Ali Yalçın'dan 'sözleşmeliye kadro' açıklaması

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından; 3600 ek gösterge sonrası gündemlerinde sözleşmeli personele kadro talebi olduğunu belirtti.

Ali Yalçın'dan 'sözleşmeliye kadro' açıklaması

Yalçın twitter paylaşımında; 'Yıllardır verdiğimiz mücadele, Sözleşmeliler Şurası ile ortaya koyduğumuz fotoğraf ve 6.Dönem Toplu Sözleşme kararımız gereği sözleşmeliye kadro talebimizde komisyonun kurulması için Bakanlık Ek Gösterge çalışmasının tamamlanmasını bekliyor.İstiyoruz ki kamuda istihdam tipleşsin mevzuat tekleşsin. Aynı işi yapanlara farklı bakılmasın,aralarında özlük farkı olmasın.Çalışma barışı sağlansın,çalışanların iş huzuru da iç huzuru da sağlansın. Gayretimiz sürüyor.Bu sorunu da kararımız gereği Bakanlıkla birlikte çözeceğiz.Memur-Sen Trabzon İl Divan Toplantısında sendikalarımızın/teşkilatlarımızın lider kadroları ile bir araya geldik.Ek Gösterge düzenlemesinde gelinen aşamada memnuniyet üreten yerleri ve iyileştirmeye açık alanları konuştuk.Toplantı için İl Temsilciliğimizi tebrik ediyorum.' İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2022, 21:32

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
alii
alii - 1 hafta Önce

yuh sana 3600 ü hallletin bumu kaldı yuh haram zıkkım olsun verdiğimiz aydatlar önce memurun hakkını al adam gibi

istanbullu
istanbullu - 7 gün Önce

boş adam ALİ YALÇIN hakkımız sana zehir zıkkım olsun

Yorum
Yorum - 7 gün Önce

YORUM YAPMAYIN... İSTİFA BİLE EDEMİYORSUNUZ:..500 Tl Sendika RÜŞVETİ De VAR ;))))

2351 Mağduru Hizmetli
2351 Mağduru Hizmetli - 1 hafta Önce

Sayın: Cin Ali VHKİ Kadrosuna Geçmek İçin Yıllarca Bekleyen 1/4 Derecesi Olan YHS Arkadaşlar Var.Bu Sorun Çözülmediği Takdirde Malumsen Üyeleri Dahil Herkese Hakkımı Helal Etmiyorum Çucuklarıdan Bulsunlar….

HEMŞİRE
HEMŞİRE - 7 gün Önce

bu işin ali yalçın ile ne alakası var kendine pay cıkarıyor AKP sçim öncesi hazırlık yapıyor mecbur kadro verip oy koşturacak adamları başından beri kadro vermeliydin sanki bir şey vermiş gibi gözüküyor nasıl ahlak bu

MEHMET02
MEHMET02 - 6 gün Önce

Bilindiği gibi 2005 yılında memur sendikaları ile hükumet arasında imzalanan Toplu Görüşme Mutabakat Metninde; "Yardımcı Hizmetler Sınıfında çalışanların öğrenim durumlarına göre bir defaya mahsus olmak üzere sınavsız atanmalarının sağlanması" için çalışma yapılacağı kararı yer almıştır."
ON YEDİ YIL OLDU BİR GELİŞME YOK

emre
emre - 7 gün Önce

bu işi çözmezse bu sendikada daha fazla kalmayacağım

SIRADAKİ HABER