ Size sesleniyorum.Acaba başınızı yastığa koyduğunuzda ölüm aklınıza geliyormu? Kul hakkı nedir düşünüyormusunuz.Şu an kılıcınızın önüde ,arkasıda belki kesiyor.Elinizdeki bütün imkanları size ve yandaşlarınıza kullanıyorsunuz.Hak,Hukuk ve Adaletten en son söz edecek insanlar sizlersiniz.Sağlıkta 2351 vhki sınavla kazandığı kadrosunu sizin üç maymunu oynamanız sayesinde alamadık.8 yıldır mağduruz ve 8 yıldırda sizlere hayır dua okuyoruz okumayada devam edeceğiz.Bu gün mübarek mevlid kandili ve biz yine size çok hayır dua okuduk ve okumayada devam edeceğiz.Siz yandaşlarınızı hiç bir ölçme değerlendirmeye tabi tutmadan,sözleşme kılıfıyla müdür yapın kul hakkı yiyin.Tek ek gösterge yan ödeme almayan sınıf yhs Küfür sürerde zulm sürmez.Sizde zulm ile abad olanlardansınız.Zulm ile abad olanın sonu berbad olur.İnşAllah sizinde hazin sonunuz yakındır.Bu mübarek gündede yine ,yine ve yine sizi Rabbime havale ediyoruz.Sınav kazanıp atanmayan 2351 vhkiden biri.HAKKIN KENDİSİ KADI OLACAĞI O GÜNDE GELECEK RAHAT OLUN AMA O GÜNDEN KORKUN!!!!!

...........
........... - 3 hafta Önce

başkanım sizi çok takdir ediyorum:)))))))))))))))


SIRADAKİ HABER